Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Engleske pelargonije - pelargonium g
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Engleske pelargonije - pelargonium g

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2014 u 16:53
Tko zna savjet , kad su malo ili vec dosta starije (kao moje) , onda dodjeju u fazu
da nemaju vise volje rasti i razvijati se . Imam osjecaj da pomalo kao kloneju !

Bugica draga , sad kad se je taj pelcercic primio onda ce on i biti lijep i narasti veliki !

                                                                                                                                                   Blumen bilder
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2014 u 12:34
Bude, bude, vrijeme mu nikako nije išlo u prilog. Uskoro seli na tavan... Da probaš uzeti reznice, možda su tvoje pelargonije dale sve od sebe i vrijeme je za podmladak.  Smile
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 15:17
Gute mislim isto kao bugica- uzmi reznice i razmnoži ih .Moje su prošlogodišnje one sitne, na proljeće sam ih pošišala i mogu reći da su bile dosta lijepe ,mada imaju jednu manu poslje obilne cvatnje imaju malu pauzu dok opet ne potjeraju more cvijetova
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 15:19
evo ih
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2014 u 15:19
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2014 u 08:09
blue sky, predivne engleskinje! smile71
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2014 u 08:32
stvarno divne engleskinje Clap
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2016 u 18:27
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 06:09
Divno! smile71 Na kojoj poziciji ih držiš, koliko imaju sunca?
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 06:43
Hvala ti draga moja. Heart Na istočnom balkonu su, sunca imaju negdje do 13 sati. Imala sam ih prije nekoliko godina onako na dvorištu, i na suncu, i na kiši i vrlo brzo su propale. Ne znam jel zbog toga, pa ću sad probati ovako.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 07:25
Mislim da sam pročitala da im ne odgovara previše sunca. Imala sam svojedobno male pelceriće ali su brzo propali, iako su bili u hladu s malo jutarnjeg sunca. 
Na vrh
Aneri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2016
Lokacija: vg
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aneri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2016 u 20:20
Pozdrav svima
Pred koji dan sam dobila svoju prvu engesku pelargoniju i imam pitanje
Da li ju trebam presaditi u malo veću teglu ili može ovu sezonu ostati u ovoj? Nekako mi se čini da je teglica premala u odnosu na "krošnju"
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 16:40
Pozdrav Aneri,
Obično pelargonije kupujemo u teglicama promjera 8-10 cm. Ako je i tvoja u takvoj, svakako ju presadi u veću, otprilike 15 cm promjera. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2016 u 08:32
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Mislim da sam pročitala da im ne odgovara previše sunca. Imala sam svojedobno male pelceriće ali su brzo propali, iako su bili u hladu s malo jutarnjeg sunca. 

dobila sam dosta pelcera engleske pelargonije od susjede, neke sam stavila na mjesto gdje imaju puno najjačeg sunca, a neke na mjesto gdje imaju sunce ujutro i poslijepodne, ali nemaju od 10 do 15. Primili su se svi pelceri, ali ovi koji su više na suncu su više narasli i već počeli cvjetat, a ovi drugi nisu još.
Susjeda koja mi ih je dala, svoju drži na južnom balkonu, na suncu je od zore do sumraka, a cvjetaaaaa... tako da bih ja rekla da vrijedi što više sunca, to bolje :)
Na vrh
Aneri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2016
Lokacija: vg
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aneri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2017 u 16:20
Evo opet mene
Moja pelargonija nije prezivjela zimu ali reznice koje sam uzela jesu . Bile su u kuci na toplom, negdje u 3 mj sam ih posadila u teglu, lijepo su se zazelenile i narasle (prihranjujem ih svaki tjedan gnojivom za pelargonije) ali jos uvijek ne cvatu!
Jesam li samo nestrpljiva ili ima neka "caka"??
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 08:15
Ma nema caka, samo strpljenje. Ne pišeš gdje su ti sada ? Nemoj ih držati u kući, van s njima (balkon, terasa) i naravno bar nekoliko sati sunca. Još su mlade, a i vrijeme je još do neki dan bilo hladno. Cvjetat će one, bez brige. Povremeno obrati pažnju da sitne bijele mušice koje izlijeću iz njih. Obožavaju ih i teško ih se riješiti. Moje su prošle godine bile pune tih bubica. Prskala sam Mospilanom, ali nije pomogao, onda sam koristila žute ljepljive pločice.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 10:11

jedna moja ljepotica, da otvorimo sezonu i slikom


Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aneri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Lipanj 2016
Lokacija: vg
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aneri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2017 u 11:56
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Ma nema caka, samo strpljenje. Ne pišeš gdje su ti sada ? Nemoj ih držati u kući, van s njima (balkon, terasa) i naravno bar nekoliko sati sunca. Još su mlade, a i vrijeme je još do neki dan bilo hladno. Cvjetat će one, bez brige. Povremeno obrati pažnju da sitne bijele mušice koje izlijeću iz njih. Obožavaju ih i teško ih se riješiti. Moje su prošle godine bile pune tih bubica. Prskala sam Mospilanom, ali nije pomogao, onda sam koristila žute ljepljive pločice.

Vani su vec duze vrijeme. U prvo vrijeme sam ih nocu unosila u kucu a kad je bilo ono zahladenje bile su par dana unutra. Imaju sunca od nekih 8 ujutro do 1-2 popodne.
Hvala na savjetu za musice
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.