Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435>
Korisnik
Poruka
xFARUKx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Siječanj 2015
Lokacija: tuzla
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xFARUKx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 12:41
Vec 3 godine imam 4 limuna...Normalno rastu i sve najj...Ali sad mi se u zemlji pojavise neke male bijele bubice.Citao sam i sve radio da ih ubijemsmile51,ali nista.Jednom limunu se pocelo susiti lisce i opalo je.Sda je poceo crniti od vrha ka dole!!!!!!!!!!!!!!smile226
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2015 u 23:05
Da bismo svi pokušali riješiti tvoj problem, piši nam da li je limun posađen u zemlju na otvorenom ili je u loncu? Da li je cijepljen? Bilo bi dobro ih slikaš.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 00:03
Neki dan sam nabavila sadnicu limuna "Meyer improved", u centru ih je bilo dosta, bili su visoki negdje metar i po, sa par grancica, a svaki je imao po jedan zreo plod limuna na sebi. Bas su bili neobican prizor u ovo hladno vrijeme.
Ima li jos neko ovu vrstu limuna?
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2015 u 09:47
evo par slika od limuna sorte feminelo lunario.

http://post.org/ -
http://post.org/app.php - free screen capture

http://post.org/ -
http://post.org/ - 20mb image hosting
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 06:51
i sama sam proslo ljeto dobila limun u cvatu...oko 10 cvjetova je bilo ali hrpa bubica po njemu doslovno je curila smola sa njega...niti jedan plod nije uspio ali zato je sad zdrav i ceka da pusti pupove...neznam ga bas orezati pa sam malo improvizirala podvezivanjem a vidim da lijepo pusta nove listove....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2015 u 09:36
Ja posadila sjemenke limuna onako iz radoznalosti u omanju teglu ali ne i najmanju, oni svi nakon 40 dana poizlazili. Dignem teglu da pogledam odozdo, korijen bas izasao van!

Ajme, pa u sta to posaditi da si miran godinu kad je vec ovako korijen poludio?
Ja mislila drzati preko zime na prozorskoj dasci, cisto zbog dekorativnog lisca onako divno zelene boje, eto radi ukrasa, a vidi sad nece mi velika tegla stati na prozor ako presadim Unhappy
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2015 u 18:20
pozz imam limun posadjen iz sjemenke  star je oko godinu i pol visok je nesto vise od 1 m
zanima me ako ga na kalemim kad ce pocet radjat ?
a ukoliko ga moram kalemit da bi dobio plod kad je najbolje to radit ?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2015 u 00:36
Kad se nakalemi može roditi za godinu-dvije.
Ako imaš topliji prostor sa dosta svjetla i ako je limun u vegetaciji,možeš ga kalemiti i sada,na pup,ili na proljeće.
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 17:09
evo upravo nakalemio e sad dal ce se primit pitanje je prvi mi je put da to radim stavio sam 5 pupova
na T rez i omoto izolirkom temperatura vani nije bas sjajna 16c neznam jel ga trebam u kucu unjet ?
i jedno pitanje za koliko dana trebam traku skinut ?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 18:56
To je malo puno 5 pupova,bolje bi tjeralo da je jedan.Traku skini kad pupovi potjeraju.I bolje da su unutra ako je hladno.
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2015 u 14:36
a jbg nisam znao mogu ja njih poslje potrgat ako se svi prime pa ostavim samo jedan ako je tako bolje
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2015 u 15:33
Ja sam koristio 3 pupoljka kad sam kalemio moj limun, imao puno plemki a samo jednu podlogu pa reko bolje probam vise komada u slucaju da se neki ne primi kad na kraju svi se primili.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2015 u 18:54
Evo mog limuna uslikan 1.10.2015. Ima cvjetova, malih limunčića, srednjih i onih velikih koji treba da počnu da dozrijevaju
















Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2015 u 15:01
izgleda imam problem evo jutros sam primjetio promjene kod pupova kora se malo rasirila i kroz rupicu se vidi stablo sta da radim jel vrjedi pokusat zatvorit voskom ili da ne diram ???
Na vrh
Andrija 2 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 10 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrija 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2015 u 14:06
vosak neće škoditi. meni se isto desilo, pa sam se koristio voskom, to je normalno. viđam često agrume na kojima se kora razdvojila.
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2015 u 17:38
evo da javim jedan mi je pup sto sam kalemio struno ostali su zeleni ali jos nisu izbili neznam jel se to primilo ??? da li bi sad trebo odsjec stablo iznad pupova koje sam kalemio ?
Na vrh
ilje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Rujan 2015
Lokacija: slav brod
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ilje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 14:26
par fotki gdje se vidi kalem

http://oi65.tinypic.com/15ofek2.jpg
http://oi68.tinypic.com/2d131x2.jpg
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 16:32
Imam problem sa agrumima koji traje vec mjesec dana...naime, svi mladi izboji i listovi izgledaju neobicno, na donjoj strani listova su neobične crne duguljaste, valovite šare,  i svi ti listovi zakržljaju i deformišu se zbog toga. Da li je neko imao slično iskustvo i kako ga je rijesio? 
Inace, samo napada mlade izboje, stari listovi, grane i plodovi limuna su sasvim u redu.

evo i slika od danas: otkinula sam nove mlade izboje i slikala, sorry, bilo mi lijeno ici po fotoaparat pa sam slikala mobitelom i slika nije sasvim čista ali misli da se dovoljno vidi

Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 16:44
Ovako gledajući izgleda kao da su neki maleni tanki crvici ispod paučine, ali nije tako, ovaj bjeličasti prekrivac sto lici na paučinu je u stvari onaj milimetarski tanki pokrivni sjajni sloj na površini lista koji je jedini ostao netaknut dok je tkivo ispod njega degradiralo.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2015 u 18:22
To je lisni miner,ako pogledaš malo pažljivije na jednom kraju kanalića možeš vidjeti malog žućkastog crvića.Živa pošast,ima 4-5 godina da se taj nametnik pojavio i vrlo ga je teško uništiti.Trebao bi ga uništit Confidor,ja pokušao i nije mi uspjelo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.