Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Engleske pelargonije - pelargonium g
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Engleske pelargonije - pelargonium g

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 13:15
ma bravo sara, hvala puno,smile73

 već sam čula za taj pripravak (bilo je jednom i na vrtlarskoj abecedi), ali imam kratkoročno pamćenje LOL, nasreću ima i mudrijih koji pamte
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 21:50
Prosto ne mogu da verujem da je to tako jednostavno....da li si to vec probala koristiti ?...bojim se da ne osteti biljku ta sapunica...inace deluje mi primamljivo....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 10:55
isprobano je puno puta, ne samo u mojem slučaju, ta razblažena sapunica je mnogo manje agresivnija od ostalih sredstava iz biljne ljekarne, ništa ne brini, slobodno probaj
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 11:31
Ovo je 100% točno, tako sam se ja riješila bijelih mušica na svojoj kalanhoi.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 19:10
Hvala puno R Sara i prolece,jedva cekam da isprobam,,,,,obavezno javljam rezultate...jos mi se nisu pojavile pa jel mozda sad treba da prskam dok jos nisu dosle ili direkt po njima?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 15:12
samo ti njih čekaj u zasjedi i kada dođu navali punom snagom
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 18:03
Moram da reagiram na ove navode o suzbijanju bijele mušice ili štitastog moljca..Prvo bi naveo da je ona uz kalifornijskog tripsa jedan od najvećih šretnika na ukrasnom bilju..Molio bi ekipu da se ne ljuti na mene.Kao drugo deterđent može djelovati kao repelent ali nemože suzbiti bijelu mušicu.Kao treće deterđent je vrlo opasan na zeljastim , pogotovo maladim biljćicama.Mlade surfinije , verbene , impantiense ,fuksije ne bi trebalo tretirati blagim rastvorima deterđenata..Sunce može dodatno stvoriti ožegotina na mjesto aplikacije...Robusne biljke možemo tretirati ovim rastvorima /pitospore,evonimuse,citruse.. i kalanhoe kao što navodi Proljeće.Te biljke imaju daleko neosjetljiviju lisnu strukturu.Ne negiram učinak kao repelenta ali kod jaćih biljaka , stoga ekipa bez loših namjera sa moje strane..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 19:12
Bez ikakve ljutnje i bilokakvih loših primisli i s moje strane, želim samo reći da apsolutno nikakvih oštećenja biljaka osobno nisam imala koristeći blagu otopinu detergenta ( 1 žlica na 1l vode) kao sredstvo u tretiranju bijelih mušica.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 19:47
Sva sreca pa smo ovde svi dobro namerni i  sa jednom iskrenom zeljom da jedni drugima pomognemo da nam biljcice budu sto lepse.

Jelsa,Retriver Sara..smile113
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:21
Susjedova engleska pelargonija:
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:28
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:33
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:35
Što se tiće špricanja sa blagim rastvorom detrđenta za suđe i vode mogu samo reči da me je spasilo koje kakve gamadi koja mi je uništavala moje biljčice i ništa se na biljkama nikada nije primjetilo da je naštetilo jedino su nametnici zbrisali glavom bez obzira i nisu se skoro vračali ,a neki nikada više nisu primirisali moje cvječe.ALI VEĆ SAM PRIJE NAPISALA DA SE MOŽE UPOTRJEBITI SAMO PAR KAPI DETRĐENTA NA LITRU VODE I TO LIKVI,ČARLI,TIPSO.NITI SLUĆAJNO SE NE SMIJE STAVITI SANITAR I SLIČNO JER IMA U SEBI SOLNU KISELINU I BILJKE BI KREPNULE.smile106
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 00:34
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 13:54
Silvestra
prelepe su posebno ova poslednja,kako se samo rascvetala i rasirila,jel to ovogodisnja?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 14:02
silvestra ova mini je divna...
imam i ja takvu i to već 3. sezonu - ista biljka, jako je zahvalna, bar bila do sada, puno se bolje pokazala od englezica normalne visine
cijelo ljeto na balkonu, na suncu, cvjeta, ne traži nikakvu posebnu njegu... milina
a lako se razmnožava grančicom
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 14:45
Olja i natalija ovo je ovogodišnja i kako kažete prekrasna je nadam se da će lijepo cvjetati.smile106
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 18:54
Silvestra, Olja, Lika1, Slavonka, Frida jako su lijepe boje vaših e. pelargonija. Prekrasne su vam.
I ja imam nekoliko pa sam vam ih htjela pokazati:

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 18:57
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 18:59
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.