Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 24>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:34

Odluči se što prije i sadi ih bez posude. Ne zaboravi na zalijevanje.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:37
dobro ... sutra moram onda da odlučim gdje ju želim :)
ima samo jedan gomolj...koliko mjesta da predvidim za nju ?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:39
Ovisi koju vrstu imaš. Onako ugrubo od 50-100cm.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:39
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:


Evo ovako su izgledale u skupnoj posudici promjera 10 cm. Kad sam ih presadila po jednu imale su dva listića i bile visoke jedva 2 cm. Malo je pipljavo, ali vjerujem da će se isplatiit.


Silve, ako mi budu kao ova tvoja (neopisivo lijepa) bitu ću presretna.


Savana evo slikice u skupini.



[IMG]http://i263.photobucket.com/albums/ii158/Ferarica/P2281665.jpg" />



Trisa dalija =georgina? Nisam znala
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:42
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Ovisi koju vrstu imaš. Onako ugrubo od 50-100cm.
 
toliko za jedan gomolj ?
oće li biti i pola metra cvijeća od njega ?
Tongue
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:47
Koju vrstu imaš? Koliko su visoke i kako veliki cvijet imaju?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:59
evo ove....prvi puta sadim...ne znam ništa o njima
 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:07
Još uvijek stojim iza onih 50-100 cm. Naravno to ovisi i o tvojoj njezi. Ako ćeš ih zanemariti, bit će ti niže i slabašnije.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:09
neću ih zanemariti...mazit ću ih i paziti :)
samo im neću pjevati da ne uvenu ... hihihi
 
hvala kika na savjetima 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:30
I poberi nešto sjemenja na kraju godine - pa da se mijenjamo. Prekrasne su!!!!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:33

ako preživi svo moje neznanje - nema problema

vjerojatno ću na forumu na vrijeme saznati kad da skupim sjeme Big%20smile

Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 10:57
pitanjce....dalije su mi visoke oko 6 cm, i zanima me da li je potrebno njih negdje rezati da bi se eventualno grmići poslije lijepše razrasli i imali više cvijetova???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 20:08
Dalije koje sam posijala drže se odlično, a od gomiljika izašla mi je samo jedna jednostruka crvena, a od nekih ni traga, a posadila sam ih još nekoliko.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:23
Savana, isto pitanje sam i ja postavila na 'Kada i kako sijati?' i dobila sam odgovor da kod dalija nema zakidanja.

Postoji vise vrsta. Neke su nize i kompaktnije i daju vise cvetova. Evo, kod mene iz gomolja rastu dve vrste. Izgledaju tako kao da nije rec o istoj biljci.
Aglaja
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 02:26
a ništa, za ovaj put ja ću svoje onda pustit ovako kako su,pa šta bude, da bude...nisam ih još ni prepikirala  jer nisu baš toliko na gusto, al budem...svejedno...i jako im se veselim, jednog dana kad odluče, ako odluče dat svoje cvijetove , bit ću jakooooooo jakooooo sretna.........
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 09:03

obožavam dalije i imam ih nekoliko vrsta, ali još mi ni jedna nije nikla. Valjda im je do sada bilo malo hladno.

Kako je s vašima?
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 09:06
ni moje još nisu povirile, tko zna možda malo treba zatoplit, noći su još hladne
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 13:41
Jutros sam vidjel da je  izašla jedna bogata dupla crvena, a jednostruka crvena je vani. Čekam još kaktus bijelu i jednostruku žutu i što drugo nadam se.
 Zato sam između njih presadila malecke šarene, koje sam uzgojila iz sjemena.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 14:01
Ja gomolje Dalije sadim u saksiju i oko 10. 04. ih presađujem u baštu. U jednoj saksiji imam biljčice oko 20 cm visine, a u drugoj su tek krenule.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:13
Mojih 30-tak gomolja je u zemlji. Sad čekam.... Ksanije ću još posijati nešto jednostrukih direktno na gredicu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.