Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bromelia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bromelia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 21:01
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Stara se biljka u stvari s vremenom sama osuši,propadne. Nekad to doduše traje jako dugo tako da mlad prije procvate nego ova ugine. Ova Teina se baš nedasmile186



Sad ste me sjetile da imam jednu kod kćeri u sobi - pravi školski primjerak - to sutra sliknem i stavim da se vidi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 13:59
Evo danas sam presadila i snimila
(klikni mišem na sliku)

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 16:35
Prava profesionalka smile186 smile141
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 18:58
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Prava profesionalka smile186 smile141



smile211
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:15
  Ide to tebi super, ali mogla si nam i ispričati što radiš da zapis ima i ton, ili nam drugi put nešto otpjevaj -ha, ha - vidi se da si "trajnica" smile55
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:39
Ako vam ja počnem pjevati više nitko neće svratiti na forum smile156


Ovo mi se je učinio lakši način nego slikanje, što vi mislite????
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:40
A evo još jedne moje sa podmlatkom

ovako izgleda cvijet u fazi sušenja


a tu se malo bolje vide bebice


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:42
koliko to mladih ima,3??
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 19:48
Da s ove strane, a sa druge još 1.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 23:37
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 09:44
Evo moje nove ljepoticesmile71
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 20:04
Imam jedno pitanje. Baka mi prije a neznam točno ali sigurno godinu dana dala mladu guzmaniju koja se ne miče sa mjesta samo je pored nje nikla još jedna mala i to je to (znam da joj treba dugo da naraste i to sve ali ona se doslovce ne miče s mjesta)... Šta joj treba napravit?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Floriana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Floriana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 20:18

Imam i ja opet jedno pitanje Big%20smile Netko mi je odgovorio da ne presađujem ovu moju jer će svakako uginuti jer već ima cvijet. No, budući da ima šanse da se javi mlada pored te "stare", nije li ipak bolje da presadim jer je sad u minijaturnoj plastici. Skoro najmanjoj što postoji Big%20smile

Znači, trebam li presaditi tako da se eventualna mlada može razviti?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 20:24
Njima treba jako malo zemlje i zato ti je i moje mišljenje da ne diraš već ju pustiš da cvate i uživaš u cvijetu, ne brini pustiti će ona mladicu.

A ako i dalje pričamo o ovoj što si postavila sliku sasvim sam u svoje riječi sigurna.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 20:26
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

Imam jedno pitanje. Baka mi prije a neznam točno ali sigurno godinu dana dala mladu guzmaniju koja se ne miče sa mjesta samo je pored nje nikla još jedna mala i to je to (znam da joj treba dugo da naraste i to sve ali ona se doslovce ne miče s mjesta)... Šta joj treba napravit?


Ajde je molim te slikaj i stavi tu da malo prostudiramo......
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 20:41
Moja bromelija isto ima dvije biljke u sredini, ocvala je i ništa se ne događa cca tri mjeseca, dali da je možda presadim ili razdvojim
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 20:49
Ja bih ju sada polako razdvojila. Baš sam neki dan razdvojila i one malo gore višlje na slici.

Zima je gotova i mislim da se već sad polako sve može rasađivati i presađivati, a i ako ih ne razdvojiš one će cvijetati kad im dođe vrijeme.

Tako je bilo i kod mene mama je ostala pokraj, a beba je svejedno procvjetala.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 20:52
Hvala ti napraviti ću tako, ionako me sve više vuče da nešto prčkam po biljkama, jer i ja mislim da je zima aut.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Floriana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Floriana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 21:27
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Njima treba jako malo zemlje i zato ti je i moje mišljenje da ne diraš već ju pustiš da cvate i uživaš u cvijetu, ne brini pustiti će ona mladicu.

A ako i dalje pričamo o ovoj što si postavila sliku sasvim sam u svoje riječi sigurna.
 
Da, o toj se biljci radi. Onda ju neću dirati Big%20smile Hvala Wink
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 16:48
Evo slikica:



Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.