Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 35>
Korisnik
Poruka
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 21:09
iz vlastitog iskustva, znaci nista strucno.

razdvoji i presadi ih sada.

sto vise rastu, predpostavljam, imat ce jace korjenje koje ce im se vise ispreplesti pa ce odvajanje biti teze.
sretno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 21:44
Originalno poslano od člana melissa melissa napisao:

kakva korist od strucnijih ako nitko ne odgovara.
al hvala 76 na odgovorima!


To nije točno.Thumbs%20Down
Stručno mišljenje o uzgoju limuna  iz sjemenke je napisala Terezija na predhodnoj stranici a sigurna sam da će odgovoriti i na druga ali ozbiljna pitanja u kojima se traži mišljenje stručnjaka.
Nažalost, ni jedan stručnjak neće podržati uzgoj agruma iz sjemenke.To je, naprosto, neozbiljno i dječja igrarija.
Konačno, sadnica limuna košta samo 30,00 kn ( doduše, u Neretvi ).Embarrassed

Isti odgovor vrijedi i za matsui.

Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 16:22
Yep, Terezija, RESPECT.

A sto se tice sjemenja ili sadnica...

Ja sam se do sad nakupovao raznoraznih sadnica.
I onda sam odlucio da samo sjemenje dolazi u obzir.
"Od pocetka"

Nemam nikakvih komercijalnih namjera.

Volim biljke, zelenilo ...

Cak si mislim da necu ni cijepiti vecinu tih "divljih" limuna. Nekako su mi ... dragi.

To je moje misljenje
Na vrh
melissa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melissa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 18:09
76 slazem se u potpunosti, kakvo cijepljenje. nek bude sve prirodno, a i gnojivo prirodno je najbolje. ne treba nikakva kemija da biljke narastu i budu onako plasticne i oku lijepe.
Na vrh
matsui View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matsui Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 19:01
evo limuna koje treba presaditi,obavicu to sutra:)
 
 
 
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 20:36
Originalno poslano od člana melissa melissa napisao:

76 slazem se u potpunosti, kakvo cijepljenje. nek bude sve prirodno, a i gnojivo prirodno je najbolje. ne treba nikakva kemija da biljke narastu i budu onako plasticne i oku lijepe.


Da, jedino je bad sto su sanse da ce davati "konkretne " plodove, vrlo mali
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 20:38
Originalno poslano od člana matsui matsui napisao:

evo limuna koje treba presaditi,obavicu to sutra:)
 

 

[IMG]http://i654.photobucket.com/albums/uu268/matsui/limun1.jpg" />

 


Ja bih, na tvom mjestu, napravio slijedece:

Dooobro natopio vodom tu casicu, i pazljivo ih razdvajao. Posadio svaku biljku u svoju posudu

Naravno, ovo mozda i nije ispravno rijesenje.
Na vrh
matsui View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matsui Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 14:30
hvala na savetima!nego evo jos jedne slike,radi se o dve biljcice limuna skoro iznikle!verovatno se vecina vas nagledala ovakvih prizora al bas me briga imam potrebu da objavimSmile
 
video sam da je neko napisao da ne gnoji biljke dok ne dodju u fazu za cijepljenje,ali ja sam ove(kao i one na prethodnoj slici) poceo gnojiti,radi se o tecnom gnojilu za citruse marke "valentin".u uputstvu pise da se jedan cep gnojila rastvara u 3 litre vode te da se biljke gnoje jednom tjedno. da li mozda gresim?
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 12:17
Odgovor na vaše pitanje o presađivanju, ostavite ih dok stabljika  ne  odrveni onda ih presadite u prostraniju posudu,i zaljevajte samo vodom.Naćin odvajanja mladih limuna kojimjesu isplepleteno korijenje je da ga odvojite ćim više od zemlje i namoćite u vodi,a ako je jako zamršeno možete malo izrezati škarama. 
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 15:26
iz sjemena su mi ponikal tri limuna ali su svi u jednoj maloj tegli sad me interesuje kad ih izvaditi i posaditi svaki za sebe,izgleda slabašno stabalce sa dva mala listića na vrhu.
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 16:21

