Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 15:18
malo da oživim temu





<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 16:13
EN predivan je.jel tezak za uzgoj.ja pitala po nekum cvjecarnama al ga nemaju.
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 17:19
Nije težak, jednom kad mu pronađeš dobro mjesto to je kod mene istočni prostor, preko zime podnosi dostahladno bolje nego pretoplo, netreba veliku posudu , umjereno zalijevanje, ponekad malo prehrane i bolje mi cvjeta od kada sam mu raširila i objesila grane preko žice.
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 17:56
I ja sam dobila svoj prvi voštani cvijet:



Eksotika je kul
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 07:33
Majcka smile55
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 09:56
Enrikova nona, majcka - divni su! smile89
Na vrh
Puffy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 90
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Puffy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 12:12
Imam Hoyu bellu i napao ju je, u knjizi sam pročitao naziv te gadosti, brašnasti crvac.

Međutim, kada sam primjetio da je napupala sa preko 30 pojedinačnih cvatova, odlučio sam ju ne dirati dok ne prestane s cvatom.

Nažalost, tada sam bio spriječen uraditi bolje fotografije od priloženih jer sam svoj fotoaparat posudio dalje. Poslužio sam se s mobitelom i iz toga razloga samo 2 fotografije slabije kvalitete.

Moja je preko ljeta bila na osunčanom položaju, a preko zime sam ju stavio na prozor negrijane sobe s mnogo dnevnog svijetla. Na proljeće je počela bogato pupati.

Nakon cvatnje tretirao sam NeoPitroidom i učestalijim tuširanjem. 
Vidim da ih je još malo zaostalo pa ću to najvjerojatnije morati rješavati vatenim štapićem i otopinom vode i alkohola.



Filip, Valpovo
Odjel za biologiju | Osijek
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 21:34
Evo i mojih... Heart
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 22:25
super ti rastu Clap
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2014 u 22:40
Hoja je najzadovoljnija na istočnoj strani. Dobro napreduje, i ne je imativani na otvorenom, sorije raste i baš ne cvijeta.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 07:03
Moja je ove godine cvjetala ko luda, ali stalno imam probleme s nekim beštijama, koje špricam, a i cvijet kad ocvate i treba pasti ljepljiv je, odnosno ispušta neku ljepljivu tekućinu, pa mislim da se radi o istom problemu. Uglavnom dok ga svakih 15 dana špricam insekticidom sve bude ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 08:17
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

super ti rastu Clap

Da, baš sam vesela. Big smile Smjestila sam ih na sjeverni kuhinjski prozor, s unutarnje strane. Uskoro će se početi "penjati", vidim da jedna pušta vriježe.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 13:05
Triša probaj sa otopinom cimeta, meni je jednom pomoglo ali ne na hoji.Ako ti nije velika probaj je otuširati u mlakoj vodi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2014 u 15:46
Hvala ti Tanja, na žalost ništa ne pomaže, osim insekticida, kratko vrijeme, no svejedno cvjeta i sada je već ogromna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 17:14
Imam i ja hoyu, već je dosta velika, ali nikad nije cvjetala. Mora li preko zime biti u hladnijem da bi iduće godine cvjetala?
Na vrh
ifigenija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifigenija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 12:52
Evo da se i ja pridružim ljubiteljima ove prelijepe biljke! Prije par mjeseci sam dobila jedan pelcer, i sad lijepo raste, a ja s nestrpljenjem očekujem vrijeme kad će biti bar malo sličan vašima. Sve hoye su vam prekrasne!
Puffy gdje si nabavio hoya bellu?
 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 18:56
Na vrh
yass View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2015
Lokacija: Zenica
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje yass Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 12:15
Pozdrav,hoju sam dobila prosle godine na poklon,vec je bila prilicno velika biljka i odmah mi je cvjetala sa nekh 6 cvjetova,bozanstven i cvijet i miris. Do prije mjesec dana bila je ok i odjednom mi je nekako klonula,lisce smezurano koje kad povucem otpadne. Zalila sam je jednom i situacija se pogorsala. I stabljika se nekako pocela susiti. Danas mi pukne film i izvadim je cijelu iz saksije kad ono korjenje se toliko preplelo da je bilo mokro sve ali bukvalno. Malo sam korjenje rascupal,presadila u vecu saksiju i sad se nadam da ce se oporaviti. Da li je moguce da se oporavi? Pozdrav
Na vrh
yass View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2015
Lokacija: Zenica
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje yass Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2015 u 12:54
http://s1298.photobucket.com/user/yassmined/media/Mobile%20Uploads/IMG_20150406_123735_zps9dym2odc.jpg.html - ima li joj pomoci?
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2016 u 14:21
Pozdrav svima Wink Pelcer hoye sam "ožilila", stavila u zemlju i divno je krenula listati i rasti (još prošle godine). U zimi sam je unijela u kuću i smjestila na prozor. Od tada se ljuti na mene i ne daje ni jedan novi listić ,a kamoli da me obraduje nekim cvijetom. Dakle, čime sam je naljutila? Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.