Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  123 35>
Korisnik
Poruka
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Limun
    Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 09:19
Tata ima dva limuna u veeelikim teglama. Stari su 4 godine i jedan normalno cvjeta i ima plod, a drugi ništa.  Potomci su isto starog limuna, žive u istim uvijetima i na istom mjestu.
 
Što mislite da je ovom drugom limunu i da li ima nade da će i on procvjetati?
Tata već razmišlja da ga baci, a meni je nekako žao. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 16:34
ma ima nade neka ga ne baca
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 16:54
stvarno nema logike ukoliko su na istom mjestu, i svi su im uvijeti isti da tolike razlike budu.
 
moj savjet da mu zapretiš  da ćeš ga baciti ukoliko ne rodi , i da vidiš nagodinu roda.
 
Tako sa ja imao problema sa šljivama u vočnjaku, i reako sam da ih ostavljam još ovu godinu i ako ne bude ništa da ih režem. Vjerovali ili ne, bilo ih je na bacanj. :o)
 
ps. iako to nema veze s tim što su rodile, ali ispalo je simpatićno kako se je pogodilo.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2007 u 22:09
Sad sam slučanjo naletel na staru temu !Ja imam limun star sedam-osam godina i nikako da rodi doprije tri godine jedan stari vočar u razgovoru mi veli da ga po stablu zarežem oštrim nožem na par mjesta smile42 i poslije on rodi,pa pokušaj i tak je bilo
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:03
..imam drvo limuna i kad sam ga dobilaj(na ljeto) vec je jadnicak dosao sa vise zutkastim nego zelenim listovima (ujo se otarasio najlosijeg u svojoj kolekciji, heheh). I tako sve dod danas njegovo lisce vise zuto nego zeleno, sad ima na sebi 5 plodova, super se drze, ali lisce pomalo opada. Evo slikice pa ako tko zna kako da ga vratim u zelenu formu. Sada je u donjem katu kuce, na nekih 10-15 sutupnjeva. Svjetlosti ima, ali nije bas uz prozor.Help please .....
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:12
 
 
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:13
i jel bi ga trebala orezivati sada ili na proljece?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:15
Mogu ti samo reći ono što znam po svojim agrumima.Njima preko zime dosta lišća(skoro sve) otpadne no u proljeće jako brzo potjeraju mladi.
Do dolaska stručnjaka nadam se da sam te barem utješila maloWink
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 11:48

malo jesi Wink

Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 19:01
Presadi ga u veću posudu. Za agrume ima posebnog gnojiva, pa ga malo nahrani. Odreži one grančice koje rastu prema deblu i odstrani sve suhe grančice.
U vodu kojom ga zalijevaš dodaj tekućeg željeza ili onoga u prahu  (Sequestren), uspjeh neće izostati.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 20:27
Mima,ja sam prije za orezivanje u proljece..
ali svakako paziti da ne budu rodne grane te koje ce se sjeci..
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 22:54
...hvala mima svakako ce prehrana ici, ali mozda da ga ne rezuckam sada kao sto Tibor predlaze....
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 09:15
Maso,ovo je samo iz moga iskustva..
 
Imali smo preko 15 godiina limun koji je svake zime bio pun plodova i stajao u dnevnoj sobi u drvenoj bacvi..
 
Svaki put kada bih prosao,nisam odlio a da mu malo ne "copnem"
po liscu da zamirisiLOL
 
Pretprosle godine smo ga poklonili jednoj firmi jer vise nije stao u sobuEmbarrassed
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 11:44
,....jeste li ga na proljece i ljeto iznosili vanka?
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 21:31
Naravno, u proljeće ga treba presaditi i urediti, sada ima plodove.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 21:36
U potpunosti se slažem s Mimom. Poslušaj je. Ne zaboravi dodati željeza jer je Fe uzrok svijetlom lišću, a i jako je bitan za agrume.
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 23:41
A koja je razlika između limete i limuna???
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:51
Maso,tek sad vidim sto si me pitala (malo sam u zaostatku ovih dana)
Svakoga proljeca smo ga rredovito iznosili...prvo pod zasticeno a onda na otvoreno i u kasnu jesen unosili
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 10:35
Hvala Tibore.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 18:15
Maliky,limeta je mala okrugla i jako zelena,okus..hmm a ne znam sličan limunu.Recimo ko mandarina i klementina.smile187
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.