Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 24>
Korisnik
Poruka
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 17:21
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

bugic.kakve su to toliko krupne.izdrži li cvijetna stapka toliku težinu

ajama, to ti je kartoncic od te vrste....zao mi je sto ju nisam ljetos slikala, cvjetovi su doslovno bili velicine glave......
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 17:23
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

bugic.kakve su to toliko krupne.izdrži li cvijetna stapka toliku težinu

Zbog tezine cvjetova ju obavezno vezem....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:21
malo sam googlala ,stvarno.pa to je super.gdje se to može nabaviti.moja mama obožava dalije .to ja cvijeće njene mladosti a ima 78 godina
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 17:34
Ja sam je kupila prije 2 god. u Bauhausu....vjerujem da bi trebalo biti i sada. Ili pogledati u nekoj boljoj polj. ljekarni.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 01:00
Cure, što je s dalijama, dugo nitko ništa ne piše. Jesu li počele cvjetati. Ja sam na dvije primjetila pupove. Moje nekako sporo rastu. Sve su kupljene kao visoke, a ja vidim da neke koje su nikle prije mjesec dana ne idu više od 15 cm kao i ona koju sam kupila kao nisku. Dobro, nije sad to neki problem, samo neka cvjetaju, ali eto zanima me.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 07:22
Imam jednu jedinu kaktus daliju .Visoka je već oko 70cm ali još nema pup
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 07:52
Još nije vrijeme dalija, moje isto imaju pupove (dvije) a nekolicina još raste i skuplja snage za cvjetanje..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 08:06
Evo mojih Dalia!Dugoo im je trebalo da procvatu a onda su krenili cvjetovi jedan za drugim!!
Josipovac,Osijek
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 09:34
Morena vrlo lijepe dalije imaš. Posebna kombinacija boja. Je li ovo patuljasta. Jesi ih kupila, sijala ili su iz gomolja kojeg si sama sadila. Ja sam prije par dana kupila patuljaste (cca 15 cm imali su crvene, žute ili crvenožutue. Slatke su i lijepo cvjetaju. Ali to je plastenički uzgoj.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 14:57
Pincirate li dalije? Čitala sam negdje da s pinciranjem treba početi kada je biljka visoka cca 40 cm. Moje dvije su tu negdje s visinom, ali čekajući tu visinu one su formirale pupove. Toliko žarko želim da vidim njihov cvijet da mi ga jako žao otkinuti. Znam da je to za dobrobit daljnje cvatnje, ali sam jako neodlučna. Što vi radite u takvim prilikama.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 09:26
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Morena vrlo lijepe dalije imaš. Posebna kombinacija boja. Je li ovo patuljasta. Jesi ih kupila, sijala ili su iz gomolja kojeg si sama sadila. Ja sam prije par dana kupila patuljaste (cca 15 cm imali su crvene, žute ili crvenožutue. Slatke su i lijepo cvjetaju. Ali to je plastenički uzgoj.

Ovo su kupljene  na tržnici.Probala sam jednom saditi gomolj,ali nisam bila zadovoljna,hrpa listova i 2-3 cvjetića.
Josipovac,Osijek
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 09:42
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Pincirate li dalije? Čitala sam negdje da s pinciranjem treba početi kada je biljka visoka cca 40 cm. Moje dvije su tu negdje s visinom, ali čekajući tu visinu one su formirale pupove. Toliko žarko želim da vidim njihov cvijet da mi ga jako žao otkinuti. Znam da je to za dobrobit daljnje cvatnje, ali sam jako neodlučna. Što vi radite u takvim prilikama.


ja to ne radim...samo ih pustim jer kako jedni cvjetovi odlaze drugi dolaze. samo otkidam ocvale cvjetove da potaknem daljnju cvatnju i tako mi dalije cvatu sve dok mraz ne bude..ako zeim neku boju onda ostavim par cvjetova da se formira sjeme znajuci da biljka nece bit ista ko maticna nego slicna
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 09:46
Prekrasne su! Meni su izmrzle ove zime u zemlji, nisam ih vadila van i kupila dvije nove, u važu su na Krku pa neznam kako će im biti...
 
Koliko se one šire?
Rijeka

Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 10:09
vecinom se ne sire, osim ako ne otkines gomolj i posadis posebno. 
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 14:38
Imam daliju, no uopće se ne razvijaju pupoljci.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 12:42
Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Imam daliju, no uopće se ne razvijaju pupoljci.

I kod mene je isti takav problem.....lijepo se razvija ali nema niti jednog pupoljka.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 13:20
ni kod mene nema cvitova...biljka inače super izgleda
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 15:39
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Imam daliju, no uopće se ne razvijaju pupoljci.

I kod mene je isti takav problem.....lijepo se razvija ali nema niti jednog pupoljka.

ja sam par puta imala takve dalije.Sađene iz gomolja.Samo lišće,bez cvjetova.Sad otkidam ocvale,suhe cvjetove i sakupljam sjeme.
Josipovac,Osijek
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 10:07
Originalno poslano od člana morena morena napisao:


Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Imam daliju, no uopće se ne razvijaju pupoljci.

I kod mene je isti takav problem.....lijepo se razvija ali nema niti jednog pupoljka.
ja sam par puta imala takve dalije.Sađene iz gomolja.Samo lišće,bez cvjetova.Sad otkidam ocvale,suhe cvjetove i sakupljam sjeme.


I dalje nema nijednog pupoljka, akod vas?
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 10:20
Nema ni dalje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.