Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 35>
Korisnik
Poruka
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 20:59
hvala
 
koliko sam skuzio limeta nema kosticeConfused, ili bar moja 2 kom koje sam kupio nemaju
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 21:26
Ima,Malky no rijetko koja.Ja sam jednom čak nalatjela na 2 koštice.E sad jel nikla koja,poima nemam jer sam sadila i limune i mandarine,naranče...A šta je šta,poima nemam.Plod ionako neće imati ako je iz koštice,osim da ga cijepim.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 01:00
Slazem se sa Shashom,isto je bilo i kod mene...tek pokoja sjemenka...
a svugdje zasadim tako da ne znam sto je sto kad iznikne.....
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 01:10
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ima,Malky no rijetko koja.Ja sam jednom čak nalatjela na 2 koštice.E sad jel nikla koja,poima nemam jer sam sadila i limune i mandarine,naranče...A šta je šta,poima nemam.Plod ionako neće imati ako je iz koštice,osim da ga cijepim.


Zašto mislite da neće imati plod ako je posijana iz koštice? U Kukljici kod mame raste naranča koju sam ja posijala u pitarić, a ona je kasnije prenijela u vrt..godinama je ondje, ima bodlje, ali i plod...Ista stvar i s limunom na Ravi, ogroman je, bode, ali su i plodovi ogromni ( moja sveki kaže da je to njena mama posijala kao grejp LOL, samo eto raste limun smile96)...žena jela (ili cijedila) velike limune pa mislila da je grejp...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 10:30
Frida,tako su nas uvjerili da nema ploda ako se iz koštice sadi.Confused
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 13:15
...i ja sam mislila da nema ploda ako se iz kospice sadi???!!!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 20:55
Ima, samo ima i bodlje na stabljici pa zna bosti kad bereš plodove, a cijepljene nemaju te bodlje...Ovo je 100% provjereno ( a imam ih u vrtovima) i sigurno...
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 21:55
Moj tata ima cijepljeni limun i ima bodlje.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 21:57
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Moj tata ima cijepljeni limun i ima bodlje.


hm......
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 08:12
Maso, evo jučer sam čitala malo o citrusima i jedan od razloga zbog čega im opada lišće je pothlađivanje korijena. Savjet je da se posuda stavi na drvenu podlogu ili podlogu od stiropora. Ja danas svoju naranču stavljam na nešto od toga dvoga pa ću vidjeti kako će se ponašati...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 09:25

Hvala Andrea01,

probam i sa stiroporomThumbs%20Up
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 03:29
Moj limun ima najmanje 7 godina. Brine me kod njega što je drvo totalno rascijepljeno po sredini.



Iako nonstop niču novi plodovi (limuni su krasni mirisni veliki), strava mi je taj rascjep.
Da li je potrebna kakva prevencija?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 12:16
Bas je predivan, lijpe i velik!!!! Stvarno bi bilo šteta da se unisti. Dali imas mozda malo bolju - detaljniju sliku rascijepljenja.
Možda su gane pre velike i pre teske pa se onda drvo koli... možda ge nekako poduprijeti
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 18:50
Daj poslikaj rascjep da vidimo pa probamo prevencijom,kak veli moj stari međo:"po starinski"
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 21:57
da pitam limun stručnjake
proklijalo mi sjeme limuna s korčule, tek onako probe radi stavljeno, i što sad? ne znam ništa o limunima, pogotovo ne malim nježnim bebuljama kakav je moj, našla sam puno o velikim limunima, al kaj da ja rasim s ovim malim?
onom limunskom gorostasu smile211
nikad takvo nešt nisam vidjela
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 09:58
pust ga da raste
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 10:26
narafski, al potom, kakva zemlja? kakva tegla? kad da ga presađujem? kamo da ga stavim? sad je u običnoj šalici
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 16:19
polako, sporo raste
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 19:57
Lili.blu, grane limuna poveži u "osmicu" nekim prirodnim materijalom ( lanenim platnom, pamukom... ima za kupiti i traka širine 5 cm. Onaj dio stabla koji je oštećen svakako premaži voćarskim voskom. Prirodni vosak obično prodaju pčelari. Onakvo stablo limuna zaslužuje prirodan vosak, a ne onaj kupovni.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 10:03
Dobila sam od svojih sadnicu !
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.