Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pampas trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pampas trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 09:19
smile96Da imaš pravo, čula sam već da je to veliki problem, no dok ona naraste bit će neka druga situacija u mom dvorištu (neka kćerina ideja) pa ćemo onda razmišljati o tome, a za sada ću se veseliti onome što bude.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 20:51
triša ja mislim da ćeš ti već ove godine imati velikih problema sa prostorom jer pampas jako ide u širinu , uostalom vijdjet će i sama ubrzo
Na vrh
acctres View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acctres Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 22:53
mikica gdje si kupila pampasicu?.....krasna ti je...i ja bih bila sretna da sam na tvom mjestu
Na vrh
bosonoga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bosonoga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 02:49
imam jedno pitanjce za one koji imaju iskustva sa pampas travom. prije desetak dana dobila sam dva busena različitih pampasica i posadila ih. Sad vidim a lišće žuti. znači li to da moja trava ugiba ili je to normalan proces te postoji mogućnost da izbiju mladice
Na vrh
mara123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mara123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2009 u 13:34
nemam pojma
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 23:05
Bitno je da je imaš ali sama ćeš vidjeti šta se dešava -postavi sliku pa ti neko pomognesmile57
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2009 u 10:17
Originalno poslano od člana bosonoga bosonoga napisao:

imam jedno pitanjce za one koji imaju iskustva sa pampas travom. prije desetak dana dobila sam dva busena različitih pampasica i posadila ih. Sad vidim a lišće žuti. znači li to da moja trava ugiba ili je to normalan proces te postoji mogućnost da izbiju mladice

tvoja trava boluje...naime prve godine kada se posadi ona boluje, dok će već na godinu biti ljepa i zdrava....
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 10:04
I ja bih ju sad posadila jer ju mogu sad dobiti.Ili da pričekam ipak proljeće Confused?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 10:22
Pričekaj proljeće.Ipak je malo kasno,iako je toplo,za sadnju.Nek naglo zahladi,vjerojatno će se smrznuti.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 10:32
ma slobodno ti nju posadi...ako zahladi baci malo suhe trave, lišća ili šta već imaš oko i preko nje...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 10:59
uhhhh ,dva različita savjeta Confused ?!?
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 11:28
ja ti kažem iz iskustva svake godine ih ovako kasno rasađujem i samo bacim oko i preko nje suhu travu...i nisam nikada imala problema...a živim u Slavoniji...gde zime baš i nisu blage....barem do sada nisu bile...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 11:56
Ok Ni,Slavonko moja Wink.Vidjet ću još par dana jer čini mi se da prognoze ipak govore zahlađenje a osim toga kod mene ljeva kiša danas pa mi se ne da trackati po blatu.Jednu sam virozu upravo preboljela Smile.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2009 u 12:42
i meni je ostalo još za posaditi...a isto pada kiša...pa će stajati dok kiša ne prestane...a čim stane..bacam se na posao....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 16:41
Svašta sam tu pročitala o pampas travi, ali kad bi bar o svakoj biljci bilo na početku teme bilo bi puno jednostavnije, jer ovako se gubi puno vremena traženjem.
Hvala baki Bei, koja ima odgovor na sva pitanja, a žao mi je što više s nama nije otc, koja nam je imala fantastične opise i prave savjete o biljkama - no nekim čudom ljudi pravog znanja nestaju sa ovog foruma.
 
Moja pampasica momentalno izgleda ovako,
 
 
Pretpostavljam da je treba ošišati - pitanje i kada, koliko i kako - nadam se da se nije smrzla. U bačvi je, ali bez dna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 16:43
Zaboravila sam napomenuti da mi je tražilica ovaj puta bila vrlo uspješna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 16:55
Ne znam da li je to ispravno, ali gledam na proljeće kraj firme gdje radim kako vrtlar ukloni oštećene listove na taj način da ostane samo simpatični zeleni stožac. Iz toga bukne mnoštvo mladih izdanaka i svake godine formira lijepi buket.
Ovaj tvoj grm bi on skratio za 2/3.
Ako on ne radi ispravno neka me znalci isprave.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 16:58
Pa upravo sam to i ja shvatila iz napred navedenih postova, ali kako ih po mom kraju vidim uspravne, pa još s cvjetovima, bila sam malo zbunjena, ali izgleda da će baš drastično šišanje biti lijek.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 22:12
Draga Triša, šuljam se iza tebe i špijam te, pratim te u stopu smile61.
 
Cvjetne metlice na pampasici kod susjeda u svojim krajevima viđaš jer ona cvate u rujnu i listopadu, pa se onda cvijet zadrži. Osobno bih u rano proljeće odrezala sve suhonjave i ružne listove, a ostavila one zelene.
Pa znaš tko zna sve o ukrasnim travama-Baka Bea.
Lijepi pozdrav
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 09:03
Točno, ma nije problem. u ovoj temi sam zaista našla sve što me zanima, samo sam morala malo prelistati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.