Ispred kuće imam veliki krasan limun. Prošle godine listovi su počeli žutiti a mišljenje agronoma u poljoapoteci je bilo da mu nedostaje željeza. Dao mi je bočicu od 2 deci željeza u prahu a moj stari je umjesto jedne žlice pomiješao cijelu dozu i prolio ispod limuna. Uglavnom, listovi limuna su posmeđili s unutrašnje strane a plodovi su bili suhe i tvrde kore. Zanima me zna li tko kako mogu anulirati višak željeza u zemlji i hoće li to utjecati na rodnost ove godine. Još se nadam da su kiše i tjek vrimena učinili svoje ali.....

Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 21:21
Ima li netko iskustva s kalemljenjem limuna.Ako netko slučajno ove godine bude kalemio neka detaljno poslika postupak.Iz sjemena imam limun,grejp,karambolu i nešpulu.Za kalemljenje mi treba grančica grejpa,karambole i nešpule.Grančica treba biti pripremljena za kalemljenje.Ako netko ima granćice tih biljaka,molio bih da mi nagodinu pošalje pripremljene.Svaki savjet je dobrodošaoWink.Hvala.
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 11:50
Originalno poslano od člana marijan023 marijan023 napisao:

Ispred kuće imam veliki krasan limun. Prošle godine listovi su počeli žutiti a mišljenje agronoma u poljoapoteci je bilo da mu nedostaje željeza. Dao mi je bočicu od 2 deci željeza u prahu a moj stari je umjesto jedne žlice pomiješao cijelu dozu i prolio ispod limuna. Uglavnom, listovi limuna su posmeđili s unutrašnje strane a plodovi su bili suhe i tvrde kore. Zanima me zna li tko kako mogu anulirati višak željeza u zemlji i hoće li to utjecati na rodnost ove godine. Još se nadam da su kiše i tjek vrimena učinili svoje ali.....

Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 11:53
Ništa nemožeš ućiniti ,moraš pustiti da sad odradi svoje i da se sam izbori,pogotovo ako nije u tegli nego u zemlji...............
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 11:00
Imam limun star tri godine sa strašno puno pupova,prošle godine je imao plodove.Ostavio sam ga cijelu zimu vani da se očelići i sve je ok,malo mu je listova otpalo,ali tjera novo lišče i biće sve uredu za oko dva mjeseca oporaviće se i popuniti ko prije.
Htio bih staviti slike,ali neznam kako.........................
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 11:08
Imam limun star tri godine sa strašno puno pupova,prošle godine je imao prve plodove.Ostavio sa ga cijelu zimu vani da se očelići isve je ok,malo mu je otpalo lišća,ali raste novo tako da za dva mjeseca će biti onaj stari.
Htio bih staviti slike ,ali neznam.....................
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 08:44
moj limun se izgleda osušio. Bio je u blagavoni cijelu zimu jer ima dosta svjetla i nije ni topla ni hladna. Čak je i cvjetao i imao nove plodove, ali odjednom je sve lišće otpalo i sad izgleda sasušeno. Stavila sam ga na terasu pa ću pratiti situaciju, možda živne, ali nekako se bojim da je Dead...Cry
nema kruha bez motike
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 09:03
Da li mi može netko pomoći gdje mogu nabaviti limun mjesečar jer samo on navodno daje plodove cijele godine.
 
Ovaj koji imam ja nije takve vrste i jako slabo cvate i daje plodove
 
 
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 23:16

išeto na balkon,dva dana prije uskrsa i divno mu je,do sredine listopada više se ne miče,ima još prošlogodišnjih plodova,ali tose bu potrošilo za limunade i slične pripravke,a novih ima ,neznam broj.........
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 12:56
Koliko Vam je star limun i dali mu dajete kakvu prihranu?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.