Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Engleske pelargonije - pelargonium g
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Engleske pelargonije - pelargonium g

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 23:11
Prekrasne su vam ove engleske pelargonije sve jedna ljepš od druge
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 07:41
Olja prekrasna je,bujna,puna cvijeta.A tek boja...........smile94
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 22:13
Hvala severina i morena,imam jos jednu jako cvetnu ali mi je slika u drugom kompu pa cu je staviti drugom prilikom...a tek ta boja......  
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 15:17
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

silvestra ova mini je divna...
imam i ja takvu i to već 3. sezonu - ista biljka, jako je zahvalna, bar bila do sada, puno se bolje pokazala od englezica normalne visine
cijelo ljeto na balkonu, na suncu, cvjeta, ne traži nikakvu posebnu njegu... milina
a lako se razmnožava grančicom

ona sitnolista pelagonija koju si mi jesenas dala pelcer ,zar je to ta ..kao ova silevstrina...upravo sam je jucer presadila,ozilila se lijepo
još pitanje..enegleske pelagonije znači ne bi trebale na jako popodnevno sunce,vise im odgovara svijetla sjena
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 16:20
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:


kamenjar ovakva je mini koju imam već par godina, nadam se da će dočekati ljeto,
a lani sam bila uzela još jednu drukčije boje i oblika cvijeta
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 19:02
svoju englesku pelargoniju pink boje nisam orezivala na jesen, a sad mi ju je žao rezati..lani je jako malo cvala.. možda ove godine bude bolje
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:41
mari oreži je, potjerati će više grančica, a tako će biti i više pupoljaka
i odrezano bocni pa ćeš imati još jednu biljku Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 22:42
imam samo jednu, dobila sam pelcer od antonije, crvena je...jednom je ljeti cvala i onda gotovoConfused
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 10:39
pozdrav... 
došlo vrijeme i za moj prvi post...
kupila sam jučer engleske pelargonije iako mi je prodavačica rekla da su obične... prekrasne su.. jednu sam platila 32 kn... malo puno za moj pojam.. kad sam prodavačicu pitala dali mogu prezimiti rekla je da nemogu. pa sam sad malo zbunjena.. ovdje pišete da mogu prezimiti. pa ak mi može tko malo podrobnije objasniti čuvanje ovih prekrasnih biljčica iapk sam se prvi puta upustila u ovakav sport..smile127
 
 
evo ovako izgledaju moje ljepotice...
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 18:38
dobrodošla jadran!! moje iskustvo s englezicama i prezimljavanjem-prezime ako ih preko zime stavim ispod terase ili jos bolje u negrijanu sobu. jedna mi je ostala u tegli u vrtu i ta mi je pokojna:(  one su mi na moru, a s kontinentalnom klimom nemam iskustva. iako su zaista predivne 32kn mi se cini stvarno preskupo jer sad vec na placu mozes naci i za 12kn (zg). nadam se da sam bar malo pomogla, a iskusniji forumasi nek kazu kako oni cuvaju svoje ljepoticeSmile
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 19:37
a znala sam da je previše al baš toliko previše..... smile42
jednostavno su mi bile prekrasne...
i još jedna stvar ... reznice.... nek mi netko objasni taj postupak.... dal ih čuvam u vodi ili samo piknem u zemlju? kad? kako odabrati dobru reznicu i sl..... ?
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 22:46
Reznicu možeš posaditi bilo kad pa čak i sad ako ima pelcera otprilike da su ti oko 8 cm mada može i manje. Staviš ih u zemlju, zaliješ i staviš negdje gdje ima dosta sunca naravne ne direktnog i primit će se. Naravno da ga s vremena na vrijeme poliješ opet ali ne previše onako normalno. Meni se manje više primi skoro svaki. Što se tiće prezimljavanja naravno da mogu prezimiti ja ih imam od prošle godine i svi su dobro.
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 08:48
hvala na odgovorima... budem se probala snaći... ako zapnem budem opet pitala... Wink
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 17:47
Ok samo pitaj netko uvijek zna odgovor na nešto za to i postoji forum
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 12:26
evo malo mojih englezica, ove godine su jako raspolozene za cvatnju. nisam sigurna jel zbog ogromne kante u koju su posadjene ili se samo jako vole sa million bellsima. bas su mi drage.




velika gorica
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 14:21
wolfsbane prelijepe su smile120
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 17:52
tnx :) ali drugi put cu birati neku malo manje psihodelicnu boju
velika gorica
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 19:15
Wolfsbone ovo je predivno, ja im osobno nisam poklonik jer meni su cvle samo jedanput u godini(da li je to normalno neznam)a poslije ostaje samo list, ali ovako u kombinaciji s milio belića čarobno jer oni cvjetaju cijelo ljeto a englezice ostave svoje zeleno lišće i eto čarolijeThumbs%20Up za kombinaciju
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 13:16
tnx, ove cvatu konstantno otkad sam ih kupila (prije cca mjesec i pol). samo su narasle,ali i dalje bacaju nove pupove.
kad sam ih imala na prozoru u obicnoj zardinjeri isto su slabo cvale i vise bile zelene, vjerojatno vole imat imalo vise prostora. ne vidi se dobro na slikama ali ta kaca je velika u kojoj su sad, unutra ih je tri i jedan bellsic.
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 00:58


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.