Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - uskrs
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


uskrs

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
vendela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vendela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: uskrs
    Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 21:41
   mada ima jos dosta do uskrsa evo moj ovogodisnji pokusaj!






  nadam se da vam se dopada i voljela bi vidjeti i vase ideje!LOLLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 21:45
smile74 napisati ću samo VENDELASTIČNO (to je nova riječ za pjekjasno) 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 21:52
smile227Preljepoooo!!!!!
Per aspera ad astra.



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 22:01
Stvarno vendelastično!!!!!
 
Ovaj zuti je tako super!!!!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 22:26
Baš su smile227
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 23:26
Krasni susmile141. Ja ne znam heklati no zato tako nešto moja mama radi za mene.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 10:33
Bravo Vendela!! Zlatne ruke imas !!
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 11:58
predivno vendela Clap
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 15:45
smile141 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 16:13
Vendela, napravila si čudo od jaja, strašna si, izgleda da osim cvijeća tvoje zlatne ruke i heklaju, kukičaju, ili kako se to već zove.smile55smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 15:14
vendela - pre pre prekrasno...smile141 smile227


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 15:16
p.s. je li jako komplicirano? nekad sam i ja znala neke osnove heklanja, a ovo je cini mi se samo lancic (po mom jaaako skromnom znanju)


Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 15:24
SEDAM IDEJA ZA UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA

U ovoj radionici nudimo sedam prijedloga za oslikavanje i ukrašavanje jaja. Neki su vrlo jednostavni, poput marmoriranja i bojanja bojama s efektom mraza - FROSTY, ali ima i onih za koje trebate odvojiti malo više vremena.

Svi smo se oduševili idejom iz časopisa Unikat - prvo na plastična jaja zalijepimo salvetu, a nakon toga pospemo prozirne staklene kuglice po cijeloj površini! Ideja je super, a efekt koji postignete fantastičan. Ljepilo za salvete je dovoljno jako da će zadržati i staklene kuglice.
Kada počnete s ovom tehnikom ukrašavati jaja, do jutra nećete moći stati!
Važno: Staklene kuglice su jako lagane, stoga treba pažljivo postupati pri radu s njima. Najbolje je uzeti poklopac ili nešto dublji tanjurić i pažljivo ih posuti u njega. Tako ćete lakše cijelo jaje jednakomjerno prekriti kuglicama, a da se one neće razletiti po cijelom stanu.



Nešto dugotrajniji postupak ukrašavanja jaja, ali vrlo lijep i efektan.
Potrebno je:
mini mozaik u više boja, masa za fugiranje i ljepilo.
Ovdje je dobro koristiti keramičko ili drveno jaje, jer će se mozaik bolje držati na takvoj podlozi nego na stiroporu ili plastičnom jajetu.
Podlogu smo napravili od debljeg filca, rubove smo izrezali krojačkim škarama s cik cak rubom, dodali malo umjetne trave (sisal) i to je to!

Jaja smo ukrasili i bojama za marmoriranje.
Skoro da nema bržeg i jednostavnijeg načina za bojanje jaja! Pripremite kanticu s vodom, kapnete po 2-3 kapi boje (mi smo miješali tri nijanse, crvenu, plavu i žutu), štapićem promiješate boje (samo po površini vode - NE URANJATI!), jaje napiknete na štapić, umočite u boju lagano ga rotirajući i prije nego ga izvučete van lagano puhnete u vodu da se razmakne boja. Izvučete i gotovo!
Važno: Kada završite s radom, papirom pokupite sve ostatke boje s površine vode i bacite u smeće. Tek tada vodu možete izliti u odvod.


Vrlo jednostavno, a prekrasno!
Bojama s efektom mraza FROSTY ukrasili smo ovo prozirno plastično jaje. Spužvicom smo natapkali boju po cijeloj površini i pustili oko 20tak minuta da se osuši.
Nakon toga smo zalijepili štras kamenčiće tako da smo kapnuli malo ljepila za kamenčiće i priljepili ih na željeno mjesto.


Ovo jaje ukrasili smo debelim filcom i perlicama koje smo pričvrštili pribadačama.
Na jaje od stiropora smo nalijepili filc u zelenoj boji, a na par mjesta smo zalijepili filc u drugoj boji izrezan u obliku cvjetića. Po njemu je i par perlica koje su pričvršćene pribadačama.
Debeli filc smo prstima "raščupali" i tako dobili debelu vunicu. Ona nam je poslužila za vrh jajeta i sakrila kukicu za koju smo privezali kordel.
Jednostavno i kreativno!

Ako vam je ostalo ukrasnih trakica, sada ih možete iskoristiti i za ukrašavanje jaja. Potrebne su vješte ruke i malo strpljenja! Trakicu smo prvo "zafrkali" kako bi bila deblja poput kordela, te tada omotali oko jaja. Pričvrstili smo je pomoću vrućeg ljepila (možete koristiti i obično jako ljepilo). Kada je trakica omotana, dodali smo par perli i mašnicu za koju se jaje može objesiti. Kod drugog jaja samo smo još uzeli trakicu u drugoj nijansi i omotali je.

    

Nadamo se da su vam se naši prijedlozi svidjeli i želimo vam da ovog Uskrsa oduševite sebe i vaše najdraže sa svojim kreacijama!

kopirano od: hobbyart-chemaco.hr
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 17:06
Cure prekrasne ideje za uskrsna jaja...smile94
Na vrh
vendela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vendela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:14
  Afrodita- ideje su super,bez obzira sto su kopirane,
  i moje je pokupljeno od druhiha rađena u mom aranzmanu
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 14:21
prekrasnosmile55
AB100
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 23:48
 Još nam je rano u školi za dekor Uskrsa pa evo nešto od prošle godine...
 cvjetovi od rebrastog kartona, pitarić ukrašen salvetnom tehnikom i nešto kupovnih detalja...



Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 00:23
Moji školarci imaju izradu pisanki u Etno kući na Okiću. Baš mi je žao što ne mogu sudjelovati, ali nisam sigurna da zato neće biti uslikani njihovi uradci za ovu stranicu! Wink
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 09:53
Bravo žene ! Iskreno, zaista imate i mašte i volje, svaki put nova kreacija, sve bolja i bolja. imamo se i mi čime podičiti. Zakon ste !
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 12:50
Uh, što mi se sin oduševio na ovotjednom izletu u prirodu - Etno kuću na Okiću... Puno legendi o toj tvrđavi je čuo, a spominjale su se i bitke kod Siska, Senja i ostale koje su vezane na grofove Okiće...

A farbanje jajčeka na starinski način u kori od luka ga je toliko oduševilo da od izleta skuplja kore luka za idući tjedan!!! smile159
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,317 sekundi.