Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 25>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 22:03
klimatis, hoya je predivna Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 08:42
Predivnaje, i moja je takva, ali je moram slikati.
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 09:13
i ja se slazem ... rijeci su suvisne ... BRAVO Klimatis Thumbs%20Up


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 17:01
Konačno, nakon četri godine, dočekala sam da i moja hoya procvjeta. Ima doduše samo dva cvjetka, no predivni su
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 18:32
smile141... tko čeka taj dočeka! Pooooooooooz...
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 21:17
ajme danas sam bila kod tete i pogledala joj malo cvijece i znate sto da nisam malo zavirila ona ne bi niti primjetila da joj je hoya puna pupica koji ce cvijetat, uff bas je sretnica kao i vi cija cvijeta Star a kad ce moja . . . Unhappy Question

eh da i nesto mi ona tako nastavila pricati a to nisam procitala na forumu ili mi je promaknulo..........kaze da ima muska i zenska hoya - dali je to moguce????
ja sada prvi puta cujem za to Pinch
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 21:23
Nisam nikada za to čula, ali desetak ljudi koji su vlasnici hoye uživaju u njenim cvjetovima, samo što treba dugo čekati da počme cvjetati, dakle oboružaj se strpljenjem i sigurno če cvjetati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 10:07
Koliko ja znam nema muških i ženskih hoja. Triša sušer ti je ja moram moju slikati.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:18
Zna se samo dogodit kod uzimanja reznica , da neke reznice neće procvjetat  duže vremena ili uopće. Ali sve bebe od naše su uvijek bile produktivne nakon malo vremena.

To muške-ženske je po meni glupost. Samo stalna pozicija, njega i ljubav, i bude listova novih i cvjetova kao u priči.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:37
Tatjana jedva čekam da vidim tvoju hoyu!
 
Klimatissmile177
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 18:38
Uz sve ostale savjete još i zaljevati hoyu sa vodom u kojoj su odstajale kore od banane. Ja sam se uvjerila, preporučila dugima i uspjelo je.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:06
 hoya koliko često si ju zaljevala i koliko si kora stavila na koju kolicinu vode i koliko moraju ostat :)
hehehhehehe koliko pitanja
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:54


















Neka se sve zeleni
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 12:05
smile64nemam riječi,
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 12:43
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

 hoya koliko često si ju zaljevala i koliko si kora stavila na koju kolicinu vode i koliko moraju ostat :)
hehehhehehe koliko pitanja
Jednom na tjedan sam ju zaljevala kad je u kući. Sad na terasi uvijek dobije vode kada i drugo vanjsko cvijeće, ali pazim da to bude mala količina.
Vodom u kojoj su se močile kore od banane zalila bi nekoliko puta pred proljeće.
A koliko banana na koliko vode? Jedna, dvije nareckane kore u tegli (onoj od 70 dkg) i vodom u kojoj su se močile zaliti. Ponovo nadolit vodu i opet koristi kod slijedećeg zaljevanja. Neka tegla bude zatvorena jer dosta smrdi.
Kad kore otrule baciti pod ruže (i tamo dobro dođu za cvijet).
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 13:08
ma da i ja sam u sebi mislila "teta moja ti malo buncas...." hehe
a ja sad moram poceti voljeti papati banane pa zalijevati hoyu Approve
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 10:03
Hoya hvala na recepturi, pokusat cu i nadam se da ce i moja napokon procvjetat
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 13:17
Ne znam ko vam je rekao za babanu, ali cvijet će doči kad bude Hoja imala dobar smeštaj i dobar korijen. Ja sam dvije grane zapelcala i 2 godine mi nije krenulo do sada,čak je jedna na stapki imala pup.
Normalno je prihranjujte, polijevanje kad je suha, ali zato jednom ili dva puta tjedno sa špricalicom predjite
preko listova, jer u vručinama ona gubi vlagu a listova.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 13:44
To i mi radimo kad bude jako vruće. Bitan je stalan položaj, njega i sve će biti u redu. Nekima brže, nekima kasnije.
Neka se sve zeleni
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2011 u 19:59
ovo je samo jedna od slika











mislim da vam je dosta slika o mojoj hoji, ima preko 35 cvijetova, nisam mogla sve slikati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.