Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bilje ili tablete?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bilje ili tablete?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bilje ili tablete?
    Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 08:37
Pitanje za razmišljanje : zašto ljudi više uzimaju tablete nego ljekovite prirodne ljekove ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 09:40
Pa ja mislim da i kroz tablete uzimaju na neki način prirodne lijekove. Osobno uvijek nastojim riješiti sve prirodom, ali kad ne ide, onda uzmem tabletu. Moram priznati da je to vrlo rijetko.
Inače imam visok tlak (sada pod kontrolom). Probala sam sve češnjak naročito, pa ne znam neke mješavine po savjetima nekih ljudi koji znaju, ali na žalost nije bilo rezultata kod mene. Poznajem prijatelje koji to uspješnbo riješavaju prirodnim lijekovima i bravo za njih.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 11:49
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Pa ja mislim da i kroz tablete uzimaju na neki način prirodne lijekove. Osobno uvijek nastojim riješiti sve prirodom, ali kad ne ide, onda uzmem tabletu. Moram priznati da je to vrlo rijetko.
Inače imam visok tlak (sada pod kontrolom). Probala sam sve češnjak naročito, pa ne znam neke mješavine po savjetima nekih ljudi koji znaju, ali na žalost nije bilo rezultata kod mene. Poznajem prijatelje koji to uspješnbo riješavaju prirodnim lijekovima i bravo za njih.
EVO, UPRAVO DOLAZI PROLJEČE, PA PREDLAŽEM SRIJEMUŠ - MEDVJEĐI LUK... ON SNIŽAVA TLAK I HOLESTEROL
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 14:01
Uvijek i uvijek i zauvijek ostajem pristaša bilja.

Jednom zgodom je moja kikačica vodila bitku sa bronhitisom i nakon svih mogućih inhalacija i ljekova ja sam podivljala i smućkala joj hren (ribani) i med, za dva tjedna i manje bronhitis je zauvijek otišao.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 15:00
jedino sto je vecini ljudi jednostavnije popiti tabletu i sakriti tragove bolesti nego ici  prirodnim putem..
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 15:05
Brze ide ali tu su naravno nus pojave - jedno lijecis a drugo ostecujes
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 21:51
 Mislim da previše gledate crno/bijelo , a život je siva zona. Ovisno o stanju i bilju i uvijek uz nužan oprez. Npr češnjak je prirodan antibiotik ali da bi ga popili u dovoljnoj dozi za preboljenje trebali bi pojest toliko češnjaka da je to fizički nemoguče. Gospina trava ima ljekovita svojstva ali ulazi u interakciju s nekim ljiekovima. Ja biljke doživljavam kao pomoč , a lijek samo kod prolaznih boljki. npr- PMS i trbobolja- ja se grčila u bolovima dok mi jedna bakica nije skuhala kavu s mentom - kao rukom odnešeno. S tim da je to bila njena menta iz vrta , a kakva bi bila neka s placa tko zna. S druge strane, znanstvenici su davno dokazali da je iskoristivost vitamina iz tbl puno manja od one iz voča . pa uvin čaj .... Ima tu puno toga .... siva zona , kako kad, kako za što
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 22:00
Ja sam uvijek prvo za biljke a moja baka je živi dokaz za to... Ona pije puno ljekova za svašta ali kad joj je stvarno loše ona sve ljekove ostavi i pije samo švedske kapi koja sama radi i uvjek joj pomognu...
Ja sam mišljenja da za svaku bolest postoji biljka koja ju liječi...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 18:59
""grčila u bolovima dok mi jedna bakica nije skuhala kavu s mentom - kao rukom odnešeno.""


Za ovo prvi put cujem. Znam za glavobolju da je moja baka u kavu stavljala sok od limuna.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 19:05
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

jedino sto je vecini ljudi jednostavnije popiti tabletu i sakriti tragove bolesti nego ici  prirodnim putem..
sakriti tragove bolesti nego ici  prirodnim putem..   a možešovo pojasniti....sakriti tragove bolesti ???
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 21:10
Nažalost u današnje doba i način našeg života, mnogi domaći ljekovi ne djeluju tim intenzitetom kao što djeluju na naše djedove i bake.
Mi smo ipak malo više zatrovani od njih. A da ne spominjem stres koji nije samo marketinški trik za prodaju antideprisiva i sl. No nažalost radi posla tj. egzistencije moramo tu pa tamo upotrijebiti industrijske pripravke.
Ja sam među prvima za biljnu ljekarnu i to po mogučnosti domaću. Isto sam naučila i MM koji sad više ne konzumira tablete za svaku boljku.
Shvatio je kolko mu tablete škode kad su ga u bolnici pitali zašto toliko pijete, a popije pivu u mjesec dana.
Jetra mu se počela zrnati zbog antibiotika. Pio je puno sirutke.
Pa su malo bubregi zaštekali, nabrala sam vrijesak, osušila i kuhala čaj  da poteramo pijesak van. Volim domaće čajeve i domaću hranu,ali pokleknem s vremena na vrijeme pa se ipak oslonim na brzinu lječenja industrijskim ljekovima.

