Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 35>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 15:53
Držala  ga u tegli sve do ljeta, i kad sam bila sigurna da je la pa pa, rastala sam se od njega. ma problem mi je uvijek bio mjesto prezimljavanja, i gdje god ga smjestila nije bilo dobro. Ove godine će ipak u mračni podrum, neću više ni isprobavati druge lokacije po kući. a možda je greška bila i to što sam ja svoje uvijek predugo ( do 10. mj ) gnojila. Nisam znala dok nisam temeljito pročitala ovu temu da ga treba prestati gnojiti već sredinom 7 mj.
e pa sad idem lijepo knjiški pa ćemo vidjeti.
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
orsobruno View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orsobruno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 21:09
Pa nemoj u MRAČNI pordum. Što ima više svijetla, to bolje. Temp. nemoj da bude veća od 17C.
Ja bi ga gnojio do sredine 8 mj.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 06:17
a joj orsobruno, ja sam do sad probala ovako- u stanu- bilo mu je pretoplo naravno, u stubištu i opet ništa, zatim kad smo se preselili u kuću, opet unutra kraj ogromne staklene stijene i zadnjeg u hodnik ( negrijani 9 kraj prozora gdje mi sve ostale osjetljive biljke prezime bez problema, ali njemu je izgleda bilo prehladno, tako da ću ove godine probati u podrum tj. to je više kao  garaže nije pod zemljom i ima prozor.
belica,zagreb
Na vrh
orsobruno View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orsobruno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 08:28
Kad smo već zapeli...
Moj je bio sigurno na temp. oko 0-1-2C mjesec dana.
Prati ga, svaki je na svoj način.
Pošalji sliku, napiši sve o njemu, daj nam podatke visine, debljine, godine starosti, veličina tegle, gnojiva, količine gnojiva, supstrata... mozda ga treba orezati... neznam. Meni su sve te informacije bile od velikog značaja, dok ne shvatiš sve logično. Tada ti više ništa nije potrebno.
 
Na vrh
bakazora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bakazora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:35
bok svima! ja sam nov pa bih imao jednio pitanje za početak a to je razlika između limuna mayer i lisbon. 
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 14:34
Limun Mayer (meyer) ima manju krošnju nego Lisbon, izraste do 1,6 m. Plod ima tanju koru i manje je kiseo. Meyer je nastao križanjem limuna i mandarine.
 Lisbon ima bujniji rast. Plod ima deblju koru, na donjem dijelu je ispupčen. Inače, meyer je bolji za sobni uzgoj, dok lisbon voli vrt i dosta mjesta.
Na vrh
bakazora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bakazora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 07:24
hvala! evo imam jedno i drugo na balkonu pa se nadam da će preživjet nekako i vidjet razliku kroz godinu-dve
Na vrh
bakazora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bakazora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 19:54
još jedno pitanje ako je limun tj naranča  u tegli vani na balkonu i ovih dana pada kiša non stop dali joj to šteti jer one ipak vole manje vlažno ,mislio sam da ju nekako zaštitim makar sam napravio drenažu i maknuo podložak
Na vrh
orsobruno View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orsobruno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 23:03
Onako iz prve da pokušam odgovoriti...
Blago tebi što pada kiša svaki dan...
A što se tiče limuna, zato i je bitan supstrat, koji neće zadržavati vodu. Onako logički: mislim da je veći problem potopljen supstrat kad su velike vrućine. Kišnica ne bi trebala štetiti. Ustvari, mislim da je dobrodošla. Moji agrumi nakon kiše ožive. Promatraj i uči.
Na vrh
bakazora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bakazora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 23:27
improvizirao sam od tanke plastike  ljevak ,znači on vani ali tegla sa zemljom zaštičena jer je stvarno natopljena fulStern%20Smile
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 17:56
Veliko hvala svima! Spasila sam limun. Tjera lišće! Juuuuppppiiiiiiiii!
Na vrh
bakazora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bakazora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 23:16
evo nabavio uz dosta muke i knjižicu limun u domu i dvorištuSmile
Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 20:48
Nedavno sam čuo da se agrumi sve manje kaleme na podlogu poncirus, jer kako "izvori" kažu: ispostavilo se da poncirus trifoliata ima kratki vijek trajanja, cca. 30 godina, navodno kako korijen stari izgubi kapilare, te dolazi do sušenja istog. Nemogu potvrditi iz vlastitog iskustva jer nemam toliko stare podloge, a na internetu nisam mogao naći ništa o problemu. Jeli itko od vas čuo za ovo? 
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:32
Ne vjerujem u to,imam mandarinu na poncirusu staru nekih 35 godina možda i više i u savim je dobrom stanju.Stvar je u tome što je razvijeno više dobrih pdloga,križanci trifoliate,gorke naranče i sl,trifoliata nije za svaki teren,misllim da je najbolja za vlažne terene,gdje korijen ne mora ići duboko,za sušnije terene  ili za zimske kućne uslove bolje su neke druge podloge.Možda je duboko frezanje uzrok gubljenja kapilara jer su te kapilare kod trifoliate plitko ispod površine.Nedavno sam vidio hrpu agruma,uvoz iz Italije,kalemljene na Poncirus trifoliati var Flying Dragon,vjerojatno je ta podloga slična običnoj trifoliati.Mislim da se oko ušća Neretve trenutno dosta koristi jedan križanac trifoliate i citrusa,ima puno veći list,sitnije bodlje,navodno ima puno bolji afinitet prilikom kalemljenja na više raznih citrusa .
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 18:28
da li je prekasno da upiknem sjemenke limuna u zemlju??
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 20:33
evo mene s problemčićem, tj. sve mlado lišće i grančice koje su mi narasle na limunu, su žute, nikakve i otpadaju. Zalijem ga jednom tjedno i prihranim gnojivom za agrume, nametnika nema, pa zaista neznam razlog tome.
evo i slike, pa bih molila savjet.


belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 20:34
nevjerujem da bi mogao biti nedostatak željeza jer su stari listovi lijepi zeleni.
belica,zagreb
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:27
niknuo je moj prvi limun iz sjemenke presretna sam
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:41
meni nitko neželi pomoći? šmrc smile43
belica,zagreb
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 23:24
nova sam sa limunima tako da ti iz osobnog iskustva ne znam odg.
ali na netu sam gledala kaj pišu u vezi žutih listova... pišu da mlado lišće požuti zbog nedostatka hranjiva
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.