Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vučika - Lupinus polyphyllus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vučika - Lupinus polyphyllus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 19:22
Ne trebaš vaditi sjeme, samo prva dva-tri dana drži zemlju malo vlažnijom i to će zamijeniti natapanje sjemena. Poslije neka zemlja bude umjereno vlažna da sjeme ne istrune.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 21:51
Hvala ti, uradit ću tako. 
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2016 u 17:19
     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2016 u 17:20
     
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2016 u 17:25

     
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2016 u 22:59
Aurelia, predivni su ti Heart Pogotovo plavi...

Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2016 u 23:52
Lijepi su nježnorozi s malo bijelo žute i ljubičasti. Plavi su moj apsolutni favoriti i tiha patnja.
Kako je lišće zdravo i visoko! Listovi kod mene su svi izgriženi od puževa:/
prošle godine toliko su se najeli da je jedan lupinus ( zaštićen ne znam čime) narastao 60 cm, a onaj na kojem su se gostili ima samo 30 cm skupa sa cvijetom:/)

Dođe mi da donesem neku žabu krastaču ili drugu životinju da ih riješi 'prirodno' zauvijek.

Baš mi je drago da si stavila slike svojih, stvarno su 'za pokazat'.




Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2016 u 00:23
Vilo smile78

Janja ovi lupinusi su posijani kao mix sjemena prošle god., bili su relativno mali grmovi i nisu cvali da bi ovo proljeće naglo i visoko narasli i iznenadili me bojom cvjetova  smile78
     
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 12:43
Stvarno si imala sreće! Da ti puževi nisu mljackali, a gle kako su ti se boje same od sebe složile, divota za gledat.

Ja sam isto mislila uzet mix sjemena, ali na kraju sam kupila samo sjeme od plavo bijelog.
Nije dosad ništa niklo( tj. nisam sadila u zasebnu vazu pa ne znam je li 1/3 proklijalog lupinus ili ne)
pa još čekam.

Dotad sam skužila da postoje tri viste crvenog lupinusa i dvije žutog koje nisamuspjela vidjet okom na cvjetnim sajmovima ni centrima gdje uzimam cvijeće.
Desi li se nekome od vas da vam narastu crveni i žuti?
Sad sam gledala slike na ovoj temi i uglavnom bijeli, rozi i plavi ( koji i jesu najljepši za vidjeti uz ruže i ostalo cvijeće) 
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 13:48
Svaki dan obilazim i rješavam se puževa ako ih ima...ove godine su navalili kad su lupnusi već prilično narasli...potamanili su nešto prizemnih listova...Shocked
     
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 22:19
Hm, puževi su prava napast. I ja sam ih danas rješavala, neću reći na koji način (bljak) jer nije baš impresivan... LOL 
Aurelia, vučike su ti za deset. smile64 Koliko narastu u visinu i širinu?
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 14:59
Aurelia tvoje vučike su pravo savršenstvo, neznam jel mi je ljepša plava ili ona roza-breskvasta boja. 
Slike su ti savršene........... za naslovnicu časopisa o vrtu , smile64
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2016 u 21:12
Bugice Hug lupinusi su narasli oko metar u visinu i oko 60-70 cm u širinu

Zvjezdice Hug

Hvala vam na lijepim komentarima
     
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2016 u 22:14
Evo i mojih.


Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2016 u 22:30
Lijepe nježne boje cvjetova vučike Smile
     
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2016 u 23:41
Listovi od rozog izgledaju baršunasto :) 
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2016 u 11:22
Imam pitanje. Ako se listovi osuše u smislu da posmeđe nakon nekog vremena... ma ono što me zanima je li vučika umrla ili je korijen još uvijek živ?
Odjednom se dogodilo sredinom kolovoza. 

Ne da mi se otkopavat, sadnica je bila jako mala i oko nje je korijenje drugog cvijeća.
Bojim se da ne pokidam drugo cvijeće dok otkopavam vučiku.

Što mislite vi, vi dugo imate vučike u vrtu i imate iskustva.
Je li biljka mrtva ili će se pojavit na proljeće?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.