Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vučika - Lupinus polyphyllus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vučika - Lupinus polyphyllus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 20:53
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 08:29
Preljepi Vam je to ukras u vrtuClap
Mimar,Free,Moon,SilvestraClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 12:47
Drage moje, vučike su vam prekrasne. Dugo ih promatram, gledala sam ih čak i u prirodi kao samonikle, ali nikad nisam naišla na biljku ili sjeme u prodaji. vidim da ih sijete ili kupujete. Gdje i kad, da li se sada mogu negdje pronaći presadnice za kupiti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 13:55
Ja sam kupila sjeme u kaliji, 3 i pol kn   
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 14:01
zribal...lani sam kupila presadnice u Bauhausu, ne znam točno negdje od 3 do 5 mjeseca ih je bilo za kupiti. Iste godine je cvjetala.
 
Pretpostavljam da ih ima u svim vrtnim centrima, obično budu na polici s ostalim trajnicama.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 14:26
ima ih trenutno zaista po svukud, čak i na placevima, neznam gdje se nalaziš, ali kako kaže moon i u bahausu ih ima. Ja sam kupovala korijen u 3 mj, ali sporo mi napreduju, ove godine sigurno neće cvjetati. he uvijek ima slijedeća godina.
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 15:52
Da, slijedeća godina... kako je to lijepo... No, tražit ću ja to ipak ove godine. Iskreno, toliko sam toga posadila, dobila od vas, sama posijala pa daok sam to sve njegovala ovih dana nisam ni bila po centrima. Moram otići potražiti, ako ima u centrima bit će i u našem. Prelijep cvijet, a čini mi se da jako visoko raste. Možda ga posadim uz ogradu sa dalijama i gladiolama. Prvi put u životu mi se pružila prilika da mogu sama planirati, saditi, presađivati da sam već napravila zbrku. Sve mi se sviđa i ne mogu odoliti. Vidjet ćemo na što će izaći na kraju.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 17:24
Zribal...da narastu visoko tako da nikako s njima nemoj u prvi plan.....za godinu dvije, ponovo ćeš presađivati kad vidiš gdje bi ti što najbolje pasalo, a sad lijepo uživaj u svojoj stihiji sađenja, sijanja, jer tako smo svi mi radili i još uvijek ponekad ne možemo odoljeti.....sad se možemo praviti kao ono...mi smo planirali - mo'š mislitiLOL
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:16
Pronašla sam!!! Nisam dugo tražila, istina jako su male i mlade. Prodavačica kaže da su pikirane prije 3 tjedna, da je korijen već dobro razvijen i da ih mogu odmah saditi. Kakva su vaša iskustva.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:20
Odmah posadi, iskopaj rupicu i samo kompletnu biljku sa zemljom uvali u tu rupicu u vrtu, to napravi sutra, nikako danas. Danas nije dan za rad u zemlji s cvijećem, a sutra je baš dan za biljke cvjetnice smile106
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:20
lupinusu treba neko vrijeme da se priviknu ako ih presadjujes. ja sam presadila jednog proslogodisnjeg koji nikako nije cvjetao, malo se je bunio oko 2 tjedna objesio lisce i ni mrdac a onda se je trgnuo i sad buja i treba cvjetat...
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:24
Baš ste brze cure, nisam stigla sliku stavit, a već ste odgovorile. Ovo su moji vučići:
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:27
ako ti objesi lisce to je normalno. brzo rastu i moguce je ako im nadjes dobro mjesto da cak i ove godine cvjetaju.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:28
Moon, kao da sam znala da nije dan za rad na zelji. Ništa danas nisam radila, a inače svaki dan nešto malo čeprkam. Imam problem sa hodanjem pa ne mogu dugo,zato nastojim svaki dan po malo. No, sad mi je lakše, a lupinusi će sutra u vrt, ako nisu premali.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 19:16
bilo je sjemena lupina u kalii, kako rece ana22, a danas sam vidjela sasvim solidne sadnice u bauhausu, na snizenju 25 kn
velika gorica
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 19:20
Zribal...sutra ih stavi u vrt, ništa nemoj zemlju s njih tresti i skidati, samo ga nježno jednostavno premijesti u iskopanu rupicu u vrtu, nježno ušuškaj zemljicom ii ako ne pada kiša zaljevaj i sve će biti tip-top.
 
Vidiš kako imaš "senzor" kad treba raditi u vrtu, a kad ne. Biljke najbolje napreduju kad čovjek radi oko njih u skladu s prirodom.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 19:26
smijem pitat na osnovu cega se to nije smjelo radit danas?
velika gorica
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 20:36
Kada su mi prvi puta procvali bilo ih je puno, no nisu mi svi preživjeli. Evo onih koji su mi opstali









Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 21:00
matilda...krasni su i toliko ih je...smile55
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 21:04
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

smijem pitat na osnovu cega se to nije smjelo radit danas?
nije zabranjeno raditi LOL ovo je samo ukoliko pratiš mjesečev sjetveni kalendar, po kojem je danas nepovoljno razdoblje za rad s biljkamaBig%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,234 sekundi.