Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lobelija-dupla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lobelija-dupla

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 19:52
Super, idu na prozorsku klupicu, tam je svo bilje sretno Wink
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 22:31
jedva cekam da ti niknu da vidim jeli gusto kao i moje..al sad sam gledala slike  sijanci od lobelije,valjda je normalno da tako gusto niknu..polako vadit cu ih male busencice pa cu ih pincirat u posebne teglice ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 23:00
vijavica šta je sa tvojom lobelijom? moja će najvjerovatnije završit u smeću,ne pada mi na pamet trazit iglu u plastu sijena ,a baš tako bi izgledalo pikiranje lobelije 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 02:09
Upravo je to i moj problem niklo ih je sigurno tristo gusto jer je sijeme jako sitno i sad sam u dvojbi dirati ih i pikirati ili ih ostaviti još koji tjedan da ojačaju. Evo slikice molim iskusnije za savijet . Hvala unaprijed.




Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 20:05
moje su prošle godine nikle gust.čim sam ih mogla uhvatiti među prste u grupicama sam ih presadila tako sa i rasle dalje .bile su prekrasne
neke su prezimile uz pelargonije i sad već cvatu
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:45
Hvala
ajama da sutra nije Cvjetnica krenula bi u akciju . Jedan sam dio tako posadila u čašice danas, nešto između pelargonija prošlogodišnjih pa ću vidjeti hoće li uspijeti. Posebno sam znatiželjna jer je sjeme miksano šareno dakle nisu sve plave već ima i bijelih i boje ciklame takve još nisam vidjela .
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 13:38
baš me zanima
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 21:17
Ma kak sam ja traljavi početnik u sijanju bojim se da sam previše nestrpljiva . Probat ću ih sutra u hrpicama u veću teglu stavit pa ćemo vidjet , držim sama sebi fige . Najgorje mi je što mi sjeme uglavnom nikne a kad ga treba pikirat fakat sam pravi traljavac :D .
Ovako bi trebale izgledati:



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 21:43
uh prelijepa slikica,ja nemam strplajna cekat te male klijance pa sam dobila biljkice lobelije i ageratuma...

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 21:47
Joooj ni ja ! Em sam nestrpljiva hoće li niknuti pa oće li se primiti pa procvasti i kada :D . Tvoja je prelijepa obožavam ih i predivne su mi s običnim crvenim pelagonijama zapravo svakoj kombinaciji daju poseban štih   
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 09:01
evo ide i uskrs.ima se drugog posla,a ja bih samo grebla po cvijeću.
presadila sam dio mladih lobelija,ali trebala bih još
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 23:53
Moje su presađene i najsličnije su trenutno kućnoj srećici , dobro se drže . Čini mi se da sam danas negdje pročitala da im vrhove treba otkinuti kad budu 3 cm jer se onda oblikuje lijepši grmić , ima li itko iskustva ?
Ajama držim fige da i ovo ljeto uživaš.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:55
Evo malo nade svima koji su ih sijali . Tri faze razvoja prve najveće presadila sam pojedinačno , zatim srednje i najmanje djelim u grupicama . Čuvaju noge clemantisu



Uploaded with ImageShack.us

za usporedbu spram lisat pelargonije


Uploaded with ImageShack.us

Ova "hrpica " kad malo ojača opet je dijelim u dva dijela i tako unedogled baš sam si posla dala al gušt ako izrastu biti će neopisiv.


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:49
i ja sam sijala i dio rasadila, no tako su krhke da treba jako paziti da se ne pokidajuCry
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:51
Istina mari stvarno nije nimalo jednostavna za sijanje :D barem meni
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 21:05
Kad ih jednom posiješ, da le se one same rasijavaju ili se mora skupljat sjeme?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 23:43

   
   Ove su sijane lani(muke po lobeliji )preživjele zimu vani i sada su u punom sjaju!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 07:02
vijolice prelijepe su ti
kamen i plavetnilo, kud ćeš ljepše

jesu u posudi ili ?
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 23:30
Nisu u posudi nego u malo zemlje između dvije grote.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 07:29
tako i izgleda, ali mi je bilo nevjerojatno jer kod mene traže dosta vode
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.