Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pampas trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pampas trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 11:12
Ne znam je li to točna inormacija ali čula sam od jednog uzgajivača da postoji   muška i ženska  bijela pampasica. Htjela sam kupiti pa je rekla da će prodavati tek kad procvjetaju da ne bi bili muški a onda ništa od cvijeta.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 10:01
i ja sam to čula i sve mislim da je moja muška, odma bi je izvadila, ali za to mi je potreban bagerThumbs%20Down
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 11:51

Kod moje mame je slučaj da je sasvim uredno cvala. Kada se previše razrasla, razdijelila  ju je i okolo podijelila u susjedstvu. Sada nikome, ama baš nikome, ne cvate. Tako da tu nije problem "muške" i "ženske" tj. da je njoj ostala npr. samo "muška", a da je nekome dala "žensku".

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 08:51
sad tek ništa neznam, jedino mi preostaje čekati, pa ću vidjeti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 13:49
Što da radim sa pampasicom, čiji su djelovi očito smrzli?
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 14:49
Triša, moj tata je uvijek u rano proljeće pampasicu totalno ošišao, tako da ću ju ja sutra "nafrizirati"Wink. Nju se navodno mora u proljeće ošišati da nebi izostala cvatnja......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 15:38
Hvala Korijenko, mislim da će joj to biti potrebno jer izgleda žalosno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 23:27
Draga Triša,i ja imam u vrtu pampas travu,ne izgleda za pohvaliti,šlušam svakakve načine,kako je uljepšati,ja vidim da moj susjed ni nezna da u vrtu ima pampas travu,a po ljeti imaš i što vidjeti,najljepša mu je.Tongue
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 10:38

Pampasicu se orezuje prije kretanja vegetacije. Kada su od zime stradali svi listovi, odreže se sve na 10 - 15 cm od tla, a ako u srcu biljke ima neoštećenih listova, njih ne orezujemo.

Kod ovakve, kao Trišina, nije nužno orezati sve lišće. Ja bih na njoj odrezala sve vanjsko oštećeno i polomljeno lišće, a srce ne bih dirala.
Tako ja orezujem svoje.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 12:35
Belina, nema nam druge nego ošišati je.
 
Cimi hvala ti najljepša, nešto slično mi je sugerirala i Korijenko, pa najbolje je da malo još sačekam, jer je sada ovo uvelo lišće štiti od još nekog eventualnog zimskog "udara".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 07:57
smile136Pampasica jučer ošišana,Sada čekam,nadam se pravoj krasotici,slikati ću je(do tada ću se truditi,naučiti se i to).Proljeće stiže...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 09:17
Super Belina, ja još svoju nisam šišnula, mislila sam čekat da prođe zahlađenje koje najavljuju, ali čini mi se da ću prije toga i ja u akciju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 10:58
Evo i ja poslušala savjet i jutros ošišala svoju pampasicu. Čini mi se doduše da je već bacala nove metlice iznutra, ali što je tu je, sada izgleda ovako.
Zanemarice zelenu bačvu, ona je samo graničnik širine, dolje nema dna.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Neven1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neven1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 06:57
smile182Nakon silnog čitanja svih ovih poruka jako sam iznenađen i želim vam reći da sam saznao o pampas travi više nego što bih i pomislio!
 Velike pohvale vlasnicima koji imaju pampasicu, ipak se na kraju svaki trud isplati. Smile Prošle godine nije bila u mom vrtu, ali ove sigurno će postati novi stanovnik, iscrpno sam pratio i čitao svaki post koji je napisan za pampasicu od sadnje pa do cvatnje i na kraju sam shvatio da ju je moj vrt odavno trebao.
A kad se smjesti nagradiću vas i slikom Big%20smile
Veliko Vam hvala na iscrpnim informacijama! smile55
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 07:41
TongueNEVEN 1,dobro došao na Forum.Sada kada je pampas ošišana,treba dodati malo nove zemlje i gnojiva,okopati,i čekati proljeće da se razbudi.smile113
Na vrh
perussola View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje perussola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 20:07
Mozda netko u Zg ima malo viska ove ljepotice?
Ili bar savjet gdje da ju nabavim

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 23:58
Originalno poslano od člana perussola perussola napisao:

Mozda netko u Zg ima malo viska ove ljepotice?
Ili bar savjet gdje da ju nabavim

 
Imaš u bauhausu na dijelu gdje su trajniceWink
Na vrh
angie011 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angie011 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 20:01
ljudi evo jedno vjerojatno glupo pitanje...ali ja sam tu da ga postavim!!:)ima li tko za prodati ili pokloniti šacicu sjemena od neke trave ili razlicitih trava(neka niska trava)....treba mi jer uredjujem staniste za svoje kornjace pa bi posijala nesto trave nije bitno kakve samo da se zeleni i traje....u poljoprivrednim apotekama ima samo kupiti na vrece a  meni treba malo...pa ako ima neka dobra dusa neka mi se javi na pm!!!bila bih jako zahvalna  
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 12:37
ja svoju pampasicu šišam krajem 11 mj i početko 12....kako kad i moja evo sada počela cvjetati
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 12:41
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Super Belina, ja još svoju nisam šišnula, mislila sam čekat da prođe zahlađenje koje najavljuju, ali čini mi se da ću prije toga i ja u akciju.


e ja ti svoju šišam uvijek u zimi i nikad nesmrzne
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.