Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 10:09
 Problem 1 - koliki mu je pitar potreban ( ja to ni inače ne znam odredit ako nije več u pitaru pa uzmem 1-1.5 broj veči ) ? Nešto sam čitala - dubina posude bar 1.5 veča od korjenja s grumenom zemlje ali mi se to čini prevelikim- teško nađem i dubinu 30 cm koliko je ovaj dio u vrečici dug. Promjer posude između 1/16 - 1/4 trenutačne visine ali je to priličan raspon
 Problem br 2 - obrezivanje limuna - ima li tko iskustva ?
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 13:54
Hele, nemam pojima o limunu, ali znam da je predivan smile70
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 14:22
Originalno poslano od člana ines ines napisao:

Hele, nemam pojima o limunu, ali znam da je predivan smile70

   Je , stvarno , znaju moji kako mene obradovat. smile57
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 14:54
Sad ga samo presadi u veću posudu, da mu bude za par godina. Nemoj ga rezati sada. Pusti da se privikne na novu posudu, da potjera nove izdanke, Za rezanje imaš vremena. Pravilo je da se režu grane koje rastu prema deblu, da bi stablo imalo zraka iznutra. Iduće godine mu prikrati vrh da ojača deblo i da se formira okrugla krošnja.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 15:55
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Sad ga samo presadi u veću posudu, da mu bude za par godina. Nemoj ga rezati sada. Pusti da se privikne na novu posudu, da potjera nove izdanke, Za rezanje imaš vremena. Pravilo je da se režu grane koje rastu prema deblu, da bi stablo imalo zraka iznutra. Iduće godine mu prikrati vrh da ojača deblo i da se formira okrugla krošnja.

           Super kad je iz tvog iskustva jer sam u knjigama pročitala da se reže nakon sadnje.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 18:59
mima ti je se rekla,ko i sve vočkarice,očisti krošnju iznutra da se grane ne isprepliču i veča posuda obavezno
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 19:55
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

mima ti je se rekla,ko i sve vočkarice,očisti krošnju iznutra da se grane ne isprepliču i veča posuda obavezno

    Sad sam več uzela onu od 40 cm mada bi dobro došla i veča ali je ona od 50 bila užasno široka.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 11:52
 Čula sam oprečne tvrdnje pa me zanima da li su vaši limuni na direktnom suncu ?
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 12:04
moj stoji cjelo ljeto na balkonu,istočna strana,a zimi u zimskom vrtu isto istok još ga nisam iznesel van ali za koji dan sigurno i malo obrezivanja i gnojidba
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 12:15
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

moj stoji cjelo ljeto na balkonu,istočna strana,a zimi u zimskom vrtu isto istok još ga nisam iznesel van ali za koji dan sigurno i malo obrezivanja i gnojidba

 Da li je svjetlo ili direktno sunce ?
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 13:55
sunce,od istoka,znači jutarnje,popodne sjena,a kaj misliš kak im je u postajbini
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 17:09
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

sunce,od istoka,znači jutarnje,popodne sjena,a kaj misliš kak im je u postajbini

  Meni su rekli ne na direktno što me malo čudi pa zato i pitam.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 18:31
Krivo su ti rekli Hele. Slobodno ga stavi na sunce.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 09:27
  Na suncu je kad je danas tako lijepo (navečer opet unutra).
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 09:59
ne znam kako je kod limuna koje držite u pitaru, al moj tata i svekar su ih zasadili u vrt i naravno da su onda na direktnom suncu i to im uopće ne smeta, e sad ne znam kako je sa ovim u pitarima, al po nekoj logici agrumima ne može štetit sunce. pa kako bi onda ljudi u dolini neretve koji imaju po nekoliko hektara agruma zaštitili svoje od direktnog sunca.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 10:00
jedino ne znam ako ste u kontinentalnom dijelu pa je preko noći jako hladno kako bi limunček onda reagirao, rekla bi da mu sigurno više smeta noć nego dan u takvim uvijetima.
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 14:54
e ljudi, pozdrav, nova sam na forumu i imam nekoliko pitanja. kupila sam sadnicu limuna, presadila je u veliku teglu prije mjesec dana, al se u medjuvremenu dosta listova posusilo i otpalo. ima nesto novih listica al to sve fakat izgleda jadno. dodavala sam mu željezo i gnojivo za agrume, al nekako je sav jadan nikakav. stavila sam ga na balkon, na istočnu stranu, ima dosta sunca, zastitila sam ga od vjetra, zalijevam ga dva puta tjedno,al ni traga od cvijetova ili nečeg sličnog. jadničak. sta da radim???
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 21:26
mislim da si ga trebala prvo pustiti da se oporavi od presađivnja , uslijed kupnje ili čega već , a tek nakon nekog vremena presadit ga ako je potrebno . jer svaki čas dodavanje ovoga ili onoga    mu nije potrebno . ako je velika posuda , a sam limun kao biljka mali , onda isti nije dobro , jer trebaš napraviti srazmjer   između veličine biljke i tegle u kojoj je sada . 
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 21:28
sory , u velikoj želji da pomognem - nisam ti poželjela dobrodošlicu biggi
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 21:42
Biggy nemoj previše zaljevati , tek kad se zemlja posuši , jednom tjedno zalij sa gnojivom za agrume. Tako ja radim sa svojim. Vidi slike pod Agrumi, limuni..... Moj je limun cijelo proljeće , ljeto i jesen do prvih mrazova vani i to ga zasadim zajedno sa teglom u zemlju gdje je cijeli dan na suncu. Imam ga tri godine i prošle godine dao je prve plodove koje smo s užitkom  isprobali i stvarno su puno bolji , mirisniji od kupovnih a nisu ni špricani. Zimi ga spremim u podrum na umjereno toplo ali svjetlo mjesto , mora imati svjetla i sunca da mu ne otpadnu listovi.Nadam se da sam pomogla. Pozdrav.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.