Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lobelija-dupla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lobelija-dupla

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 08:30
...đe si nabavila tu trajnicu?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:17
Ja sam isto jednom sijala lobelije i nisam ih pokrivala sa zemljom samo sam pritisnula sjemenke da imaju bolji kontakt sa zemljom.Danas sam u jednom starom časopisu"Moj lijepi vrt" pročitala da se i sjeme zvončića(Campanula persicifolia,Campanula lactiflora i Campanula carpatika) neprekriva zemljom jer klija na svijetlu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 21:55
...nuna, zanimljivo ......koliko toga treba znati...čovjek bi reko -  dobro pokrij zemljom da ima vlage i zaštite, a kad tamo -  obratno.....
....ovako razmjenjujemo iskustva pa ćemo bit pametnijeApprove...
 
 
...a zjevalice (mačkice )... i one imaju sitno sjeme ?
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 11:47
Manči za zijevalice nisam baš sigurna.Ja sam ih prekrivalla i niknule su.Možda i nije trebalo prekrivati pošto se one same rasiju i niknu bez prekrivanja.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 20:53
manči -  u mbm ovoj cvjećarni prije 2 godine
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 22:32
.... natalija, nisam znala za lobeliju  trajnicu.....usput...tvoji sukulenti mi se odlično drže, nešto je u kući, a nešto na otoku....hvala još jednom.....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 16:01
nema na čemu
baš mi je drago da su živi i zdravi
baš su bili malecki kad sam ih slala i pitala sam se je li što ostalo

čim zatopli, s njima na svjetlo i friški zrak i sigurna sam da će se brzo "razgranati"
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 11:52

ovo je lobelija narančasta





Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 11:58

bijela lobelija, obe sam kupila prije dva dana.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 12:06
a di si Vanja kupila?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 12:24
...uuuuu..vanja, divne su!
 
 
....moje sijane su popadale, pola njih....mislim da sam pretjerala sa sunčanjem klijanaca....smile42
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 14:50
Minimode kupila sam ih na pazaru kod štanda di onaj muškarac prodaje sjemenja po nasuprot njega vidit ćeš banak di jedna žena prodaje i kod nje sam kupila žena je sa Šolte a zovu je Seka .
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 15:20
Minimode mene treba dobro smile42po glavi jer se uvik sitim nećega posli, ako želiš mogu ti ja sutra poviriti na pazar i kupiti samo reci koju boju želiš, naravno to ti dodam na splitskoj kavici ako dolaziš u subotu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 18:48
Vanja prekrasne su, ja kupila plave u sjemenu, ali ove su mrak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 19:13
hvala Triša , očeš da ti kupim 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 21:07
hvala Vanja, budem preletila priko pazara, baš se danas jedna gospođa hvalila sa kupljenim margaritelama i engl. điranom....ups možda je kriva tema.....thks!
- nikle su mi lobelije plave, a šta dalje nemam pojma, baš su nježnice...
nadopuna: još su ispod folije, plašim se ako dignem foliju da će sve uveniti, ili ne?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 14:27
...posijala plavu lobeliju, neduplu...
...u kući držala, sjemenke samo spustila na zemlju bez pokrivanja slojem druge zemlje, na prozoru zapadnom, temp od 18  -  20 C za klijanje.......eto, to su moja iskustva...
 
....pikirala  4 kom, ne znam još uvijek da li uspješno, ali uspjela ne smlaviti male biljke-buhice prstima....juuuuuuupiiiii!....to mi je bio problem jer nemam strpljenja sa malim buha-klijancima....a nakit mogu satima strpljivo izrađivatiApprove, ali    biljke-buhe bi smlavila u startuDeadUnhappy......
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:48
Kupila sjemenke lobelije i čekam da ih zasadim. Vidim da ih imate i kažete da se same rasijavaju... Kakve su vam bile prošle  godine, nitko nije ništa pisao u 2010...
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 11:22
sorry što uskačem ko padobranac,
ali ne mogu odoliti ovoj temi.
velika sam ljubiteljica lobelija, imala sam ih jedne godine i mogu reći da su jedne od  najzahvalnijih biljkice koje sam uzgajala. ne međutim jednostavno ih više ne mogu naći nigdje. u mom mjestu ih više ne prodaju.
ima neko iz osijeka ili okolice da mi kaže gdje je proljetos kupio lobelije?

Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 10:08
Mene pak zanima mogu li ih posijati vani(kontinentalni dio ) u teglice u 2.-oj polovici 4.-og mjeseca i zaštititi vrećicama za smrzavanje,pošto nemam mjesta u kući?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.