Ustvari najviše volim placebo efekt! To je prava stvar za izlječenje!

Djelit ću Vam stiropor s mirisom lavande , okusom mente, izgledom mrkve, u kori od limuna, a lječi sve bolesti koje imate, ako imate, a nakon tog bute ziher imali!

A onda bum vam dala suhe šljive da lakše izajde sve van! I vi ste zdravi!
smile173

Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 07:07
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Nažalost u današnje doba i način našeg života, mnogi domaći ljekovi ne djeluju tim intenzitetom kao što djeluju na naše djedove i bake.
Mi smo ipak malo više zatrovani od njih. A da ne spominjem stres koji nije samo marketinški trik za prodaju antideprisiva i sl. No nažalost radi posla tj. egzistencije moramo tu pa tamo upotrijebiti industrijske pripravke.
Ja sam među prvima za biljnu ljekarnu i to po mogučnosti domaću. Isto sam naučila i MM koji sad više ne konzumira tablete za svaku boljku.
Shvatio je kolko mu tablete škode kad su ga u bolnici pitali zašto toliko pijete, a popije pivu u mjesec dana.
Jetra mu se počela zrnati zbog antibiotika. Pio je puno sirutke.
Pa su malo bubregi zaštekali, nabrala sam vrijesak, osušila i kuhala čaj  da poteramo pijesak van. Volim domaće čajeve i domaću hranu,ali pokleknem s vremena na vrijeme pa se ipak oslonim na brzinu lječenja industrijskim ljekovima.

Ustvari najviše volim placebo efekt! To je prava stvar za izlječenje!

Djelit ću Vam stiropor s mirisom lavande , okusom mente, izgledom mrkve, u kori od limuna, a lječi sve bolesti koje imate, ako imate, a nakon tog bute ziher imali!

A onda bum vam dala suhe šljive da lakše izajde sve van! I vi ste zdravi!
smile173

prodaješ suhe šljive ? Treba mi za suprugu !
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 16:28
Ne mogu , a da na ovo ne ispričam nešto smješno. Jednoga dana zeta je boljela glava, i pita dali imam kakvu tabletu. Imam kažem, idi u prvu ladicu i tamo ćeš naći. Muško ko muško dalje ništa ne pita, jer oni sve znaju popije tabletu i PRESTANE ga bolit glava. Kad sam vidjela foliju od tablete koju je naravno ostavio na elementu, nisam mogla doć k sebi, čovjek popio vermox, tabletu za gliste i to za psa (veterinarski preparat), ali glava višše na boli. Toliko o PLACEBU - zaista nekad djeluje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 16:48
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ne mogu , a da na ovo ne ispričam nešto smješno. Jednoga dana zeta je boljela glava, i pita dali imam kakvu tabletu. Imam kažem, idi u prvu ladicu i tamo ćeš naći. Muško ko muško dalje ništa ne pita, jer oni sve znaju popije tabletu i PRESTANE ga bolit glava. Kad sam vidjela foliju od tablete koju je naravno ostavio na elementu, nisam mogla doć k sebi, čovjek popio vermox, tabletu za gliste i to za psa (veterinarski preparat), ali glava višše na boli. Toliko o PLACEBU - zaista nekad djeluje.
isto kao i skatka voda, jednom sam tako djetetu (35 g) otklonio bradavicu sa lica... placebo čini čuda, ustvari AUTOSUGESTIJA
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 17:45
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

""grčila u bolovima dok mi jedna bakica nije skuhala kavu s mentom - kao rukom odnešeno.""


Za ovo prvi put cujem. Znam za glavobolju da je moja baka u kavu stavljala sok od limuna.

      Gle, kod vas ima limuna , a to je bilo u Lici pa tamo ima mente. Sigurno svaki kraj ima svoj prirodni lijek kad su doktori bili daleko i skupi.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 07:08
Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje  !
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 17:28
baš nepijem tablete jedino kad baš moram kad sam bolesna samo puno voća meda i propolisa  ipileća juha i opet ko nova a znam nekad i ćešnjaka pojesti iako ga ga dosta konzumiram u jelima više sam za prirodne ljekove.
AB100
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 17:40
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje  !


Ja jednom probala i to je tak gadno bljaaak
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 07:55
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje  !


Ja jednom probala i to je tak gadno bljaaak
a rezultat koji je bio ?
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 09:00
mislim da  su glavni razlozi nedostaci odgovarajuceg bilja a prvenstveno nepoznavanje!
malo znam o tom bilju ali nastojim nauciti i redovno pit cajeve!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.