Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 25>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 22:30
tko ne voli miris, a i tko voli teško će izdržati u našem dnevnom boravku bez otvorenih vrata prema vrtuLOL
jako opojno, a opet prekrasno












Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
melisa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2010
Lokacija: Vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 22:47
klimatis....i ovo je divota...sad mi je jasno proučavajući malo vaše savjete da radim grešku, budući moja ljepotica nije na direktnom suncu i godinama nije baš puno narasla ni nema cvijet. Proljetos sam ju presadila, pa me sad zanima ako ju preselim hoće li se jako naljutiti?smile85

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/moje_cvjetne_tajne/vostani_cvijet/60119.aspx -
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 09:05
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Žao mi je za spaljeno lišćeThumbs%20Down stvarno treba pazit da ih sunce ne sprži
Moja prekrasno raste, zdrava je ali ni jednog cvjetića već godinama. Imam još jednu malecku, ona pak obilno cvate....zašto? Gdje griješim?
Evo je



bebolina teško da će te podariti cvijetom tako umotana.ovo ti ne govorim kao znalac, nego iz svog iskustva.razmotaj je.kod moje mame godinama nije cvijetala, kao i kod mene u uredu i kad sam dobila uputstvo da je razmotam sva se okitila cvijetom.čak neće cvijetati ako se seli.moja mama je selila u drugi stan pa ju micala i ništa nije bilo od cvjijeta.htjela ju je baciti i ja sam ju zamolila da joj da još jednu šansu.kad se razmotala i prilagodila novoj sredini non stop joj je u cvatu.Inače ju niti prehranjuje niti prska vodom, ama baš joj ne poklanja pažnju, na zastakljenom je balkonu istočna strana i prelijepa joj je.Moja u uredu je na zapadnoj strani i zaštićena je od direktnog sunca i isto tako je prelijepa.            
edit mod: obrisan dio poruke koji ide u oglase
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 09:40
Magnolija,sad budem ja moju stavila, jer je puna cvijeta, ali ne mogu na lojtru da ju slikam.Ovako, u ljetnim mjesecima moraš ju poprskati bar jednom tjedno, a prihranu isto tako bar jednom na mjesec stavi malo gnojiva, jer kad toliko cvate i lista, zemlja se iscrpi.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 09:46
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 09:47
ja hoja je puna cvijeta, ali samosam mogla slikati odozdo

Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 09:49
tatjana divna ti je, ali koliko vidim fino je raširena, nije spetljana.ima gdje da puže.baš sam kupila one štapiće da ih pobodem u saksiju za prehranu, jer zaboravim razmutiti ono tekuće gnojivo koje mi stoji i sjetim se uvijek kasno.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 10:00
evo još jedne slike

Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 10:09
Moja hoja ti visi sa plafona prema dolje, ali je već previše, pa je dosta gusta idu grane jedna preko druge.Da imam gdje da je pustim mislim da bi mi cijeli prozor bio zauzet, apošto je balkon premali ne mogu ništa.Hoja je meni stara oko 1o godina, i od prve mi je bacila cvijet, i dala sam susjedi isto tako imala je 1o tak listića ui odmah cvijet.
Gnojim je kad i drugo cvijeće gnojim, a prskam ju u ljeti trjedno bar jednom, i sada sam stavila na prozor papir za zaštitu, jer mi ju je speklo sunce na jednom mjestu iako je to istok, sunca nema poslije 1o sati, svejedno ju je speklo.
Od Klimatisa je prekrasna, može preuzeti prioritet u hiji.
Magnolija tvoju probaj presaditi, vidjeti kakav je korijen, iako ona nema veliki korijen, najbolje bi bilo da kupiš lojtrice irazrežeš, pa pojedinačno oviješ jer če ti ostati bar jedan dio od prečkica, probaj.
ako ti nešto treba možeš na moj e mail poslati poruku, jer nisam stalno na klompu, zbog očiju.
tatjana.bajcic@gmail.com


Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 10:27
hvala tatjana na savjetima, to sam već sve uradila nedavno što si mi rekla.jako mi je lijepa i zadovoljna sam s njom
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 10:46
TatjanaClap

Baš kako je rekla Tatjana. Raspleti, razvuci, gnoji i prskaj. Kad prestane cvast, a ako ti je pregusta samo oreži, daj joj zraka i bit će ti zahvalna. A mladice se lako primaju, i jedno je sigurno ako mama cvate, cvasti će i mladice. Ali uvijek uz prozor, i kad krene to je to.
Neka se sve zeleni
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 15:30
Mislim da kad ocvate, da čuje morati malo prorediti, jer su mi grane već skoro do poda.
Klimatis sve si dobro shvatila, daj joj malo ljubavi pa je pognoji i pošpricaj.
Ja mladicew radim čim se ona probudi,znači suprotno od jeseni , jer onda su sokovi več polako nestali, a u prolječe je puna života.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 22:04
Ma tako i mi, ali uvijek se primeSmile
Neka se sve zeleni
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 22:33
Uz ove vase lepotice gigante i moj mali doprinosWink

Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 21:32
i moj

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 22:02
Hoya bella ( napale su je neke uši ali sam riješila)
 
Bila je vani i procvala!
 
 
Rijeka

Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 09:05
Miro to su štitaste uši, pitaj Beu možda će ona bolje znati.
Meni su sanpaulije dobile pauka pa sam to riješila s cimetom, ali se on mora dobro procijediti jer inače zaštopa prskalicu.
U krajnjem slučaju pitaj vrtni centar toi valjda imaju u Rijeci.
Moja je opet u cvatu, a ja sam erekla kčeri da ču je malo prorijediti, sada ništa.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 15:57
opet

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 18:02
Enrikova nona,zar ti sad cvate?? Prekrasan cvijet! Moju malecku obilazim svakodnevno u nadi za nečim,al ništa od cvijeta. Dobro je dok god ona pušta nove listiće i grane,valjda i podari kojim cvjeticem... jednom... Pozdrav!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 22:06
Jamoju hoju pelcam ili u proljeće, ili sada pri kraju, ali uzimam sa pupom koji je kasnije cvijet, susjedi je tako za 1 godinu procvao, ali ga je ostavila da se skoro smrznuo i ove godine nije cvao.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.