Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 35>
Korisnik
Poruka
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 20:39
Originalno poslano od člana Gogi Gogi napisao:



Ovakav je bio prije 2mj.




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 20:41
Originalno poslano od člana Gogi Gogi napisao:

Originalno poslano od člana Gogi Gogi napisao:



Ovakav je bio prije 2mj.

  Ovakav je sada.............


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 22:11
Gogi prekrasan je,ajd molom te napiši kako ga održavaš tj. zalijevaš, prehranjuješ? Moj lijepo raste,cvijeta stvore se plodovi i i svi opadnu,uopće ne znam u čemu je problem i tako već godinama. 
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 10:11



Ovo ti je Opuzenski limun,malo lišća,a puno plodova.Star je 4 godine i 3 puta je imao plodove.Malo jadno izgleda jer nema veliko lišće i malo ga ima,ali zato ima puno plodova da je to strašno.Ove godine ih je imao preko 300,ali sam ih ja otkinuo i ostavio samo 25 da mogu normalno sazrijeti jer stablo nemože proizvesti toliko hrane za sve jer je još premlado.Na proljeće ga počnem zaljevati KRISTALONOM(plod i cvijet) svaki vikend,a kasnije svaka 2 tjedna ga zaljevam željezom da se obnovi lišče pošto je još mlad i ima puno plodova.......I naravno svako jutro mu pjevam..........Ha,ha,ha...........
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 22:48
A što je KRISTANOL?
U proljeće sam ga prehranila NPK ili KAN-o nešto se ne sijećam poslije stajskim i dodajemi željezo ali neće pa neće,baš se zainatio.
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 08:43
KRISTALON je gnojivo za plod i cvijet,ima ga u poljoapotekama,pakirano je od 0,5 kg.
U 10litara vode stavi se jedna žlica otopine i pričeka oko pola sata da se posve otopi.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 02:45
Evo mog bujnog limuna koji u svako doba ima plodove veće i manje i cvijetove.....
sutra je novi dan
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2009 u 08:48
Jagoda imaš prekrasan limu.Što mu radiš?
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 12:27
Još malo i berba..................




Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 14:21
Arim izvini što se prije nisam javila na tvoj komentar.Hvala ti na pohvali za moj limun,kojem ništa posebno ne radim, samo ga povremeno dohranim gnojivom za agrume...Raste u vrtu valjda mu paše položaj na suncu...Pun je plodova i visok do prvog kata....uz njega su dvije manderine koje su isto pune plodova koji već mjenjaju boju iz zelene prema žutoj....
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 23:35
jagoda, divan ti je :) baš danas sa hoyom pročala o limunima... jednom mi je ove god izostao plod i cvat a drugi normalan... no nikad ih ničim ne prihranjujem ( osim čajem koprive) a u ogromnim su posudama i možda istrošili zemlju... al sam razdužila..... :)) koje gnojivo? ima neko natural? :)
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 08:58
Evo me opet sa vama,moj limun ima plodove nitko sretniji od mene,cvijetovi i plodovi prestali su opadati kada sam ga prehranila s domaćim stajskim gnojivom,redovno sam ga nastavila prehranjivat sa gnojivom za agrume i željezom.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 09:00
Na kontinentu noći  su postale hladnije,kad treba limun unijet u kuću?
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:21
Najbolje ga unijeti prije prvog mraza..............
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 00:50
Ok,hvala.
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 23:17
Originalno poslano od člana forgas forgas napisao:



Obeća sam se javit, pa evo i mog limuna.
Na slici sam zaokružija tri grančice koje su izrasle pri dnu debla i koje bi najradije skinija da se nebi bezveze razgrana, te bi skinija i par starijih listova koji su izbužani.
Jel se tom smi napravit i imaju li kakva pravila rezidbe?
Napominjem: totalni sam tukac u ovome!
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 23:37
izgleda da sam ja tuka kad se radi s kompj
Koliko na slici vidim ovo je gotova cijepljena sadnica. Budući sam radila u rasadniku, savjetujem skidanje grančica do 60cm visine. To će biti deblo a nakon ove visine se pusti da se razgrana.Sad je kasno ali je sadnicu trebalo posaditi na istu razinu na kojoj je bio u kesici ( ne dublje ). Rezidba se obavlja za vrijeme mirovanja ( druga polovina veljače ). Listovi su izbužani od nekog štetnika, možda skakavaca ili drugih beštija. Sad bi ga malo trebalo pognojiti sa N:P:K =7:14:21. Malo oko debla (posoliti).
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 13:18
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4008   Terezija zaviri na ovu stranicu!
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2009 u 20:35

Moj limun je imao 2 žuta ploda,i danas mu je otpao jedan.Ovo mu je prva godina da rađa,šta mu je?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Gogi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 15:27






Evo i mojih zimskih limuna.............  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.