Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bromelia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bromelia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 15:57
Zvjezdana samo ti nju lijepo pusti neka ona raste i uživaj. Mjesta imaju obje i više nego dovoljno. Vjeruj mi razveseliti će ona tebe sa cvijetom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 10:07
ok a valjda bude narasla...
Per aspera ad astra.



Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 12:07
imam je imam je smile126
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 14:32
smile93 ovakvu nemam, stvarno je predivna, gledala sam ju u konzumu, ali sam ipak odustala.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 16:45
ja sam ovakvu dobila prije 2 godine, samo je cvijet bio veći
nije imala nikakav papirić gdje piše šta je, a ja je tada prvi put vidjela.
Nakon nekog vremena jednostavno prestala živjeti, čitaj cvijet se odvojio od matične biljke a da nisam to ni skužila odmah
međutim , nije bilo mladica niti sam znala da ih s vremenom zna biti pa sam je bacila misleći da je mrtva
sad se mislim da sam možda krivo napravila.
 
zato ću biti pažljivija s ovom pa baš da vidim kako to izgleda
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 22:56
WoooooooW jel to za rođendan poklon? Prekrasna jesmile91
Na vrh
andrea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 09:58
ja svoju svako mjesec-dva zalijem u lijevak, jer mi je jedna uginula kad sam je tjedno zalijevala, pa su mi rekli da se ona mjesecno zalije.
A zemlja mi je skroz suha, nisam je nijednom u zemlju zalila. I ova mi traje vec 4 mjeseca a da nije uginula ali mi se pocela malo susiti. I listovi s donje strane mi se suse a i cvijet pomalo. Ali jos nema mlade.
Valjda ce biti! 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 12:36
To je vrsta bromelie..točnog naziva Tillandsia Cyanea-Anita smile91
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 19:30

Evo moje ljepotice

Lijepo se drži za sada

 

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:38
prekrasna jesmile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:48

Alkemičar, pa ti si se skroz ponovila, ili je ovo već stari stanar u tvom domu.

Sigurno joj pjevaš svako jutro, pa je tako lijepa.smile141

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 14:22
stigla mi za rođendan prije mjesec dana
ne pjevam joj nego pričam, al zato pjevušim po kući pa joj možda paše Wink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 19:36
evo moja bromelija cvjeta non-stop
već je bar 6-7 cvjetova dana i ne staje




Na vrh
milica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 236
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 12:55
ja je prosto obozavam ali nikako da se dokopam jedne
Na vrh
demi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje demi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 14:32
Eh ja se dokopala četiri takve i što, sve su pozelenile u roku od mjesec danaCry
Na vrh
Griff View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Griff Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 17:47
Kao prvo, pozdrav svima, ja sam nova ovdje.

Ovako, imam jedno pitanje u vezi svoje bromelijice, nisam sigurna je li vrijeme da ju presadim ili da još malo pričekam?

Ovako je izgledala za Uskrs, kada sam je dobila



Sada se cvijet posušio, no matična biljka još ne izgleda kao da se suši Confused





Evo, ovdje se vide dvije mlade biljke



Razlog više zašto ne mogu dočekati da ih presadim je taj što siročeki žive u minijaturnoj teglici (bilo me strah presađivat dok je cvijetala)





Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 19:54
bromelije( u ovom slučaju Tilandsia cyanea) nije potrebno presađivati jer stare biljke odumiru i treba čekati da se potpuno osuši a zatim odvojiti mladice.Također ih nije potrebno presaditi u veće tegle jer imaju izrazito mali korijenov sustav.Može ih se posaditi u iste tegle ali samo promijeniti zemlju.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Griff View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Griff Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 00:10
Puno hvala tropi, nisam znala da im ne trebaju veće teglice Thumbs%20Up


Na vrh
panthera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panthera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 16:42
Pozdrav svima!Wink
zanima me gdje se u zagrebu moze kupiti ta famozna Tillandsia Cyanea-Anita i koliko kosta? stvarno je prekrasna!Thumbs%20Up
inace, ja imam Vriesea splendens oko mjesec dana. bila je izrazito crvene boje koju sad polako gubi, ali listovi su i dalje isti. po sebi ima i kao zute osusene trakice pa pretpostavljam da je vec ocvala i da sad vene..hmGeek
neki pametni savjet?Lamp hvala!


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 08:54
Pozdrav Panthera!
Ne znam toan naziv trgovina u Zg no sigurno ih ima u baumax,bauhausu,pevecu,mbm-u.Nisu to tako rijetke biljke da ih je teško nabaviti.Kod nas ih i u svakoj cvjećari ima,pa vjerujem da ih i u Zg ima po cvjećarama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.