Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Petunia - Petunia x hybrida
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Petunia - Petunia x hybrida

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Petunia - Petunia x hybrida
    Objavljeno: 30 Svibanj 2016 u 12:10
Pozdrav,evo i moje ovogodišnje kombinacije :

URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/petunije_2016/87422.aspx][/URL]
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2016 u 08:38
Da, ako želimo cvatnju, onda otkidamo ocvale cvjetove.
Ja ih nekoliko ostavim za sjeme.
Ove godine sam zametnula sjeme, pa sam na tržnici kupila nekoliko petunija.
Zadnje vrijeme nisam baš puno ovdje zbog obaveza, ali ima puno znanaca koji su puno pisali o njima.
Pogledaj malo vrt i slike od našeg cvjetoljupca tonija. Ima prekrasan balkon.
I drugi primorski vrtovi su zanimljivi i lijepi. Samo čitaj i uči kao što sam i ja.
Pozz
       
Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 22:45
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

Ivančice Maslačko,
na dijelu gdje je bio cvijet napravi se ovalno, na vrhu šuplje sjeme puno sitnih, crnih, okruglih sjemenkica.
Ako ih ne pokupim sama se rasije, barem one stare sorte.
Ima ih od bijelih do tamnoljubičastih.
Sretno!



Gdje je bio cvijet!? A ja kidam kad uvene cvijet! Znači...da ne radim to?! Joooj zbunjena sam... A tako bi htjela posijati nagodinu sama... Al čitam postove (počela sam tek ove godine) i ništa nemogu skužit jer svi pišu da treba kidati prošle cvijetove...i to ne samo cvijet nego i ono iapod cvijeta! Hm?! To vjerojatno samo ako ne želim skupljati sjeme, ili?! Ja bi i "ovce i novce"!!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 17:45
Ivančice Maslačko,
na dijelu gdje je bio cvijet napravi se ovalno, na vrhu šuplje sjeme puno sitnih, crnih, okruglih sjemenkica.
Ako ih ne pokupim sama se rasije, barem one stare sorte.
Ima ih od bijelih do tamnoljubičastih.
Sretno!

Na vrh
Ivančica Maslačko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2016
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivančica Maslačko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2016 u 12:55
Kako sakupiti sjeme!!?
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2015 u 22:54
Nekoliko ovogodisnjih mixeva petunija:
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 21:49
nije, samo treba pripaziti da bude povoljna temperatura kada budu trebale ići van.
tj. da ima dosta mjesta u kući pa da biljka raste u toplini doma dok je vani hladno. ali sada je vrijeme ok za sjetvu petunije
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 20:32
Danas sam posijala sjeme petunija je li rano za sjetvu?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 14:21
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

bude ih sigurno u proljeće, osim ako nisu kod vas bile slabo prodavane pa su ih onda uzgajivaci izbacili iz ponude.

 
nisam isprobao vrece, jer imam cvijetnjake i nisu mi potrebni, a petunijice sadim uglavnom u zemlju u vrtu ili niske cvijetnjake.
 
 Nadam se da nisi se bugicazg mislila na surfinije kod sadnje na balkon???


U pravu ste, kad malo bolje proučim tekstove o petunijama, stvarno su bile surfinije Embarrassed . Međutim, prodavač mi ih je prodao pod petunije... Ništa bez našeg foruma...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2014 u 13:01

bude ih sigurno u proljeće, osim ako nisu kod vas bile slabo prodavane pa su ih onda uzgajivaci izbacili iz ponude.

 
nisam isprobao vrece, jer imam cvijetnjake i nisu mi potrebni, a petunijice sadim uglavnom u zemlju u vrtu ili niske cvijetnjake.
 
 Nadam se da nisi se bugicazg mislila na surfinije kod sadnje na balkon???
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2014 u 15:42
Petunije su mi jedno od najomiljenijih cvijeća za moj balkon na jugu - cijelopopodnevnu pržionicu. Godinama su ga krasile u ljubičastim slapovima.

Idealna mi je bila kombinacija ljubičastih i svjetlo žutih, onako malo su vukle na krem. Takve žute već dugo ne uspjevam pronaći.

Vreće su zanimljiva stvar, iako nisam probala saditi u njih, no mislim da budem ove godine.
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 17:17
a gdje si naručila ove vreće?

...ovakve upite , odgovore i dogovore na pm ili u brbljaonici nastaviti ...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 15:19
stvarno su divne!
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:47
Mira K ovo izgleda super...a čini mi se i praktično...
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:41
ovako su izgledale moje potunije prošle godine...cvale su do prvih mrazeva...i ove godine ih nabavljam...pokazale su mi se super...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:26
 
 Vidjela sam postove od ranije za ove vreće pa da malo oživim temu...
 
Naručila sam dvije reće za cvijeće za sadnju cvijeća i ostalog... samo za probu.. U ove vreće možete posaditi cvijeće ili jagode,
izgledaju dekorativno, možete ih objesiti gdje poželite.
Zadržavaju više vlage nego obične posude za cvijeće,
u njima uspijevaju najbolje surfinije, jagode, begonije
i drugo cviseće cvijeće.
Ne zauzimaju puno mjesta.
Mogu se više godina uportijebiti, jako su čvrste.
Imaju dvije vrste vreća, okrugle i one koje se vješaju na zid, balkone.

u njih se sadi u rano proljeće (male flance)
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:18
Ja sam u Pordenone kupila POTUNIJE  za probu
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:14
Treba pokušat dogodine bar sa jednom teglom, hvala
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 10:10
Meni vise odgovara ovakvo vrijeme, jer mi je terasa pokrivena lexanom, on povecava temperaturu a petonije nisu izlozene kisi i vjetru na sta su najvise osjetljive. Mogu petonije dugo uz pravilnu njegu. U ljeto (kada su najljepse) treba im odsjeci vrhove (sto jeste za nas jako bolno jer su vrhovi i najcvjetniji) i onda brzo potjeraju nove grane. Druga stvar koju moramo stalno raditi je kidanje precvjetalih cvjetova jer kada biljka pocne da stvara sjeme onda brze stari. Cim primijetimo na njima formiranje veceg lisca, koje je uglavnom suvo, ili po koji smedji list vrijeme je da se one malo skrate i podmlade. Pwtonijama ne smeta ovakvo vrijeme, samo ako su zaklonjene od kise i vjetra, njima su veci problem one vrucine kada ih napadaju bijele musice i razna gljivicna oboljenja. I velika je greska polijevati ih po listovima i cvijecu jer to pospjesuje stvaranje i razmnozavanje gljivica. One vole da su uvijek suve a da u zemlji imaju dosta vlage, ali ne zadrzavane vode oko korijena. Ako ih odsijecemo do zemlje, potjeraju vrlo brzo mlade biljcice, koje ne budu vec tako raskosne (to je druga generacija, ona prva F1 je najraskosnija, poslije se hibrid isposcuje), ali opet ima dovoljno cvjetova da budu ukras.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 18:35
Svaka čast imati petunje u ovo dobaClap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.