Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brusnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brusnica

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Brusnica
    Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 21:35
Pogledaj dobro mjesto gdje su bili cvijetovi. Možda su se ipak začeli plodovi., male, male kuglice. Tek se kasnije ojačaju i istaknu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 20:50
pozdrav,imam samo jedno pitanje,prije mjesec dana na brusnici sam imao cvjetove,onda sam otisao na more i brat je zaljevao sve,i kad sam se vratio nadao sam se nekim plodovima ali nista niti cvjetova niti plodova,dali netko zna sta bi moglo bit
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 06:24

Anči dobro je. Baš jutros govorim kako prije kiše moram nju, crveni i crni ribizl i aroniju posaditi u zemlju.

Nisam puno čitala, ništa neznam o održavanju, a kako najavljuju drugi tjedan kišu kod nas, taman ću to vrijeme iskoristiti za učenje.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 22:30
Hoya kako je tvoja brusnica ?  Tongue
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 20:57
možda ćete nešto o brusnici naći i ovdje :

http://www.zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=179&sid=fd34b84c89ad01380ce796072db6f60a

http://www.poljoprivreda.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=2048&Itemid=123

http://www.borovnicaunas.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=175&Itemid=2

http://www.find-docs.com/uzgoj-brusnice-pdf.html
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 14:34
Da ne otvaram novu temu, zanima me samo jel se smije ona orezati sad na proljeće?Posadila sam je prošle godine na proljeće al sva se nekako posušila, i sad neznam jel da je diram il ne?Confused
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 19:33
i?
uzgajivači brusnice kako je kod vas?
jel ima ploda? 
Na vrh
Sanja Ferrari View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja Ferrari Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 20:08
Cao, ja sam nova na ovom forumu. Ma nova sam i u vrtu!!! Danas sam presadila svoj grm brusnice i nisam pojma imala kako i koliko cesto da je zalivam. Hvala na savjetima!!! Thumbs%20Up
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 13:39
Baš ti hvala. Sad ću i ja mojoj dati kavicu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 13:37
Pa brusnica trazi kiselo tlo a talog od kave ga kiseli kao i humus ispod boraWink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 13:33

Da li talog od kave koristi, je li preporučljivo ?

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 13:24
Prije tjedan dana zasadila sam brusnice mislim da su americke...kupljene u susjednoj BiH za 6 maraka (24 kune) zaljevam ih talogom od kave a muza sam poslala ps zemlju ispod bora nadam se da ce biti nesto od njih


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 14:47
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

A ovo je nešto malo teksta o njoj (firma iz Brežica):
 
Američka Brusnica (Vaccinium Macrocarpon - Cranberry):

Američka Brusnica ima izdanke koji su puzajući dužine od 1 do 2 m na njima izrastaju izdanci dužine 20 cm na kojima su cvatovi i kasnije plodovi, kod uzgoja se mogu pustiti da idu po zemlji ili se usmjeravaju u red ili se usjmeravaju na neku oporu tako da je lakše branje plodova.  

Upravo sam na to mislila kada sam rekla da su puzajući. Ma zanala sam da sam to negdje pročitala Wink, a ne sanjala.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 09:23
Nakon dugog traženja uspjela sam je naći. Da sam znala latinske nazive bila bih kupila europsku, ali i ovo me veseli:
Američka brisnica:
 
A ovo je nešto malo teksta o njoj (firma iz Brežica):
 
Američka Brusnica (Vaccinium Macrocarpon - Cranberry):

Američka Brusnica ima izdanke koji su puzajući dužine od 1 do 2 m na njima izrastaju izdanci dužine 20 cm na kojima su cvatovi i kasnije plodovi, kod uzgoja se mogu pustiti da idu po zemlji ili se usmjeravaju u red ili se usjmeravaju na neku oporu tako da je lakše branje plodova. Izdanci su drvenasti, lišče je tamno zeleno, zimi u fazi mirovanja je lišče crvenkasto. Plodovi su puno krupniji nego kod europske brusnice, zore u jesen. Sade se na širem razmaku jer treba pustiti da se izdanci razrastu, sade se isto kao europska brusnica, u slučaju šuše treba sadnice zalijevat oko sadnice. Sve vrste sadnica su dugovječne, nasadi brusnica traju 30 i više godina, najviše se sade europske vrste brusnice. 

 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 16:22
Pa to sam i mislila, ali ipak pitam ako netko ima iskustva. E pa moja ideja, ja bum pokusni kunić, će vidimo.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 08:26
puzajuća? zar nisu to grmovi od 30-ak cm?
bor je odličan susjed za brusnicu jer njoj treba kiselo tlo, a iglice bora kisele tlo :)
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 17:16
Mene zanima s obzirom da je puzajuća biljka, da li bi mogla rasti ispod borova. Ja bih donje grane borova koje su već ofucane i nakakve porezala, da bor bude baš stablo, a ispod posadila brusnice. Hajde pomozite ima li ova moja ideja kakovih izgleda.
Na vrh
brežan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brežan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 12:12
Ermmbok, ja sam novi na forumu i zanima me sve o brusnici i načinu uzgoja,i dali je netko uzgaja kod nas.
brežan
Na vrh
bvlgari76 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bvlgari76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:25
Originalno poslano od člana Fido Fido napisao:

i moja majka ima zdravstvenih problema pa su joj preporučili brusnice, tako sam ljetos kupila dvije sadnice američke brusnice u lučkom. vjerujem da ih još uvijek ima za kupiti, a i nije bilo tako skupo. jedini je problem što nije baš realno da će se tako skoro skupiti dovoljan broj brusnica za čaj ili bilo što slično...strpljen spašen...samo da prezime
 
Ima ih jos u mbm. Americke 29 kn, a europske oko 50-60, ne sjecam se
Na vrh
Fido View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fido Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 16:00
i moja majka ima zdravstvenih problema pa su joj preporučili brusnice, tako sam ljetos kupila dvije sadnice američke brusnice u lučkom. vjerujem da ih još uvijek ima za kupiti, a i nije bilo tako skupo. jedini je problem što nije baš realno da će se tako skoro skupiti dovoljan broj brusnica za čaj ili bilo što slično...strpljen spašen...samo da prezime
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.