Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalija, Georgina - Dahlia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalija, Georgina - Dahlia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 24>
Korisnik
Poruka
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 10:14
e a ja imam jedan problem ove godine posadila sam bar 10 gomolja dalija raznih boja po cijelom dvoristu i ni jedna mi nije niknula a sve su vec potijerale al nisu niknule iznat zemlje sta bi mogao biti tome razlog
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 12:27
Da ih nisi možda posadila preduboko? Mali dio stabljike se ostavlja vaniSmile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 22:21
"Pala" je kod mene prva dalija od voluharica Cry požderale gotovo cijeli gomolj. Nezgodno je to što biljka uvene tek kad potpuno ostane bez gomolja, a one su ju ispod grickale duže vrijeme. Odmah sam ju iskopala i presadila na drugu gredicu, postoji mala šansa da ne oporavi uz stalno zalijevanje.

Inače sam ove godine napravila dobru strategiju - većinu gomolja sam posadila na mjesta gdje ima dosta kamenja u zemlji, odnosno polušljunkovito je - tu voluharice ne kopaju i dalije su mi sigurne od njih, jedino tu treba više zalijevati u slučaju malo veće suše.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 21:20
nisam bas sam jucer gledala jedna je potjerala ima kojih 10 cm,druge 2imaju dva listica  iznad zemlje jednu sam otkopala i ima listice ispod  zemlje sad sam ju izvadila i presadila na drugo mjesto te stavila na nju zemlje tek toliko da ih prekrije mada sumljam da bude sta iz toga a drugima ni traga
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 11:27
ovdje sam naučila nešto o toj starinskoj biljci nisam je nikad sama uzgajala,jednom sam sijala sjeme kupljeno u trgovini ali ništa nije uspjelo ,znači trba kupiti biljku već izraslu i to je najsigurnije
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 11:57
Mari,5510 iz mog iskustva daliju je vrlo lako dobiti iz sjemena.
Možda je kod tebe bilo staro sjeme pa zato nisu uspjele. Mislim da vrijedi još jednom pokušati Wink.
 
Te iz sjemena su uglavnom jednostruke, ali pune cvijetova, dugo cvatu i ima ih u raznim bojama.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 20:08
Da, i ja ih jako lako uzgajam iz sjemenki, niske jednostruke, čak se i same znaju zasijati i niču posvud po vrtu iduće godineSmile
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2010 u 23:28
onda bi..toplo se preporučam za nešto sjemenki
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2010 u 21:17
Moje dalijice iz sjemena sad već imaju 2 para pravih listova i spremne su za pikiranje.
Prošle godine su mi puno cvjetale.
 
Ove godine sam posadila lanjske gomolje, ali negdje sam pročitala da moraju imati barem jedno "oko" iz kojeg će biljka potjerati i da im se prilikom vađenja gomolja ne smije otkinuti stabljika, baš zbog tog "oka".
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 14:44
ja sam kupila sjemenkice jednostrukih dalija no nigdje na pakiranju ne piše da li su visoke ili niske...ima li tko iskustva....
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 14:47
Originalno poslano od člana nichll =) nichll =) napisao:

ja sam kupila sjemenkice jednostrukih dalija no nigdje na pakiranju ne piše da li su visoke ili niske...ima li tko iskustva....


Ja sam ih sijala i visina im je oko 50 cm...neke izrastu i malo više...
Na vrh
oblivion View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oblivion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 20:47
@jasminaa      ja imam isto ovakvo sjeme...nikle su mi brzo :D
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 12:45
ok...evo i moje niču...baš sam se i nadala da neće biti jako visoke.....
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 11:17
Originalno poslano od člana nichll =) nichll =) napisao:

ok...evo i moje niču...baš sam se i nadala da neće biti jako visoke.....


Samo se nemoj iznenaditi na jesen, kada ih budeš vadila iz zemlje,ako ne budu imale gomolj,nego samo korijen.Neke od njih ne stignu formirati gomolj,ali ih ipak izvadi i ostavi.Neke će preživjeti a neke opet ne.Takvo je moje iskustvo sa dahlijama iz sjemenki dobivene.
Uspjela sam naći ove slike dahlije iz sjemenke.Malo je lošija ova prva slika ali se može vidjeti kako izgleda




Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 11:22
I ova slika


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 21:22
Meni su dalije iz sjemenja prekrasne jednostruke su i tako elegantne i cvatu već prvu godinu. Neke su mi čak formirale i gomolj, koji nisam vadila van iz zemlje, i vidim da sada izviruju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 09:54
Ja obožavam dalije,svake godine ih vadim iz zemlje i čuvam..evo jedne moje Dalije iz vrta..ovu volim..Smile


Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 10:30
angell prekrasna dalija....ja ih isto obožavam imam jedan gomolj nemam pojma koje je boje još nije procvjetala...i ove sjemenikice koje sam posijala...nadam se da će i moja iskustva biti dobra kao vaša....
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 12:46
Originalno poslano od člana nichll =) nichll =) napisao:

angell prekrasna dalija....ja ih isto obožavam imam jedan gomolj nemam pojma koje je boje još nije procvjetala...i ove sjemenikice koje sam posijala...nadam se da će i moja iskustva biti dobra kao vaša....



   Hvala ti..Embarrassedma hoće,Dalije su zahvalne Smile,prihrana,voda,malo orezivanja i treba im potporanj jer se znaju savijati...
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 00:29
georgine su ponikle....


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,641 sekundi.