Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Diary of a Madman
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Diary of a Madman

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Diary of a Madman
    Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 16:58
evo da se i ja prikljucim sa svim svojim idejama koje se mjenjaju iz dana u dan. to je nesto nevjerojatno, nedavno sam odlucio napraviti lijep vrt ispred kuce ali su to prave muke. koje bilje odabrati kako ih posaditi, gdje, da li preferirati kamenjar ili grmove, ...???
onda sam olučio napraviti jezerce. onda bi ipak bunar bio ljepsi, a tada sam ugledao za kupiti prekrasnu metalnu pumpu kakve su se davno ugrađivale u seoske zajedničke šterne. tada sam otišao u trgovinu betonskih elemenata i vidio fontanice. skupe su pa pomislih mogu je sam napraviti, kupit cu samo kipic a ostalo sazidati sam.  danas mi je zadnja fora ipak jezerce sa kipićem koji preljeva voduOuch!
oko jezerca rast ce grmovi (jako mi se sviđa

Acanthus longifolius dugolisni primog) a tu treba ukombinirat i kadifice, dragoljub, gailardie, puno lavandi (obozavam ih), vodenic, tada proljtno cvijece kao safrani, sunovrati, zumbuli.

nebi to bio neki problem da ja imam par hektara raspolozive zemlje ali radi se o 2-4 m2LOL!

bas sam danas dobio 5 6 vrsta bilja nazalost neznam kako se zove ali opisat cu (jedno je kao loza i karakteristicna je po bojama lisca u jesen koja je zarko crvena. druga biljka su oni nugledni grmovi, kao sibe a cvjetovi su mali zuti kao ruze, tu se nasao i "domaci" slak, te 2 vrste tikvi itd...).treba i to ukomponirat.


no da se vratimo OT! danas sam nagrubo počistio dio vrta gdje dolazi jezero, tj, samo sam velike komada biootpada usitnio i bacio u karijolu. kad se nakupi vozim to na kompost.  od kamenja sam otprilike napravio oblik jezera ali mi se ne sviđa, nešto fali. morat ću sutra još isprobat par oblika.

dosta za danas nadam se da cete me citati i pratiti "gradnju" mog vrta.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 17:30
Uvijek pratim što ti radiš, jednom ću to valjda i vidjeti, ali danas ti je baš opisan vodeni vrt, tamo negdje u vrtovim, ful sam se i ja zapalila, ali nažalost imam jako malo dvorište, pa ne znam dali da se u to upuštam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 17:40
i ja imam premaleno ali zasto ne bolj ngo da zjapi prazno...:)
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 13:49
evo počeo sam opet pisati blog o svojim radovima u vrtu pa me mozete tamo citati! sustavno cu sve pisati i i objavljivat sve probleme i rješenja ako naiđem na njih:)!
 
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 15:16
evo posijao prvi grašak. detaljan opis na blogu
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 19:58
Svaka čast na trudu. Držim fige da će ove godine biti okThumbs%20Up
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 21:00
Pregledala slikice na blogu i nadam se da ćeš i dalje stavljati detaljne opise da mogu pratiti tvoj vrt. Danas sam pregledala i svoju gredicu s graškom. pojavljuju se prve biljke iako su mi cijelu gredicu dobro povaljale mačke u ljubavnom žaru.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 14:04
hm...ogradi nečim. srećom moj vrt je iznad sela u šumi, jedina opasnost srne i zečevi al nisam imao porblema osim jedne godine što su listovi jagoda preko noći nestali..
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 22:50
evo objsnio kako sam napravio gredice i prolaze koji se po potrebi lako azmontiraju i premjeste.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 10:02
Oprosti osbi  ali kome si objasnio i gdje su te sličice da to i ja vidim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 18:04
 
evo tu sve pišem uglavnom svakih par dana, da ne mičem postove svaki dan!
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 11:33
danas sam posijao probni crveni luk.
pogledajte na blogu i držte fige da upali!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 11:34
držimo Thumbs%20Up
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:21
Kako si to probao tretirati grašak u vodi pa ti nije uspjelo? Pa ja svaki puta ostavim sjeme graška preko noći u vodi da nabubri i sutra sijem. Prošle godine sam i lučice (crvene) namakala tako da su već potjerale i zelene listiće, a nisu baš ni lijepo mirisale i mislila sam da će sve istrunuti ali nije . Baš su brzo krenule u zemlji.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 11:25
meni su se sjemenke rasturile, lupina se odvojila od supki
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 18:52
evo mene, novi post na vrtlarstvo.blog.hr
vrt mi je u komi:(
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 21:16
.....zac ga ja ne vidin 
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 13:57
ama nisam ni ja vidio a bio je navodno objavljen evo sredio sam
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 18:07
kako se greška naučena na grašku nebi ponovila, mahune ću posijat  također u sijeno ali ću ih ograditi čašom od jogurta kojom sam odrezao dno. čisto da vjetar ne zatrpa mjesto gdje bi trebale za 10ak dana nići mahune. kada biljke ojačaju čašu lako skinem i kada se sijeno stisne uz njih- nema veze jer su biljke ojačane. naprotiv, sijeno će tada činiti svoje 3 zadaće: držati vlagu, štititi zemlju od rasta korova i lagano trunuti i gnojiti!
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 19:01
evo da probudim znatilzelju prije postanja slika hotel za gospodu kukce je skoro gotov. jos sanitarije i eto ga:)!
moram ga jos nasadit na nesto da stoji i onda kad ga montiram u vrt postam slike! inače vrt se lijepo razrastao iako nije ono sto zelim ok je.
bas je retardirano dvoriste, auto prolazi u garazu i nis ne mogu napraviti. (a zelja mi je srusiti 2 garaze i stalu staru, tu prosiriti vrt i napravit 2 male garaze za auto, na boljem mjestu)!
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.