Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke iz Afrike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke iz Afrike

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke iz Afrike
    Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 11:57
Ne znam gdje bih ovu temu stavio, jer nema ništa općenitije, pa stoga evo ovdje... Big%20smile
 
Zanima me, možete li mi pomoći oko popisa najčešćih sobnih biljnih vrsta porijeklom iz Afrike potkrijepljenih slikom??
Dakle, zanimaju me sve moguće biljne vrste iz Afrike koje su česte u našim domovima.
 
Molim vas da u temu stavljate naziv biljke i sliku.Wink
Stavljajte samo one bljke za koje ste 100% sigurni da su iz Afrike. Wink
 
Nadam se da će netko od dotičnih biljaka imati i štogod viška da mi udijeli... LOL LOL Tongue Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 13:25
Sjeverne ili južne? Ne znam koji je točno razlog toj potrazi (osim ako nije neka zezancija)?
Mislim da bi ti najjednostavnije bilo u google upisati "plant of Africa" i dobio bi masu podataka, a još ako upotrijebiš i opciju "slike" eto ti rješenja. Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 13:28
Afrička ljubica!
Mislim da je iz Afrike smile187-onako 100%

Upravo sam nove listiće zapiknula u zemlju u nadi za pomladkom!


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 13:42
Originalno poslano od člana flora flora napisao:

Sjeverne ili južne? Ne znam koji je točno razlog toj potrazi (osim ako nije neka zezancija)?
Mislim da bi ti najjednostavnije bilo u google upisati "plant of Africa" i dobio bi masu podataka, a još ako upotrijebiš i opciju "slike" eto ti rješenja. Wink
 
Općenito sobne biljke iz Afrike. Nije nikakva zezancija.
Hvala na savjetu za Google, ali htio bih vidjeti šta forumaši imaju od takvih biljaka...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:30
Kava je porijekolom iz Afrike(u konzumu su bile za 60kn,jel toliko Andrea???)Wink
palme
clivia
dracena
Ako ti se ne googla,pogledaj samo po forumu tekstove o cvijeću.Uz večinu ti piše i odakle potječu
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 13:51

Osteospermum – afrička ivančica

Kliknite%20za%20veću%20sliku!

Osteospermum je prekrasna trajnica namijenjena sadnji na potpuno osunčanim položajima, u umjerenim klimatima. Pripada porodici Asteraceae, a porijeklom je iz Južne Afrike. Oduševit će vas svojom bogatom cvatnjom već od sredine proljeća pa do u jesen. Cvjetovi su lijepi, no kratkotrajni. Zatvaraju se već s prvim zalaskom sunca. No svakodnevnim otvaranjem novih cvjetova, ovaj nedostatak nećete ni primijetiti. Idealan je izbor za sve vrtove u kojima sunce neumorno prži veći dio dana. Uobičajena je sadnja u primorju, no moguće je uzgoj i drugdje, no tada vrlo lako zimi smrzne. U primorju je u uzgoju kao trajnica.

Odgovara mu svako dobro odvodnjeno tlo bogato hranjivima.

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 08:11
Osteospermum mi se zna tako deformirati i razdvojiti da je najbolje dobro ga podrezati.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 13:25
Postoje li u Africi, u tropskim dijelovima, kakvih vrsta orhideja?
Zna li netko konkretno koji latinski naziv?
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 18:26
Vidim ja tebe Tiljo totalno puknula Afrika.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 20:16
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Vidim ja tebe Tiljo totalno puknula Afrika.


Al' totalno... Kupio sam si dvije keramičke posude za cviječe... Ha... mogu proći pod Afriku. Ne znam što bih u njih posadio. Čine mi se super za orhideje ili za nekakve mesožderke... Joj, kad bih znao za neke iz Afrike...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 23:32
A naći ćemo nešto što je iz Afrike, samo malo vremena treba i strpljenja......
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 15:05
Možda bih si i kupio nekakvu orhideju negdje, ali ne bih iz razloga što ne znam je li iz Afrike. Ako netko zna bilo koju vrstu...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 15:15
Našao sam jednu knjigu "African Orchids in the Wild and in Cultivation" autora Isobyl LaCroix & Eric LaCroix.

Ima li tko kakvih iskustava da je naručivao sa Amazon.com??
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:06
Da pridodam popisu: Zamioculcas zamiifolia, odnosno Zamija.
Istočnoafrička biljka...
Fotku sam maznuo od kolegice shashe...
Valjd se ne bu ljutila?! ...posuda me asocira na Afriku, pa...


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:43
Evo još jedne biljke, ali iz južne Afrike... Clivia miniata.
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=475
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:44
Zamija moš dobiti no posudu ne,TiljoLOL.U euroshopu sam vidjela zgodnih ukrasnih posuda i ne preskupih
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:47
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Zamija moš dobiti no posudu ne,Tiljo[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />.U euroshopu sam vidjela zgodnih ukrasnih posuda i ne preskupih


Vidjeh u Osijeku u Pevecu da ih ima i nisu baš nešto skupe, čak su skuplje u Baumaxu. No, nemrem si ovu biljku sada priuštiti...
Tegla mi ne treba... imam...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:00
zato sam ti i rekla(čitaj gore pod temom o zamiju)da ću ti ga ja poslati. Kad ga rasadimsmile187
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:15
A da... Još sad da mi i to šalješ... Hm!

Hvala, no mislim da ću si ga ipak radije kupiti, nego da se mota po poštanskom kombiju i u tko zna kakvom stanju dođe.
Manje stvari, poput sjemenja i malenih sadnica, je jednostavnije slati... Tako da, zaista ti hvala...
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 01:08
listajući knjige o cvijeću danas, naletila sam na podatak da je i pelargonija iz Afrike, južne
mislim da za ovo ne treba slikica.................il treba?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.