Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bromelia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bromelia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
panthera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panthera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 11:45
ok,hvala! Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andrea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 08:03
Bog svima. U mene raste nova bromelia ali bi ih ja odmah razdvojila i presadila,jer mi se mlada iskrivi od stare biljke. Sto vi mislite?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 08:57
andrea ostavi je da nova biljka ipak naraste malo više pa je tek onda odvoji od matične biljke. Stara biljka ionako ugiba, a nova će se već ispraviti kad je odvojiš i zasebno posadiš.
Isto je tako i kod aehmeje, mladi izdanak raste ukrivo sa strane ali se kasnije lijepo formira.
Na vrh
andrea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 18:03
Ok, hvala. Pricekat cu da naraste!

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 15:49
Od prekjučer sam vlasnica guzmanie smile213
guzmania%20%28%20bromelia%29
 
guzmania%20%28%20bromelia%29%20
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 18:53
smile227kak je prekrasna
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 19:18
ohoho, kako je lijepaClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2010 u 20:16
preljepa je...tako svježa smile169
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 19:34
može jedno pitanje za znalce:
 
nikako ne mogu skontati razliku između bromelije i guzmanije. imam čak i neku knjigu sa slikama cvijeća i imenima, ali ja se ubih da nađem po čemu se razlikuju, meni ove dvije vrste iste. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 19:43
Koliko sam ja shvatila bromelija je cjela skupina biljaka, a ne neka određena biljka, a u nju spada i guzmanija.
Dakle guzmanija je rijetka, ali vrlo privlačna bromelija: citat iz knjige...
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 13:34
Nedavno sam dobila cvijet koji se zove Guzmanija. U sredini ima veliki rozi cvijet. Kako se održava? Znam da se zalijeva na način da se voda lijeva u sredinu cvijeta. Presadila sam ga u veću teglu, nadam se da se neće buniti Wink
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 14:21
guzmania spada pod bromelije. nisi ju trebala presadjvati jer kad ocvjeta biljka umire...

evo i linkic: http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=924 pa si procitaj sta pise ;) kasnije prebacim tvoj post tamo ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 15:06
ma prekasno sam vidjela da ipak postoji tema, sorry...Embarrassed
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 17:21
nema problema :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 09:54
Ja imam Bromeliu Dias, i Guzmaniju. Stavim slikice Uskoro Thumbs%20Up Baš su vam predivne. 
Na vrh
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 10:04
Evo Guzmanije, kupio sam ju prije nekih 2 tjedna ili više...





EDIT: Evo i bromelie dias (tako piše na teglici :D)


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 20:23
Cvjetoholičar želim ti doborodošlicu na forum.
Na vrh
Cvijetoholičar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetoholičar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 09:06
Hvala :D
Na vrh
born2bewild View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje born2bewild Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 23:00
Originalno poslano od člana Cvijetoholičar Cvijetoholičar napisao:

Evo i bromelie dias (tako piše na teglici :D)
 
Mislio sam da je to vriesea. No, nema veze, imao sam jednu ovakvu, ocvala, pustila pet izdanaka i onda sam ih pokušao odvojiti, no izgleda da su još bili premladi. Koristio sam i hormon, ali nije pomoglo. U početku je sve izgledalo ok, dugo vremena ništa, a onda su istrunuli. Moguće je da sam ih u jednom trenutku malo previše zalio.
Evo i fotke kad je još sve slutilo na dobro.
Uglavnom, svima koji rasađuju bromelie savjetovao bih da ne žure. Dosta sam se informirao o postupku i kažu da se lakše "prime" veći i stariji izdanci koji imaju razvijeniji korjen.
Nego, ponovo imam problema s bromeliom. Savršeno zdrava bromelia s pet već velikih izdanaka u dva mi je dana naglo počela trunuti. Čim sam primjetio rasadio sam izdanke koji sada izgledaju ovako:
Ima li izgeda da prežive?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2010 u 09:51
Ja sam samo svratila da spojim ime s izgledom! Jer nemam pojma.
Prekrasan cvijet doista!ClapClapClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.