Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 25>
Korisnik
Poruka
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 19:43
Ajoj...
Ja jednostavno nemam sreće s Hoyama :(. Neko ima i bez problema mu godinama fino raste i napreduje, a ja skoro svake godine moram kupiti.
Jedva ju nađem u prodaji, i onda mi i cvate - srećom, ali preko zime i na proljeće vidim da je propala.
Jednostavno joj loze smežuraju, kao da su ognjilile pa ne zalijevam ju preko zime...možda jednom i to malecko u mjesec dana...
Ne znam..jako mi se sviđa cvijet ali kod mene nikako i nikako.
Možda s godinama, jer uvijek ču je kupovati, ja i ona nađemo zajednički jezik, gdje da ju preko zime držim a da mi ne propadne....jedino tako.
Uglavnom ne odustajem od nje nikako :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 21:11
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Meni je miris kao jasminov. Kad cvate je vani na terasi pa miris ne smeta, a zimi je i ovakav bez cvijeta ukras pa mi je u kući.


Meni isto smeta miris, ali vani je i osjetim ga samo kad sam tik uz njega.


 


 



Hvala ti Hoya!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 08:46
Staky, tacno je da ih ne treba previse zalivati ali ako se smezura ipak je premalo vode ili je na pretoplom mestu sa suvim vazduhom. Odgovara joj svetlo mesto.Moje cvetaju svake godine i ne svrstavam ih u posebno zahtevne.
Dzomba, moj je intenzivnog ali prijatnog mirisa (cini mi se sa sa notom tamjana) i mirise cela kuca zato sto ih imam cetiri na razlicita mesta smestene (zamena za osvezivac prostorija Wink). Neces se pokajati, ocekujemo tvoju "prinovu" LOL, mozes li ovakvom cvetu odoleti?
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 09:46
Ja je imam već nekoliko godina ali mi nikako nije cvjetala.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 22:21
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Staky, tacno je da ih ne treba previse zalivati ali ako se smezura ipak je premalo vode ili je na pretoplom mestu sa suvim vazduhom. Odgovara joj svetlo mesto.Moje cvetaju svake godine i ne svrstavam ih u posebno zahtevne.

Dzomba, moj je intenzivnog ali prijatnog mirisa (cini mi se sa sa notom tamjana) i mirise cela kuca zato sto ih imam cetiri na razlicita mesta smestene (zamena za osvezivac prostorija [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />). Neces se pokajati, ocekujemo tvoju "prinovu" [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />, mozes li ovakvom cvetu odoleti?



..kad smo mi mogle necemu odoliti ..potrazit cu je,ako naletim na nju-kupujem !
Hvala ti najljepsa!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 21:52
Evo iz jednog malo pelcerića u nekoliko mjeseci izrasla mi je prekrasna biljka
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 16:28
drage moje i ja imam hoju ali tek sa nekih 15-tak cvijetova. stavit ću vam prijateljičinu sa 130 cvijetova- da prava cvijetna zavijesa






Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 18:02
To je ta o kojoj si pričala ?! smile93
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 19:24
ovo je fantazija...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 20:23
smile141 Savrseno!!!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 21:37
ma ovo je ludooooo, mirisno-cvjetna zavjesaLOL 
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:02
Moja hoya cvate!!!
Otkrila sam to slučajno danas čeprkajući oko tegli koje su u zasjenjenom dijelu terase.....
 
 
Ovo je tek drugi put da cvate. Prvi put je cvala pred 10-ak godina i to u listopadu. Imam je nešto više od 15 godine kad sam je pelcala od susjede. Njena je na istom mjestu već godinama i cvate redovito svake godine.
 
Ova moja je dvaput bila na rubu života, ali sasm je svakiput spasila i zato nije nešto velika. Raste u glinenoj tegli (što sam čitala kao najbolje), a presadila sam je davno kad sam joj grane mogla rastegnuti kroz kuhinju i boravak što znači da je imala bar 8 m!!!
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:12
Lorna, vrlo je bitno da joj posuda nije prevelika. Tada više snage troši na žile. Moja je isto toliko stara, ali u maloj posudi. Zimi je u kući, u proljeće i ljeto vani na terasi i uvijek obilno cvate!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 23:44
Originalno poslano od člana lorna lorna napisao:

Moja hoya cvate!!!
Otkrila sam to slučajno danas čeprkajući oko tegli koje su u zasjenjenom dijelu terase.....

