Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vučika - Lupinus polyphyllus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vučika - Lupinus polyphyllus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 15>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2009 u 20:45
Svi koji imate vani mlade biljčice, opet najavljuju neke minuse vani, ne bi bilo loše pokriti ih grančicama ili sl. da ih se malo zaštiti od hladnoće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:03
SilveK - evo i kod mene je bila 0, a sada je tek+1, pa ja sam sinoć svoje vučjake stavila natrag u podrum, bojim se za njih, jer su još mali, ali po danu ih stavim na sunce.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 19:17
evo mojih vučića....
 
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 17:19
Pretprošle godine sam kupila korjen Lupinusa na sajmu i posadila ga odmah u vrt.Nije cvijetao niti je napredovao,jedva preživio. Bio je na suncu i u škrtoj zemlji.Ove jeseni sam ga presadila u hlad u propusniju zemlju.Krenuo je ko lud,ne mogu dočekati da vidim koje je boje.
Pa sam zaključila da baš ne voli biti na direktnom suncu,voli da mu je podnožje vlažno i zaklonjeno pa svi vi koji ga još niste posadili pazite!
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 17:21
LJudi pa ja klijam!!!!!!!!!!!!
Nisam ni primjetila .
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 20:46
Moji su klijanci u vrtu - možda malo veći od tvojih - dobro se drže.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:02
ja sam odustala od lupinusa...ne znam dal sam to već pisala (demencija,hm...) al sam prošle godine posadila cijelu vrečicu od koje mi je niknuo jedan jedini. Confused nešto sam gadno zeznula
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 20:08
Originalno poslano od člana sanja30 sanja30 napisao:

ja sam odustala od lupinusa...ne znam dal sam to već pisala (demencija,hm...) al sam prošle godine posadila cijelu vrečicu od koje mi je niknuo jedan jedini. Confused nešto sam gadno zeznula
iste smo (ne)-sreće.sijala sam ih sto puta i ništa.odustajem.
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 20:41
ajde,onda me tješi da nisam jedina Wink 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 20:55
Prošle godine nisam uspjela skupiti svo sjeme lupinusa i sam mi se je rasijao posvud po vrtu - a sad posvud niče, kod mene strašno dobro uspijevaSmile
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:58
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Prošle godine nisam uspjela skupiti svo sjeme lupinusa i sam mi se je rasijao posvud po vrtu - a sad posvud niče, kod mene strašno dobro uspijevaSmile
 
A meni bas nikada nije dao male sadnice Cry, sa drugima tipa digitalis ili aquilegia nemam problema sa sadnicama.
 
Inace sam prosle godine pocupala sve Lupine koje sam imala jer su bili napadnuti sa ogromnim biljnim usima ( tako je bilo vec nekoliko godina).
 
Ove godine sam kupila 20 - tak sadnica pa cu ih posaditi na drugom mjestu.
Sto mogu kad volim Lupin.
 
Za one koji imaju problema sa uzgajanjem Lupina iz sjemenja ( ja sam sada prelijena za to, hocu brzo imati rezultat pa kupim sadnice LOL)treba sjemenje namociti prije sadnje ili malo zarezati jer ima tvrdu ljusku.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 23:37
Ja u slučaju napada bolesti ili nametnika ne čupam biljku, nego samo odstranim napadnute dijelove, uglavnom paliWink Sa lupinusima stvarno nemam problema niti s nametnicima niti s bolestima, a uspjela sam ga razmnožiti čak i iz zadebljanja na grančici, stavila sam slike na prethodnim stranamaTongue
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 16:37
Originalno poslano od člana sanja30 sanja30 napisao:

ajde,onda me tješi da nisam jedina Wink 
velim ti sanja30 sve cvijeće mi inaće uspijeva, ali lupinus NEE.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 20:48
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ja u slučaju napada bolesti ili nametnika ne čupam biljku, nego samo odstranim napadnute dijelove, uglavnom paliWink Sa lupinusima stvarno nemam problema niti s nametnicima niti s bolestima, a uspjela sam ga razmnožiti čak i iz zadebljanja na grančici, stavila sam slike na prethodnim stranamaTongue
 
Nije pomagalo samo odstraniti nametnike jer su prezimili preko zime medu korijenjem, trebala sam napraviti drasticni rez.
Bili su doslovno prekriveni sa debelim bijelim biljnim usimaConfused.
 
Nista drugo nije bilo napadnuto nego samo Lupini.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 09:48
Ja sam konačno našla sjeme vučike i već posadila.Dali ona cvjeta prvu godinu?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 11:13
Cvijeta, raste kao luda.Samo  ju zaljevaj.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 12:04
Meni nije cvjetala prošle godine. Sad priprema pupoljke, dakle drugu godinu.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 12:19
Ni moje nisu cvjetale prvu godinu.Tj prosle sam ih posijala i nisu cvjetale,valjda ce ove..
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 14:44
Ovo su moji lupinusi koje sam prošle godine sijala.Takođe nisu cvjetali prvu godinu ali se nadam da će ovu jer su lijepo podnijele zimu i veoma brzo rastu.Ovo je slika od prije 20 dana
 
  
 
Sada su mnogo bujniji.I jedan savjet:ne sadite ih blizu jedna drugoj-mnogo se rašire Smile
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 15:00
ne mora biti da neće cvjetati....posijala sam ih prošlo proljeće....doduše malo ih je niklo....ali ti su na kraju ljeta cvjetali
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.