Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Teine kućne čarolije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Teine kućne čarolije

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Teine kućne čarolije
    Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:02
Evo kad već svi nešto radite i pišete da počnem i ja.

Do sada nisam radila ništa veliko i ništa jako važno vani. Jesenas sam očistila sve i sada je zatišje vani, ali sam zato svašta nešta posijala i sad čekam i čekam i čekam........Nešto sam i dočekala......

Kako sam nakupovala puuuuuno biljkica tijekom zime tako skoro svaki dan imam posla, prskanje, brisanje listova, zalijevanje i naravno pričanje bajkica da biljčice rastu smile83.

Danas sam samo kružila kao pčelica oko cvijeta, malo gore - malo dolje, pa tako po cijeloj kući da vidim što ima novoga i naravno otkrila sam malo osušenih listića na ljubičicama, malo korjenčića na filadendronu i još jednom puzavcu (onom na s.....) - tko me poznaje taj zna da imena ne pamtim, i naravno sutra to treba posaditi.

Čeka me još dosta presađivanja, ali polako HLADNO JE.

Malo sam slikala jer vi volite slike, i to je ukratko to.....smile156


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 22:11
I to je puno. Promatranjem se rađaju misli, mislima ideje, pa potreba za šopingom i nm bankrotiraju!
 smile81smile143smile216smile194smile161
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:44
Danas sam malo gledala po vani, ma još je rano..........
Iznesla sam nešto kućnoga van i lijepo presadila - bilo je nužno. Šetala svojim carstvom i smišljala planove za renovaciju.

A bilo je i veliko kupanje



a što ću sad?

- nemam ideju, kad popijem kapućino razmisliti ću i u akciju........
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 15:45
..... ovo je samo jedna tura na kupanju.....smile190
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:25
Oho, danas je bilo tuširanje, nadam se da su tvoji ljubimci bolji od moje kujice, koja mrzi tuširanje i kupanja, a more - nikako. A baš je jedna crno-bijela pa se mora povremeno okupati
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:46
Ovi su mirni i poslušni , ali imam pekinezera koji tuširanje hrabro podnosi sa povremenim lovom po kadi smile156
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 20:06
Malo smo se odmarali , a malo i radili....

Još uvijek mi je zima i ja se držim kuće......

Ali to ne znači da ne mogu ići u nabavku i nešto pribaviti, pa je tako zamnom danas krenula jedna naranđasta begonija i naravno jedan mali ficus microcarpa.

I dalje ne radim ništa, odmaram i gledam kako se biljke bude....
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 19:22
Danas sam prvo smjestila ono što sam jučer kupila, a onda sam krenula na iznašanje pojedinog cvijeća iz podruma u hodnik na više svjetla.
Begonije su mi već lagano potjerale, fuksije puštaju mlade grančice i to je stvarno bilo nužno.........


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 21:04
Tea, svaka čast, ja danas neću niti otvoriti dnevnik, jer cjeli dan tako pada da nema smisla  nešto raditi, pa je dan odmora.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 22:08
ja sam danas bila u konzumu i kupila sam kolegici ružu, i tamo sam vidjela zgodnu kombinaciju orhideja u staklu. ženska je izvadila orhideju iz teglice i metnula je u visoku široku čašu  ,  u koju je prije toga  stavila odgovarajući pijesak u boji (rozni), na njega zemlju sa  orhidejom , zatim obložila ukrasnomslamicom -isto u bojida se slaže  sa bojom orhideje. mogu reći da je to izgledalo vrlo dekorativno , samo neznam kako će reagirati na zalijevanje. ali ideja je  super  da je tea bila s menom to je mogla poslikati  ali ovako sam samo ja uživala u  tom prizoru
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 13:24
Danas je nedjelja - dakle ništa se ne radi.....

Priznajem da vani više nije hladno, a sve iz razloga što sam danas u svom vrtu našla

1. visibabe


2. jaglac


3. narcise (nisu procvjetale, ali ih evo)

Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 13:37
Danas sam slikala nešto što sam jučer našla;

Lani mi je u tegli sa fuksijom niknula jedna bijela datura. Samo sam ju u jesen odrezala i evo u podrumu je potjerala. Ja znam da su dature jednogodišnje biljke i da se siju iz sjemena, ali ako ovo nije datura neka mi neko pomogne što je ovo? Malo je blijeda jer u podrumu nema dovoljno svijetla


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:27
Danas ništa nisam radila, pada kiša, ali zato sam se ponovila.
I ja imam kavu u tegli i procvjetao mi je amarilis. Tako sam sretna, a sutra ću sve to poslikati i malo se pohvaliti.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 20:23
Iako ja i dalje ništa ne radim ipak se biljke trude da me obraduju.
Kao naprimjer amarilis br. 2.

a ni klijalište ne odustaje


A i MM je postao jako darežljiv, sebi je kupio sadnicu magnolije, a meni


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 18:59
Ništa se ne radi...... Malo umivanja kućnog bilja, malo sadnje onoga što je došlo i to je to. Vani je smile65, a ovom kućnom carstvu i ne treba tako puno.....
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 19:51
Kako je vani stvarno hladnnnnnno, danas sam se malo posvetila kućnoj kolekciji, malo zalijevanja, malo rezuckanja suhoga, malo tepanja da bolje raste i tako. Onda sam prešla u hodnik na ono što čeka da izađe van i naravno podrum je ostao za sutra ili ponedjeljak.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 20:46
Da, čak je i kod nas bilo jako hladno, pogotovo popodne, pa vjerujem da ti se nije dalo vani nešto raditi, ali evo ti uvijek nađeš zanimaciju, dovoljno da tvoj dnevnik ne miruje.smile39
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:25
Danas mi je stvarno već susfalila zemlja između prstiju......

Kupila sam brdo novih tegli (naletila povoljno) i zemlje i glistala i.... ma svašta.

Kad sam došla kući više nisam izdržala i svo cvijeće koje sm u zadnje vrijeme kupila dobilo je dodatnu zemlju, naravno kvalitetniju od one iz dućana. U nekim teglama je totalno potonula i svašta nešto, tako da sam lijepo biljkicama dala novu i sad su sretne, a i ja sam sretna s njima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 19:46
U svoj dnevnih možeš zapisati da si učinila "dobro djelo" neobično si me razveselila, stigle trublje, sutra sadim, pa makar krampovi s neba padali.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 15:33
Drago mi je Triša da sam te razveselila, ali koga cvijet ne razveseli???

A i sebe sam zato danas jako razveselila, kupila sam novi cvijet


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.