 

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/686/hoya.jpg" />

 

Ovo je tek drugi put da cvate. Prvi put je cvala pred 10-ak godina i to u listopadu. Imam je nešto više od 15 godine kad sam je pelcala od susjede. Njena je na istom mjestu već godinama i cvate redovito svake godine.

 

Ova moja je dvaput bila na rubu života, ali sasm je svakiput spasila i zato nije nešto velika. Raste u glinenoj tegli (što sam čitala kao najbolje), a presadila sam je davno kad sam joj grane mogla rastegnuti kroz kuhinju i boravak što znači da je imala bar 8 m!!!


Ako stoji na istom mestu ne samo da ce cvetati svake godine, nego i nekoliko puta godisnje. Moja upravo krece u drugo ovogodisnje cvetanje i to i na starim i na novim pupovima.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 21:07
mozda joj ne odgovara mjesto jer voli jako jako mirni dio stana ili kuce ali da je jako topao.moja je cvala proljetos preko 4o cvjetova i sada je opet u cvatu iako sam je u vrijeme cvatnje presadila u vecu teglu.imam je od kada ja na jakusevcu ono poduzeze pustilo svoj miomir5is prema nama jer sam u travnom. tada je moja vostanica krepala i ja sam samo jedan dio uzela za pelcer i moja stalno cvate i pelcer radim samo kad je u cvatu mozda zazo sto je na istoku i vrlo je topao moj balkon. nadam se da ce vam krenuti ako ne ja cu zapelcati jos i javite se davam dam novi pelcer.
ja imam muku sa gloksinijom i zutim paukom, jer izgleda da sam ga dobila sa gloksinijom u zemlji pa mi sada stradavaju africke ljubice, ali se nadam da cu ih spasiti .
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 13:30
Tatjana, mnogi imaju problem sa tim gadom! Probaj sa Talstarom ili Actelicom, samo tretman moras ponoviti barem jos dva puta na sedam dana.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 10:17
interesirame gdje se moze nabaviti talstaron ili actelicom i u kojem raZREDJENJU SE RADI JER SE BOJIM DA JE CRVENI PAUK JAKO OTPORAN JA SAM U SAVSKOJ DOBILA VERTIMEC ALI JE PO SPRICANJU JOS JACE PAUK PODIVLJAO SAMA NE ZNAM JELI TO CRVENI ILI ZUTI PAUK JER JE BIJELA PAUCINA NA BILJU A ISPOD JE KAO ZUTO NARANDASTO.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 12:55
Uh, tu ti ne mogu pomoci jer sa ovde u Srbiji moze nabaviti u svakoj bolje snabdevenoj poljopr, apoteci i Talstar i Actelic. Imas u uputstvu doziranje, cini mi se da sam stavljala negde oko 5ml na 10l vode. CP je stvarno jako dosadan i brzo se siri, ove godine su mnogi sa njime imali problem pa i ja po prvi put (no, za sve postoji taj prvi put). Monk  je rekla da je najbolje napraviti vecu kolicinu tecnosti pa u nju potopiti svaku biljku , prethodno uviti cvrsto saksiju u najlon kesu ,ali kod mene je problem sto su to biljke velike i preko 1m a nemam cisternu LOL, pa muku mucim s 2.5 ilitarskom prskalicom.Nisam sigurna da sam ga unistila, cak sta vise cini mi se da smo usli u beskonacni duel Angry!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 18:49
ne mogu africkje ljubice potopiti u rastvora one imaju sitne dlacice i mislim da cu ih morati prekriziti a dana sam jos nasla i na orhideji pokusavam sa KISTOM I PRSTIMA ALI MISLIM DA CU MORATI ODUSTATI ZAPELCATI NOVO BILJE I KUPITI NOVU ZEMLJU A TEGLE I ZEMLJU BACITI. UZASNO MI JE JER SU MI SAMPAULIJE BILE UKRAS NA PROZORU. MORAT CU PRECI NA DRUGO BILJE.PUNO HVALA ZA SVE,AKO CE NETKO HTJETI PELCERE OD VOSTANICE JOS CU ZAPELCATI ONA MI JE JEDINO NA DRUGOM MJESTU I ZDRAVA JE ZA SADA. OVAJ PLACKO SAM JA ZA BILJEM.
Na vrh
čokolina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 53
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje čokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 12:39
Tonguemoja hoya procvjetala je nakon 6-7 godina. nisam ni znala da cvjeta. prekrasan cvijet.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.