Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 35>
Korisnik
Poruka
Boy78 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boy78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:30
da Vas upoznam - ovo je moj "Prika"


kupih ga jesenas. bez većih problema je prezimio u negrijanoj sobi na sjevernoj strani. prije par dana su se pojavile lisne uši pa sam ga poprskao bijelim uljem
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marinela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 281
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 03:21
Pozz svima evo ja sam upala u ovu temu a niasam citala nista predhodno sta ste napisaliEmbarrassedprocitacu kad budem imala vremena posto ovde ima bas puno da se procita po temama i ne postizem sveEmbarrassedHtela sam samo da kazem da sam posadila seme limuna i da su mi nikli mali limuncici,tako da cu poceti jos malo da navaljujem sa pitanjima da mi nebise desilo iste greskeEmbarrassedkao pre,kad god sam posadila seme nikli su i posle malo vremena samo su se nekako izduzili i osusili seCry
Drago mi je sto smo se upoznali PrikaLOL ja svoje biljke prskam methiolom kad ih zadesi slicne stvari i vidim da mi uspe ne pojavljaju se viseLOL
Na vrh
Boy78 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boy78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 00:28
neki dan su mi nikli dva kakija koje je žena posadila jesenas!
za koju godinu ću ih cijepit pa u vrt s njima...
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 08:44
evo moga limuna,star je preko 10 god.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:49
Zašto mom limunu opadaju cvijetovi ako i bude koji sitan plod i on ubrzo opadne?
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 17:59
Posadio sam svoj limun u zemlju. Nekako mi ga zao bilo u toj tegli, svaku jesen u garazu.

Pa cu sad vidjeti, i nadam se da ce prezivjeti. Inace, zivim u ZG i igram na kartu globalnog zatopljenja.

jel ima ko kakvih iskustava?
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 09:34
moj je u tegli,
 
i mislim da ti se neće održati u zemlji. Prehladno je zimi u Zagrebu da se ne bi smrznuo.
 
 
Šteta ako je već veliki da ti propadne
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 01:12
Obzirom da imam ogroman limun u vrtu,koji cvate i daje plodove cijele godine,javljam se na ovu temu sa slikama...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 01:19
Evo i stabla mog limuna,još malo pa ću sa 1.kata brati limune...
sutra je novi dan
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 10:08
prekrasan je, da li je cijele godine vani?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 00:48
Originalno poslano od člana tajčica tajčica napisao:

prekrasan je, da li je cijele godine vani?
Tajčice hvala ti na komplimentu za limun,naravno da je cijelu godinu vani jer on raste u vrtu.Kod nas u Rijeci klima je dobra za agrume,naročito ako se biljka nalazi na južnoj strani,kao kod mene.Osim limuna imam manderinke,naranču,greip,kivi,smokvu, maslinu i badem.Sve je to vani i zasađeno u vrtu.....smile160
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 09:11
Ma ti limuni su predivni neznam što je ljepše cvijet ili plod, a ovaj Jagodin, super. Valjda si stavila tako ogromnu sliku kad je i limun ogromansmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SanjaT View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SanjaT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 12:34
Pozdrav svima :)

Danas sam bila u potrazi za nekim informacijama o limunu i bila sam sretna kad sam otkrila ovaj forum
Puno sam saznala - nisam znala da limun cvate 2 puta godišnje

Mi smo ovo proljeće kupili limun, presadili u posudu i imao je 5 cvjetića. Sad iz toga rastu 4 limuna, jedan mali oplođeni plod je pao. Ti limuni su za sad još stvarno mali mali. Ali drvo je već puno novih pupoljaka, onih još malih crnih (ne znam kako opisati), ali neki već stvarno brzo rastu. Nekako mi se čine da će cvjetati prije kolovoza (kako sam negdje pročitala, da je to druga cvatnja)
Jel to sve ok ili? Mislim malo mi je čudno to. Prebrzo...
Na vrh
fluff View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fluff Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 08:40
Pozdrav svima!!
Čitam vaše postove i nadam da ćete  i meni pomoći. Moji imaju limun o kojem se ja brinem zadnjih godinu dana. Ali taj limun nikada nije dao plod. Živimo u kontinentalnom dijelu i svake zime je sklonjen na toplo i zatvoreno. U proljeće ima puno mierisnih cvijetova iz kojih nastane plod, ali svaki taj plod limuna od kojih 10 cm otpadne tako da od limuna, na žalost, ništa. Molim pomoć! Hvala
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 16:03
Evo i mog limuna,star je 4g. uvijek cvijeta stvaraju se plodovi i svi opanu.Već mi polako ide na živce ali ga ipak volim i trudim se oko njega i nadam se jenog dana kojem limunčiću.



Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 13:10
Imam 60ak (slovima: sezdesetak) sadnica limuna, necijepljenog, velicine do 10cm, pa ako netko zeli... pp
Na vrh
forgas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forgas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 14:31


Obeća sam se javit, pa evo i mog limuna.
Na slici sam zaokružija tri grančice koje su izrasle pri dnu debla i koje bi najradije skinija da se nebi bezveze razgrana, te bi skinija i par starijih listova koji su izbužani.
Jel se tom smi napravit i imaju li kakva pravila rezidbe?
Napominjem: totalni sam tukac u ovome!
Na vrh
forgas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forgas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 14:32
Malo sam pretjera sa slikom
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2009 u 15:28
Originalno poslano od člana forgas forgas napisao:

Malo sam pretjera sa slik om
 
 
Ja sam amater, ali po onome sto sam citao, slobodno ih trgaj.
 
To su vjerojatno izbojci od podloge, a i da nisu, nekakvom logikom samo oduzimaju tvari ovima gore, konkretnima
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 20:01


Ovakav je bio prije 2mj.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.