Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 35>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2013 u 12:34
moj je kao drvce jadan ali plodovi sve zreliji

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2013 u 14:13
ne izgleda jadan
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 15:38
Pozdrav svima,morala sam se malo pohvaliti sa svojim limunom koji me je ove godine tako predivno iznenadio,lani je imao samo jedan plod,a ove godine čak 48!!!
Sorta je Lisbon i star je 4 godine. Preko zime ga spremam u garažu.

Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 16:25
prekrasan je i jako plodan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 16:54
Limuni su vam tako lijepo rodni, krasno
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 18:39
prelijep ti je limun Clap
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 16:35
Hvala na pohvalamaSmile,zanima me da li znate koje bi sada gnojivo bilo prikladno za njega i kad da ga pognojim,sad odmah,nakon što poberem sve plodove ili tek u proljeće? 
Zadnji put sam ga gnojila u 7.mjesecu,onim gnojivom u granulama.


Na vrh
pr1nc0 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pr1nc0 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 14:03
Pričekaj kraj zime za gnojidbu nekim kompleksnim gnojivom, a u kasno proljeće dobro bi došla prihrana dušikom.
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 09:59
pr1nc0,

hvala ti na odgovoru,napravit ću tako:)
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2013 u 23:44
Originalno poslano od člana schmeterling schmeterling napisao:

lijep pozdrav svim ljubiteljima limuna Big smile,

mene muči jedna dvojbica. Našla sam gdje ću kupiti eko uzgojeni limun (iz sjemena) no
međutim pojma nemam gdje uzeti plemku za kalemljenje da bi bila pogodna za taj limun, a da je
isto eko uzgojena (bez pesticida i umj.gnojiva).


Dio posta ti je izbrisan jer da bi nešto mogla oglašavati trebaš sakupiti određen broj postova. prije svega trebaš pročitati Pravila foruma kako bi ti se bilo lakše snači na forumu. Kad sakupiš određen broj postova odnosno bodova svoja potraživanja ili ukoliko sama nešto nudiš drugima moći ćeš objavljivati isključivo u temi Oglasi. Btw dobrodošla.

  Sam naziv eko uzgoj govori o tome da se biljka uzgaja na ekološki način. Prema tome, nije bitno hoće li plemka i podloga biti iz eko uzgoja. Važno je da dobivenu sadnicu uzgajaš po pravilima ekološkog uzgoja.
Pri uzimanju plemke, važnije je da matično stablo nije zaraženo opasnim virusnim bolestima kao što su viroid exocortis i tristeza.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 00:05
Originalno poslano od člana ivančica flower ivančica flower napisao:

Hvala na pohvalamaSmile,zanima me da li znate koje bi sada gnojivo bilo prikladno za njega i kad da ga pognojim,sad odmah,nakon što poberem sve plodove ili tek u proljeće? 
Zadnji put sam ga gnojila u 7.mjesecu,onim gnojivom u granulama.



Obično se u jesen, nakon berbe, dodaje kompleksno gnojivo kao što je N:P:K =7:14:21 ili neko drugo s najmanje dušika ( N ). Budi oprezna da ne staviš puno jer bi mogla oštetiti korijen. Za ovaj tvoj lijepi limun na slici ,dovoljno je dodati desetak grama. Pred kretanje vegetacije, koncem veljače, dodaj mu dušično gnojivo.
Ne znam postoje li specijalna gnojiva za agrume za jesensku prihranu ( bez ili s malo dušika ). Ako postoje, bila bi pravo rješenje kao i za proljetno s najvećim postotkom dušika.
Na vrh
Sonny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sonny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 00:42
Nova sam ovdje i ovo ljeto sam nabavila malu sadnicu limuna koja se pocela pomalo oporavljati  i sad sam ga morala stavit unutra a on  je sav u cvjetu  i dalje baca nove cvjetove. Dali je normalno da limun cvjeta u to doba?  Sta sad sa njim ? Molim vas pomoc...
  Po listovima sam mu primjetila neke sitne smede tockce  koje kad  se prode preko njih ostaje narandaste  boje po prstima, bila sam danas u agrariji i rekli su mi da su to neke usi i naravno dali mi sve i svasta. Zanima me imate li vi iskustva sa necim takvim i sta napraviti
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 21:45
normalno je što ti limun cvjeta, jer je to takva sorta isto kao i kod mene na stablu imam limunova koju sazrijevaju, zatim malih limunčića i cvijet. Što se tiče tih ušiju i čime da ga tretiraš ja ne bih baš znao reći vjerovatno će ti ovdje neko reći jer ima puno iskusnijih i koji znaju dati pravi savjet. (posebno Terezija)
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 00:47
Originalno poslano od člana Sonny Sonny napisao:

Nova sam ovdje i ovo ljeto sam nabavila malu sadnicu limuna koja se pocela pomalo oporavljati  i sad sam ga morala stavit unutra a on  je sav u cvjetu  i dalje baca nove cvjetove. Dali je normalno da limun cvjeta u to doba?  Sta sad sa njim ? Molim vas pomoc...
  Po listovima sam mu primjetila neke sitne smede tockce  koje kad  se prode preko njih ostaje narandaste  boje po prstima, bila sam danas u agrariji i rekli su mi da su to neke usi i naravno dali mi sve i svasta. Zanima me imate li vi iskustva sa necim takvim i sta napraviti


Kao što je rekao Geografy, postoje sorte limuna koje cvjetaju dva ili čak više puta pa ih zovu mjesečari.
Da bi se riješila štetnika, preporučam prskanje s 3% koncentracijom bijelog ulja. Ovaj insekticid nije otrovan i koristi se u ekološkom uzgoju. Sadnicu zimi ne treba gnojiti a poželjno je držati na osvjetlenom mjestu koje se ne grije. Temperatura prostora bi trebala biti od 5-12°C. Ako je niža, dobro je sadnicu s cijelim loncem ( teglom ili pitarom ) umotati u agrotekstil koji se može nabaviti u poljo-ljekarnama a lonac sa sadnicom staviti na neku izolacijsku podlogu kao što je stiropor. Sadnicu orošavati 1-2 puta mjesečno a prostoriju prozračiti za vrijeme sunčanog vremena s blagom temperaturom.
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2013 u 14:39
ovih dana ću posut oko šoltanskih limuna malo zemlje za citruse. mislim da im to ne može škoditi, budući da to nije gnojivo, nego zemlja obogaćena nekim mineralima.  Zagrebačke citruse sada držim u negrijanoj sobi pored južnog prozora koji je otvoren na kip, ali nažalost nekima je već počelo opadat lišće.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2013 u 23:11
Andrija, mislim da bi te zagrebačke agrume trebao zaštititi agrotekstilom ( paučinom ) zajedno s pitarima. Agrotektil propušta svijetlo i poveća temperaturu 3-4°C. Ne moraš stalno držati prozor na kip nego samo ponekad, kad je temperatura blaža.
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 14:59
temperatura u sobi je oko 10-15 stupnjeva zato što se okolne sobe griju, pa nije prehladno.
svejedno hvala na savjetu.
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 21:49
evo par slika od jucer







Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 21:50


Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 17:29
evo par slika od proslog vikenda

http://s748.photobucket.com/user/adriano1007/media/2014-03-16-396_zps6e5f3128.jpg. -
http://s748.photobucket.com/user/adriano1007/media/2014-03-16-395_zpsddbf2612.jpg. -
http://s748.photobucket.com/user/adriano1007/media/2014-03-16-388_zpscf1ad98c.jpg. -
http://s748.photobucket.com/user/adriano1007/media/2014-03-16-386_zps2b33fd9e.jpg. -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.