Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 25>
Korisnik
Poruka
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 23:00
oduševila sam se sa vašim hoyama,i odlučila si nabaviti.Svekrvu sam pitala za pelcer,ali mi ju je dala cijelu. I sad imam pitanja-jako je dugačka.da li da joj skratim grane? Kako se rade pelceri-list se stavi u vodu,ili grančica sa par listića? Kako se radi ožiljavanje?Biljka mi je prekrasna,stvarno bih htjela da mi poživi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 09:18
Majo, ako ti je jako jako dugacka, ja sam svoju objesila za plafon , tegla mi je negdje na poloviti, a njeni izdanci se penju do plafona, gore sam stavila spagu iopet ih pustila da padaju prema dolje. Trazi puno zraka,i pospricati je tokom mjeseca bar 2 puta, jer
hoce navuci crvenog pauka ako je smotana i gusta, listovi nemaju zraka. Priharnu redovnu. Moja je vec puna puna pupoljaka.Kad sevrati moja prijateljica cu je slikati i staviti da visdis
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 18:47
problem je što je nemam gdje objesiti,kuća nam je nova,pa muž nije nikak oduševljen sa bušenjem zidova,zato sam i htjela samo pelcer od svekrve,a pošto je se ona željela riješiti,bolje da sam je uzela cijelu,nego da ju je nekom drugom dala. Ona je njoj stalno trgala bičeve,da više ne ide u dužinu,pa ak je preživila,bi ju mogla ja malo izšokirati i podšišati,neće valjda umrijeti? I trebala bih je presaditi,već je godinama u istoj tegli.Nabrzaka joj priredim šok terapiju,i onda pustim na miru-jel postoji mogućnost da to i uspije? Sad je sva zamotana oko sebe.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2010 u 22:43
Hojini izdanci su ti kao ruke, i ne treba je sisati, ali joj treba nova zemlja i prihrana. Zamisli samo da tebi netko prste sijece, tako je i biljci, i vjeruj mi da moje bilje osjeti koliko ga volim.Moje ciklame cvatu od 8 mj. i stalno imaju novi cvijet, to je za neprepoznati, jer ciklama ne cvatedugo, to su one malesne, a i velika mije bacila nove listove i pupove.
Pogledaj na mojoj stranici, mozda ces vidjeti ali samo dio hoje. To ti je mislim Tatjanino cvijece.
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 08:08
Presadila sam je,išla raspetljavati,i imala je puno suhih grana,i grana sa svega par listića,jer su bile spletene ko pletenice,i to sve je još bilo spleteno u krug po biljci,a znam da joj treba zraka i slobode. Porezala sam te suhe i ofucane grane,4-5 grančica sam stavila u vodu. Pa ak puste korjenčiće,posadit ću ih.
Stvarno su joj loše grane izgledale,zato valjda nije uopće cvala,inače moja svekrva ima zlatne ruke,stvarno joj je svo cvijeće krasno.
Ona i šogorica su me i zarazile sa cvjetnom zarazom. Ja nisam do prije 3 godine ni primjećivala cvijeće,ali kod njih je toliko krasno,pa sam malo po malo skužila koliko je prekrasno imati svoje cvijeće(i druge biljke naravno,da mi se Nolina ne uvrijedi).
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 08:32
Ako ti nista ne uspije, pelceri hoce samo im dugo treba dok puste korijenje, a onda posadi mladu, jer ova je vec valjda na izmaku snage, daj joj novu zemlju i prihranu, rascisti sve sto se moze da ima zraka. Ja stalno jedno te isto ali to je tako. Ima i moja koju suhu granu, ali
kako tesko idem na lojtru tako sam
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 09:32
Evo moram pohvaliti moju hoyu-ne samo da joj nije ni najmanje smetalo što sam je presadila,premjestila i poprilično ošišala,nego je još počela izbacivati cijelu silu listića posvuda
Posadila sam i reznice,pustile su lijepe korjenčiće i listiće,još dok su bile u vodi.
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2010 u 15:56
Majo pogledaj Tatjanino cvijece, dala sam samo par cvjetova hoje i mislim da ima i na cvijece koje cvate.
Cvate mio samo pola, druga polovica ce vjerojatno kasnije.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 13:29
Originalno poslano od člana zlatnadolina zlatnadolina napisao:

Imam Hoyu već par godina, skroz je na istom mjestu, ali nikad nije cvala. Listovi su lijepi, zdravi mada sporo raste cvijeta niotkud. Možda netko zna razlog?
 
pročitaj na str.1 što je Voki napisao u drugom postu
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 12:45
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 20:55
Kad smo kog tog cvijeca, moja cvete vec negdje od maja, i jos uvijek ima cvijeta. Moja visi i na istoku je na balkonu ali unutar, tako da nije vani.Slikala sam je i cekam da mi Bibi stavi slike, jer ja stari telac to ne znam.
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 10:04
a evo i moje koju sam donijela od kolegice iz susjedne kancelarije.bila je sva smotana i jadna na izmaku snaga.l kad sam je dobro raspetljala i ošišala odmah je počela puštati nove grane i procvijetala
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 19:51
ovo je moja hoja ljetos cvala a jos ima i sada pupove

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:34
stvarno su vam prekrasne hoye Clap
moja nikako procvasti Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 15:40
Hoće kontesa! I ja sam dugo čekala, a onda, kad je procvala svi smo se razbolili od prejakog mirisa. Od onda je vani dok cvate!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 22:14
Drago društvo, ja bi molila koju dobru dušicu da mi udjeli reznicu voštanog cvijeta! Unaprijed zahvalna!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 08:33
Lovro ja sam iz Zgba i mislim da imam jos jednu reznicu, ako ne stavi. Javi na pp kako bi ti dostavila, jer je u proljece najbolje za reznice .
Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanabajcic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 08:36
ono ako ne stavi, nestosam zabrljala.Imam vec je u zemlji, jedna je za WLili, a ti se javi ako nije neka teza dostava.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 09:15
Na žalost ni moja još ne cvjeta, a ima više od dvije godine, no nadam se, nadam.....
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 10:12
ja sam svoju imala 5 dugih godina i ni makac, e onda mi je jednom Hoya napisala da je moram staviti na prozor to je bilo prije godinu i pol i od onda ima barem jedan cvijet, maksiumum je bio šest cvjetova.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.