Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lobelija-dupla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lobelija-dupla

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 14:49
ja sam svoje bacila u jaakoo vlažnu zemlju i cijelo vrijeme zaljevala, dosta im je trebalo da isklijaju, i nakon tjedan dana nisu više od 3mm. dalje bumo vidli.
ovo mi je prvi pokušaj sa jednogodišnjom biljkom
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:02

Izniklo mi je dosta tih biljčica iz sjemena posijanog u posudi. Da li presaditi pojedinačne biljčice ili po nekoliko zajedno?

Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:20

Ja sam lobelije posijala prije 3 tjedna i još ništa nije niklo. Nakon koliko su se vama pojavile?

Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 09:38
Originalno poslano od člana primorka primorka napisao:

Ja sam lobelije posijala prije 3 tjedna i još ništa nije niklo. Nakon koliko su se vama pojavile?
 
Nekih 7-10 dana, nisam baš mjerio. Sjeme treba površinski zasijati po vlažnom supstratu i staviti na jako svijetlo mjesto temp. 20-24 celzijusa, ne smije se po sjemenu nabacati tanki sloj supstrata kao što je uobičajeno jer sigurno neće izniknuti.
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:49
mojima je trebalo preko 2 tjedna, ali ih jesam malo pokrila
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 12:07
Originalno poslano od člana suharak suharak napisao:

mojima je trebalo preko 2 tjedna, ali ih jesam malo pokrila
 
Valjda je svijetlost nekako našla put do sjemena. Smile
 
Ima sjemena cvijeća kojem je potrebna svijetlost, a ima kojem ne da nije, nego čak i smeta za klijanje kao npr. crvena ukrasna kadulja koja će teško izniknuti iz sjemena ako se ne pokrije tako da bude u potpunom mraku.
 
Zgodno je za svako sjeme znati specifičnosti pa uspjeh bude veći. Smile
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 13:07
istina, meni za ovo nisu znali reći. bilo je na prozoru, na južnoj strani.
posrećilo se! smile61
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 19:40
Originalno poslano od člana Nickless Nickless napisao:

Izniklo mi je dosta tih biljčica iz sjemena posijanog u posudi. Da li presaditi pojedinačne biljčice ili po nekoliko zajedno?

 
Presadi nekoliko biljki zajedno. Bit će bujnije, ali će ti biti tako i lakše presađivati. Jednostavno, uzmeš komadić zemlje sa klijancima i staviš u drugu teglu.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 23:05
Pa baš i budem. Inače sam ove godine prvi put nasijavao sjeme povrća i cvijeća i kako je gotovo sve izniklo (osim pasiflore naravno) već mi je dosta pikiranja.
 
Jedino još ne znam jer nemam s tim iskustva kada te male biljčice cvijeća (lobelija, pj. krijesta, petunija ...) koje su iznikle staviti van na otvoreno, još su to male i nježne biljčice i vani je je prehladno, a s druge strane primjetio sam da mi je dosta povrtnih mladica dobilo one "duge vratove" zbog predugog zadržavanja unutra nakon pikiranja pa se bojim da se ne dogodi isto i sa cvijećem.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 08:50

Nisam ih prekrila zemljom, ali sam ih sijala na otvoreno. Bilo je sunčano i toplo pa sam mislila da im neće štetiti. Vjerojatno je sad ova kiša uništila i poslijednju nadu za klijanjem.

Druge godine ću to probati pametnije izvesti.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 19:55
Originalno poslano od člana Nickless Nickless napisao:

Pa baš i budem. Inače sam ove godine prvi put nasijavao sjeme povrća i cvijeća i kako je gotovo sve izniklo (osim pasiflore naravno) već mi je dosta pikiranja.
 
Jedino još ne znam jer nemam s tim iskustva kada te male biljčice cvijeća (lobelija, pj. krijesta, petunija ...) koje su iznikle staviti van na otvoreno, još su to male i nježne biljčice i vani je je prehladno, a s druge strane primjetio sam da mi je dosta povrtnih mladica dobilo one "duge vratove" zbog predugog zadržavanja unutra nakon pikiranja pa se bojim da se ne dogodi isto i sa cvijećem.
Kad vani zatopli, a biljčice još malo ojačaju, stavi ih van. Do tada ih možeš preko dana iznositi van, a noću unutra ili ih jednostavno stavi na neko sjetlije i svježije mjesto u kući.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 10:26
I moja je lobelija nikla....Jedva cekam da mi se vrt zaplavi.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 12:10
Blago se vama, od moje ništa!!!Cry
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 17:10

Proljece, jesi li pokrivala sjeme zemljom?

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 20:37
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Blago se vama, od moje ništa!!!Cry
 
Nemoj plakati, uvijek možeš kupiti sadniceEmbarrassed
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 08:58
Jesam ...Cry
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 19:05
nije dupla, ali je crvena - lobelia cardinalis



i puno je veca od plavih
prezimila je na zatvorenom, negrijanom, svijetlom stubistu
cim sam vidjela da izbijaju novi listici, uklonila sam suhe grane od prosle godine i sad je vec dobrano razlistala
sad cekam da krenu pupoljci


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 19:31
smile227
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 22:01
...danas sam posijala plave lobelije...sreća nisam pokrila zemljom sjemenke....ali čitam da im treba visoka temp?....nemam sad ni u stanu 24 C...hm...sreća ostavila sam još sjemenaka za drugu sjetvu.....Ouch
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 21:05
moja plava je još u kesici... do kada se može posijati - da bi imala cvjetiće ovo ljeto

a nisam 100% sigurna, ali mislim da mi je i od lani prezimila jedna ispod pelargonija (na balkonu, pokrivene su onom bijelom tkaninom za zaštitu)

ova crvena sa slike gore je trajnica, sad je u zatvorenom, negrijanom mjestu i već je počela listati, ali još neću s njom vani
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.