Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  123 25>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Voštani cvijet - Hoya
    Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 16:15
...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 20:16
Zimi treba da je na umerenoj temperaturi, oko 12-15 stepeni i ne voli da menja mesto. Ožiljavanje grančica treba obavljati u vreme kada matična biljka cveta, onda će mlada biljčica sigurno cvetati. Ja sam imao jednu Hoyu u kući desetak godina i nikada nije cvetala, onda sam uzeo grančicu od biljke koja je imala cvetove i ožilio je i nakon dve godine je počela cvetati i da kucnem u drvo svake godine cveta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 15:01
hvala voki znaci moram i ja svoju oziliti
Na vrh
sonjce View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2007
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonjce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2007 u 16:24
moja je procvetala kad sam je stavila na direktnom suncu
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2007 u 18:07
Upravo cveta moja Hoya
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Stanislava View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stanislava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2007 u 21:01
LOL Voki , super za prvu sličicu Hoye samo ta mi nikako nije htjela cvasti. Već mi je jednostavno uginula. Dobila sam je tako sa dosta uništenim lišćem. Kupila sam novu i ta je dosta dugo cvala. bila je na punom suncu. Ne stavljam previše vode.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2007 u 09:28
Kod mene na poslu cveta hoya već treći put. Istera cvetove, cveta, malo se odmori, pa opet iz početka.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 12:38
najprije pozdrav svima jer sam se tek pridružila.
pohvale za hoyu.
ja je imam doma, al kako će tek 1 godina da sam uselila stan, a hoyu sam dobila od svekrve za useljenje, moja je još mala i nema cvjetova.
pitala sam se trebaju li listovi imati ove bijele pjege, ali po tvojoj slici vidim da  - da
radujem se kad cu i ja ugledati koji cvjetić na svojoj :)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 12:42
Prvo pozdrav novom članu foruma i dobrodošlica. Hoja ne voli da se premešta. Treba je stalno držati na istom mestu, jer ako se premešta sa mesta na mesto neće cvetati.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 13:09
ja je uopće nisam pomakla s mjesta gdje sam je prvi put stavila
ali ipak ću je morati i presaditi jednog dana i to skoro mislim jer joj je posuda mala, a nemam pojma kada je za to vrijeme
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 13:12
Kada je presađuješ gledaj da izvadiš koren sa svom zemljom i samo stavi u veću saksiju i oko korena (i malo na dno nove, veće saksije) stavi novu zemlju. Ako joj rastresaš koren bolovaće i moguće je da će se sušiti i odbacivati list. Dosta je osetljiva na presađivanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Nefertiti View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nefertiti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2007 u 17:01
Trebam pomoć!
Iimam hoju već desetak godina.
Dva puta je cvjetala sa po jednim vjenčićem cvijetića, ne smeta mi što nije baš od volje za cvjetanjem, volim je takvu zelenu i točkastu.Heart
 
Ali prije nekih 10-ak dana nešto joj se dešava. Listovi na peteljkama se počnu sušiti i onda poćite i otpadnu, neki listovi dobiju "spaljene" točke po sebi prije nego se peteljka lista osuši.Ermm
 
Pusti novu lozu koja je neko vrijeme OK i onda se na vrhu 20 sm jednostavno sasuši. Cry
 
Nisam je premještala, nisam promijenila tretman prema njoj u cijelo ovo vrijeme što je imam. Ne znam što joj je moglo biti i što da radim?
 
Ima li tko sličnih iskustava? Možda netko zna riješenje?
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2007 u 21:18
Ima li tko od vas onu hoyu što ima onako pogužvani list?

Ako ima ja se dobrovoljno nudim da udomim jedan pelcer.

Vidjela sam ju nemadugo u Pevecu, ali i cijena joj je "Zgužvana" pa bi radije imala strpljenja i čekala da naraste iz pelcera.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2007 u 21:22
Na žalost, nemam. Imam samo onu normalnu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 20:04
Evo našla sam ju!!!!!

Kupila je jučer i da se ne zagubi slika mečem ju i tu.

Kažu da joj je pravo ime Hoya compacta


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 20:48
predivna je
jedva čekam vidjeti kad procvjeta
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 21:05
Kažu da cvijeta kao i ona obična. stavila sam je na isti prozor kraj obične jer tamo je i stara cvijetala i sad mi ostaje samo da se nadam.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 10:51
Hoya cvijeta tijekom ljeta - barem je moja uvijek tada procvjetala. Alkemičar Hoja traži stalno mjesto i svjetlo i to najbolje uspjeva na prozoru. Ja sam moju nakon preseljenja selila i selila i tek kad je došla na jugo-zapadni prozor onda je procvjetala.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 11:56
Voki, nije bas tako osjetljiva kako ti kazes u prvome postu, 12-15. Moja je u plasteniku, bez problema podnosi nocne temp. od 2 C, i vec je godinama tako.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 17:09
kod mene je jučer bilo -1'C i danas već vidim da su joj listovi malo promrzli
moram je vratiti u kuću
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.