Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 24>
Korisnik
Poruka
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 09:15
Puno hvala na brzom odgovoru.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 19:14
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Možeš ga lagano oprati,a onda dobro posuši i pospremi.



triba li se zamotati u papir...u negrijanu sobu u mračni ormar ih pospremiti ....jel to tako dobro???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 14:12
Moja samo jedna, ali vrijedna Smile



Još joj je lišće potpuno zeleno i zdravo, ne znam trebam li ju svejedno što prije izvaditi....
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 14:47

Naštetit će joj jedino ako bude mraza.

Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 14:53
Da onda režem? Pa spremim?
Ovo mi je prva Dalija u životu, nisam sigurna ni kako da ju spremim, unatoč svem pročitanom... Embarrassed  Najrađe bi ju ovakvu presadila u teglu, pa u negrijani hodnik... Kad se krene sušit, odrezat?
Na vrh
rukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:43
Da li je netko kupovao gomolje dalija na stranim stranicama? Neke sam našla , ali su mi preskupe.Imate možda preporuke? Hvala
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 09:53
Ja sam lani kupila dvije cvatuće i napravile su lijepe gomolje, pa sam ih uz one od prije već stavila u zemlju. Ove godine kod mene u Rijeci nije bilo temperatura ispod nule, ili tek nešto malo i kratko, pa vjerujem da ih nisam posadila prerano.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:28
Rukica, ne znam zašto kupuješ gomolje online kad u našim vrtnim centrima sada imaš puno gomolja dalija. Baš sam danas gledala u Baumaxu - imaju bar dvadesetak vrsta.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
rukica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rukica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:33
Ma zato jer nisam našla onu boju koju bih htjela, Baumax mi je daleko.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 20:41
kupila sam 12 gomolja dalija ,obozavam ih,bile su mi u stanu ,neki dan kad sam ih isla sadit dosla mi muka,samo 4 posadila ostale bacila ,zgnjile su..vecina ih je iz baumaxa 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 20:55
Kamenjar,s zašto ti je zgnjililo,držala si možda na toplom???
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 21:51
ja sam moje kupila prošle godine i godinu ranije na pijaci.jesenas je bila masa gomoljčića.čuvam ih u podrumu.neki dan sam ih pregledala .u dobrom su stanju.bit će mi dosta za sve koliko želim posaditi.ne moram ih više kupovati
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 13:21
Moje dalije su u zemlji već dobra dva tjedna i ništa :(
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 22:33
Jedna dalija izbacila list, još samo ostalih tridesetak Thumbs%20Up
Na vrh
AmKa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2013
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AmKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2013 u 09:04
Opet ja! Kupio sam prije mozda tri sedmice gomolje Dahlie (GreenGarden) pa sam negdje procitao da se, posto je samo jedan gomolj, oni ostali sa strane mogu rascupati, "poturati" u zemlju, i gotovo! Sada, danas sam kupio gomolje Dahlie Sylvia-e, i posto mi nema nekih rezultata od ovig prijasnjih gomolja, da li sam pogrijesio? I ako jesam, da ne unistim i ove gomolje! Kako se treba saditi!
Sorry ako je pitanje prije postavljeno, ali forum je predugacak!
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 10:28
Ja sam razdvojila gomolje i počele su nicati.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 10:55
Ja isto ponekad radvojim gomolje i nema problema s nicanjem, dakle to nebi smio biti razlog. Pusti možda još niknu, ništa ne diraj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 16:48
ja sam danas posadila drugu turu niskih.prve su već lijepo nikle
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 19:04
Moje nove dalije već su posađene i iznikle oko desetak cm.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 22:15
baš su dobre.ove postranične nisam još vidjela
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.