Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 25>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 15:14
kod pelcanja..jel staviti u vodu najprije ili odmah granu u zemlju?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 18:21
Ja sam to uvijek u zemlju, ali neka te ne iznenadi jako puno joj treba da krene.
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 23:19
A ja sam prije par godina u cvjećarnici kupila jednu malu hoju s dvobojnim listovima (prošarani rub, kao kod dvobojnih fikusa). Lijepo je napredovala i odrasla, pa čak imala i jedan cvijet. Poklonila pelcer dvjema prijateljicama i prošlo ljeto mi istrune.Cry
Bojala sam se velike vrućine i vjerojatno (sigurno) ju previše zaljevala. Sad mi je krivo ko psu, a neugodno mi tražiti od prijateljice pelcer. Al snaći ću se ja već, pa makar joj i ukrala pelcerEvil%20Smile
 
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 17:06
moja mala hoyica je uvenula, točnije istrunila
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 18:27
lana draga, ona ne podnosi puno vode, pa je možda to razlog što ti je istrunula
kad moja malo ojača, sačovat ću ti pelcerić
ali treba joj malo vremena ipak
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:15
alkemičar nisam je zalijevala nikako jer mi je kuma poklonila kao kaktus i bila je zagnojena i zalivena kad sam je dobila tako da nisam htjela pretjerivati jer iskreno iskustva sa kaktusima nemam, al znam da trebaju malo vode. sad jel ona uvenula baš zato što je nisam zalijevala il zbog nečeg drugog ne znam tek sam nakon nekog vremena kad sam je slikala i stavila na forum saznala da je to hoya. puno ti hvala na ponudi.
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 19:39
Prelijepa biljka.Nazalost morala sam je pokloniti, jer se moja glava nije najbolje slagala sa njenim mirisom.smile60.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 20:56
I moja je zbog tog promijenila vlasnika. Moji su stalno protestirali da im smeta njen miris. Cry A stalno je bila puna cvijeta.
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 23:03
Sad sam tek vidla poruke.
Stara je 15 GODINA! Krenula je od šibe, sad već guši zgradu. Oprezno s hojama, ne znam kakve su ostale, ali ovoj je cilj obaviti cijelu zemaljsku kuglu! Cvate svake godine po više mjeseci. Sve miriši po njoj, svi se gušimo jer ima vrlo intenzivan miris, a pošto je kapitalac zbroji u to i stotine cvjetova koji je preplavljuju.        smile64
smile39                  smile120
El adhe Alqualonde
Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 11:18
Dobila sam pelcer hoye od muževe ujne iz Dalmecije. Nisam ni znala da se tako zove jer oni to nazivaju suza Isusova .....vaši primjerci su odentični onom što ja imam, pa se nadam da je to ta biljčica. Pelcer mi je par stagnirao, a onda počeo puštati nove listiće. Ali cvijeta još nema....uslikano, a slike stižu dok ulovim vremena.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 15:18
wow stvarno zanimljiva biljka,prekrasan cvijet,a čini se da ju nije teško niti očuvati,super Smile 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 15:56
Reklo bi se: bez po muke!
Što ju manje gledaš ona bolje napreduje. Valjda zbog tih mesnatih listova dugo izdrži bez vode ?!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 20:00
Ja sam prije par godina nabavila negdje pelcer biljke zanimljivih listova i ona nije rasla jer sam je držala u "mraku" pa sam je stavila na prozor i počela je rasti ludo a onda sam shvatila da je to Hoya pa je mm napravio potporanj i sad čekam da procvate konačno.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 20:04
Samo, ako procvate stavi je blizu otvorenog prozora (normalno ne na propuh) ili van negdje u zaklon od jakog sunca da ti se ne zamjeri zbog prejakog mirisa.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 11:02
Dobila sam grančicu hoye od susjede, ali uz napomenu da njihova biljčica stara tri godine nije nikada cvjetala. Da li to znači da ni moja neće cvjeteti, bilo bi mi žao jer volim kućno bilje koje cvjeta.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 17:57
Moja je ona bijela, ustvari roskasta. Stara je bila ogromna cca desetak godina je već kod moje kćeri na 2m od velikog staklenog zida, na prilično toplom mjestu - po ljeti zna biti u stanu preko 30 kad ih nema pa ni klima ne radi, ali svake godine cvijeta i zaista je prekrasna.
Ja sada imam njen pelcerić oko godinu dana - baš mi se čini da je na dobrom mjestu jer dobro napreduje, a kad će cvjetati - vidjet ćemo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 19:06
prekrasna biljka,a tek cvijet da ne govorim.Ja sam prije par godina tražila jedne žene pelcer i ona mi je dala cijelu biljku i to ne malu nego ogromnu staru par godina.Kod te žene je imala pupove i spremala se na cvatnju,kad sam ju donijela kući za neko vrijeme svi pupovi su se osušili i nije uspjela procvasti,a i ja sam ju malo više micala kad sam drugo cvijeće zaljevala.Čula sam da ona nevoli stalno pomicanje a kako imam duple prozore i nemam kud s njom ja sam ju dala svojoj mami.Biljka se udvostručila ali ni kod mame ne cvjeta i ona ju stalno pomiče iako joj stalno stoji u prozoru i ima dosta svjetlosti.E sad jel istina to da ako se miče neće cvasti ili je tvrdoglava to neznam,možda zna netko od vas.
Ja se uživila u pisanjesmile96
čovjek uči dok je živ
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 20:19

Ja moju hoyu selim svako proljeće na terasu, a u jesen u kuću. Jedne godine mi je bilo jako puno cvijetova - toliko da se nije dalo (naročito navečer) sjediti kraj nje, a onda nekoliko godina umjeren cvat.

Kažu da odbaci cvijet kad je se seli. Ni u to se nisam uvjerila.

Već sam rekla da je nazahtjevna, ali očito i nepredvidiva.

Da ne zaboravim naglasiti: Te godine kad je jako cvala, zajevala sam je sa vodom u kojoj se namakala kora banane i njeno lišće nije žutilo kao što mi se desilo kod ostalih biljaka.

Eto i tu je neosjetljiva.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 22:57
Imam na spisku i ovaj cvijet,ali prije nego sto je kupim,da li mi neko moze reci,Na sta vas podsjeca miris njenog cvijeta..jer bilo bi mi zao unistavati je poslije zbog toga !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 14:24

Meni je miris kao jasminov. Kad cvate je vani na terasi pa miris ne smeta, a zimi je i ovakav bez cvijeta ukras pa mi je u kući.

Meni isto smeta miris, ali vani je i osjetim ga samo kad sam tik uz njega.

 

 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.