Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vučika - Lupinus polyphyllus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vučika - Lupinus polyphyllus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vučika - Lupinus polyphyllus
    Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 09:43
Meni vrlo drago vrtno cvijeće naših baka. Trajnica.
Može se saditi na sunčanom položaju ili u laganoj sjeni.
Cvate od početka lipnja, a ako se ocvali cvjetovi režu cvatnja se može produžiti do rujna. Cvjetovi su najčešće roskasti ili ljubičasti.
Sjeme koje se skupi može se odmah rasijati po vrtu i iduće godine se pojave mladice ili za ziheraše sijati u veljači u čašice. Kažu da se može razmnožiti i reznicama- nisam probala!
Prezimi i na niskim temperaturama. Naraste i preko metra pa se sadi kao pozadinska biljka.
Korijen je poprilično dubok i radi tog svojstva se zna saditi kako bi se razrahlila zemlja.

Pčelice ga jako vole!
Trenutno nemam sliku! Ali bit će!
 Katružina slika lupinusa:
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 14:40
bas am i ja kupila kesicu sjemena ovaj vikend
jedva cekam da ih posijem pa da niknu - nadam se

vec sam ih sijala, ali nisam imala pojma kako im izgleda list pa sam pocupkala sve biljcice misleci da je korov smile157

nisam ih nikad vidjela uzivo, ali na slikama su mi bas super
ovaj na slici je predivan smile94

ipak sam ja konzerva u dusi pa volim te stare dobre stvari tj. biljke
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 11:00
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:


vec sam ih sijala, ali nisam imala pojma kako im izgleda list pa sam pocupkala sve biljcice misleci da je korov smile157



To ti se meni često dešavalo! Koliko sam kadifica, nevena i ostalog počupala! Sad ih već prepoznajem pa mi se to više ne dešava!

A kad posadim tj. posijem nešto novo čekam da naraste još malo prije nego počnem čupati- da se uvjerim da je trava!

Ali zato još uvijek bolujem od selidbe biljaka!

Naraste , pa mi se više ne sviđa na tom mjestu, pa ga preselim i tako u nedogled!
A mm veli- opet si preselila, kak bum ja znal di trebam kositi , a di ne! smile96

Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 20:57
Ja isrto imam lupinuse ili vučiku.SUper su pogotovu što je trajnica.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 19:30
Da ne bi bilo zabune kad krenete pljeviti svoj vrt, ovako izgleda vučjak kad dođe proljeće



Ja sam sad jako dobro naučila prepoznavati mlade biljčice! Inače mi se znalo dogoditi da čupkam travke i s njima i cvijeće- sad više ne!
smile148
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 10:45
Baš vam zavidim na lupinam, ja danas sijem, do sada nisam imala sreće s njima. Posijala vani i vjerojatno prekopkala. Sad ću probati u posudicu u kući. Držite mi fige.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:07
Vidjela sam slikice, predivan cvijet, xenia držim ti fige, pa ću uživati u tvom cvijetu, jer moj je vrt prebukiran.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:10
jučer sam ga posijala u vrt.....a sad zahladilo
valjda neće propasti :(
 
p.s. na kesici je pisalo: vučji bob :)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:10
On je dosta otporan, nemoj se previše brinuti, vjerojatno bu okSmile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 20:36
Iris, dobro je Silvek ti napisala! Moj je bio i pod snijegom i vidim da se jako lijepo drži!!! Wink
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 18:38
E sada da ja konačno neke stvari razjasnim.Je li to isti vučjak koji SilveK sije u svoj bio vrt.Naime meni je kolegica rekla da su ti otrovni i da samo jednu vrdtu mogu sijati u bio vrt.Šta sada?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 05:33
Mikice kako otrovni...ako pojedeš...ili ?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:49
Mikice ovu koju ja sadim je baš kupljeno sjeme i baš ima na pakiranjju preporuku sijati na vrt jer obogaćuje tlo dušikom, nigdje ne piše ništa o otrovnosti...ionako se ne jede. A po slikama sve je to ta jedna vrsta, možda je tvoja kolegica mislila na nešto drugo?
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:37
koliko lupinusu treba vremena da nikne? nestrpljiva sam...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 00:12
Ja sam ovih dana primjetila da je niknuo onaj kojeg sam posijala pred nekih 3 tjedna, ali nisam pratila da li su niknuli oni koje sam posijala prije više vremena na vrtu...
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 15:50
Jutros sam vidjela da mi je niknuo prvi (nadam se ne i posljednji) lupinus. Jedva sam nabavila sjemenke (hvala Kika) pa bih najradije da sve naraste preko noći...sad kad vidim da je krenulo, odmah mi je lakše
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 10:14
Prekrasno cvijeće! Sutra ću po moj lupinus kod tete, već je nikao pa neće biti čekanja, jupiiii smile71
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 13:05
Evo ovako je prije par dana izgledao vučjak koji je posijan preklani.


Svake godine kad ocvate ostavim par glavica da se osjemene. Te glave nakon što se osuše odmah razbacam po vrtu i iduće godine mali vučjak nikne.
Ako želite planski onda je bolje sačuvati sjeme pa na proljeće posijati u teglice ili direktno na željeno mjesto.

Na vrh
Marinn View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 19:16
Meni ta biljka nikako ne uspjeva, imam dvije posađene ali nikad ne procvjetaju, listovi ostanu mali i često pžute pa ih zaljevam željezom, ali niukako da procvatu!! U opsu Lupinusa piše da ne vrlo dobro raste i u škrtoj zemlji ali meni se ne pomiče sa mjesta već dvije godine!!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 20:40
A gdje ih točno imaš? U tegli ili zemlji? Nisam nigdje pročitala da bi trebala željezo... Ona sama veže dušik iz tla pa time još gnoji tlo oko sebe. Možda je problem mjesto gdje je posađena.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.