Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rijeka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 09:01

Sada te staze šetam sa Trišom,a nekad sa MBM.

 ClapBilo je tu i visokih trava,a nigdje asvalta.
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 11:37
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Baka ja odmah dajem glas za ovo, bar bi mlađe generacije  bolje upoznali grad u kojem žive.


Pogotovu oni koji žive u novim naseljima i nikad ne idu nigdje po Rijeci osim po Korzu.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 09:53
Noć muzeja u Rijeci, a vjerujem i u cjeloj zemlji je sigurno poseban doživljaj. Za mene je to nešto što nikada ne propuštam, pa ću dio doživljaja uvijek rado podjeliti s vama.
 
Kako od moje kuće ima cca 2 km do Muzejskog trga, gdje je tu i u bližoj okolici smještena većina muzeja, baš je bilo super šetati noćnim ulicama grada, koje su bile krcate ljudima.
 
Počeli smo od Muzeja grada Rijeke, koji je smješten u parku Guvernerove palače, gdje su bili prikazivani filmovi, razna predavanja, što nismo imali namjeru pratiti, ali smo prošetali svim prostorijama i zabilježili neke detalje
 
Preteča naših fotića
 
 
Tu su bile dječje radionice, sa mnogo crteža i zgodnim svima glagoljice
 
 
Naročito mi se dopao ovaj konjić
 
 
Bilo je prilično mračno, pa većina fotki ovdje nije uspjela, a kako su u prizemlju "zvončari" izvodili svoje "tjeranje zime i prizivanje proljeća", bila je takva galama, da smo brzo otišli dalje.
 
U Guvernerovoj palači smješten je Pomorski i povjesni muzej Hrvatskog Primorje. Tu je u prizemlju izložen stari nakit znakovitog naziva "Zlatni trag"
 
Evo nekoliko zgodnih primjeraka
 
 
 
 
 
 
 
 
U predvoju pak izložba "leteći človek Stanko Bloudek", interesantnija za mm
 
 
 
Koga zanima nešto više, ima zgodnih informacija na internetu.
 
Stalni postav povjesni dio jako je interesantan i mogu ga gledati sto puta da mi ne dosadi. Ako se nađete u Rijeci sigurno ga posjetite, nećete požaliti.
 
To sam već lani slikala, no nije na odmet još nekoliko detalja
 
 
 
 
 
 
 
Na katu vrlo interesantni dio-pomorski
 
pomorski instrumenti, tu bi mm najduže ostao, ali i ja se uvijek divim maketama brodova.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ovdje je izložen i raritet riječkog muzeja pojas za spasavanje sa Titanika
 
 
Napuštamo muzej u Guvernerovoj i šetamo kroz park do centra grada, gdje je peek&pok muzej računala i tehnologije. Naravno tu ima najviše mladih, koji igraju igrice, piju pivo (izgleda kao da je besplatno). Tu su i vanzemaljci sa nekakvim strojnicama, no mi bacamo kratki pogled na prošlost
 
 
 
Na ovakvoj sam mašini ja učila tipkati
 
 
 
Prirodoslovni muzej nismo obišli, iako je bila isto velika gužva, ali tu je već sve viđeno, a mm često tamo vodi djecu, a i ja često svratim jer je ispred botanički vrt, pa rado pogledam što ima novo.
 
Bilo je još zanimljivih događanja u gradu, naročito u astronomskom centru, no kako u zvjezdarnicu svratimo i inače, o tome više nekom drugom prilikom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 10:00
ClapClapClapBig%20smile
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 10:53
Triša, predivno je šetat s tobom i TM.
Predivan pogled sa Vežice kojeg si nam prikazala šetnjom Stazom koprivića i ružmarina.Clap
Sa djecom smo samo prošetali po Plumbmu kad su bili mali.
Hvala ti na noćnoj šetnji muzejima Rijeke. Tongue Clap


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 18:06
@TrišaClap prekrasno!!

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 08:46
Draga Triša,
Lijepo je sa tobom šetati,i u živo!
Hvala ti na tomeClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 20:50

Ovako je bilo danas kod nas u Rijeci - Kantrida:

 
 
 
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 12:49
Fale samo ležaljke i suncobrani!Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 13:40
Baš super da si ti prošetala za nas, jer ja sam samo proletila autom prema Lovranu, a vidjela sam da su ljudi vani i šetaju. Mahnula sam i tebi draga!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:14
Triša uživala sam u šetnji s tobom. Ima stvarno prekrasnih eksponata u muzeju.
Ove godine nisam išla u oblilazak muzeja jer je bilo loše vrijeme i hladno. 
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 17:04
moon,
hvala na šetnji Kantridom.Clap
Predivno sunčano vrijeme.
Meni se čini da je zatišje pred buru. smile65



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 17:54
Pa morat će i na ovoj temi "pasti" koja slika bure....ConfusedKako najavljuju, nema straha da ih neće biti po portalima!Wink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 21:00
Evo kako rekoh. I ovo je Rijeka ovih dana
 
Plodine
 
 
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 17:26
Pokušala sam složiti tri riječke fontane u različitim vremenskim uvjetima....
 
Normalna zima, proljeće, ljeto i jesen
 
 
 
Jednu imamo i pod snijegom 2010g
 
 
I ove zime
 
 
 
 
 
Autori zaleđenih su iz Novog lista, ove ostale CIF!
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 18:49
Bilo bi bolje da gledamo samo lijepe slike fontana, a ne i one ružne kad divlja bura i nanosi štetu.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 18:59
Je, istina.Ali su ove ledene i snježne rijetke.Big%20smile
 
Da dodam: hvala Bogu!Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 19:27
Rijetke su ali prekrasne, baka dobro si se to sjetila, fora je vidjeti ih tako različito "odjevene"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 21:18
bome je bura poharala po RijeciConfused
slike fontana su za 10Clap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 17:25
Nakon bure i sretni što nas je snijeg zaobišao dočekali smo i naš Karneval.
Sve je počelo jučer sa "Dječjom povorkom", no na žalost jučer nisam bila na Korzu, gledala sam dječicu na tv-u, ali vjerujem da će netko tko je bio dočarati jučerašnju atmosferu.
Iako je nebo nad Rijekom bilo oblačno, dobar dio maškarane kolone prošao je bez kiše. Kao i uvijek bilo je veselo, živo, raspjevano i rasplesano.

Kako sam tu susrela i našu Nataly vjerujem da će i ona staviti koju sličicu, a ja ću vam bez puno komentara predstaviti neke grupe.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slika ima zaista puno, ovo je samo jedan mali djelić.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.