Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Petunia - Petunia x hybrida
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Petunia - Petunia x hybrida

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:09
zelena oaza i zribal, jako su vam lijepe petunije
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:39


Citirala sam ovo kako bismo pokušali razriješti što je što prvo u nazivu. Malo im je nezgodan naziv u smislu izmiješanosti samoglasnika, a onda dobijemo zbrku u biljkama: netko ih zove petunija, netko petonija, a evo došla i nova vrsta potonia. zribal.... .....koliko vrsta i ne snalazimo se
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:50
i nema baš tako puno vrsta
 
samo petunia i surfinija i sada nešto novo potunija
 
petunija je grmolika
surfinija puzava zato neki i kazu još i puzava petunia
potunia miks između surfinije i petunije.... kratka a loptasta surfinija :o))
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:59
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:





i nema baš tako puno vrsta
 
samo petunia i surfinija i sada nešto novo potunija
 
petunija je grmolika
surfinija puzava zato neki i kazu još i puzava petunia
potunia miks između surfinije i petunije.... kratka a loptasta surfinija :o))


Tako je, potpisujem svaku riječ kada je upitanju ono što zvanično imamo. Ali, da još nasmijem belicu, samoglasnici nas bune: petu, peto, pete...nija.... Ma, bitno je da mi znamo o čemu govorimo.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 19:04
Znam da ih nema toliko, ali smijesno mi je bilo kad je zribal napisala "dosla nam i nova vrsta" Crkla sam od smijeha kad sam citala. Zribal hvala ti sto se trudis prenijeti svoje iskustvo i znanje o pojedinoj vrsti. Danas sam opet nesto naucila.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 19:06
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:





i nema baš tako puno vrsta
 
samo petunia i surfinija i sada nešto novo potunija
 
petunija je grmolika
surfinija puzava zato neki i kazu još i puzava petunia
potunia miks između surfinije i petunije.... kratka a loptasta surfinija :o))


Tako je, potpisujem svaku riječ kada je upitanju ono što zvanično imamo. Ali, da još nasmijem belicu, samoglasnici nas bune: petu, peto, pete...nija.... Ma, bitno je da mi znamo o čemu govorimo.

U potpunosti se slazem
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 19:28
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Znam da ih nema toliko, ali smijesno mi je bilo kad je zribal napisala "dosla nam i nova vrsta" Crkla sam od smijeha kad sam citala. Zribal hvala ti sto se trudis prenijeti svoje iskustvo i znanje o pojedinoj vrsti. Danas sam opet nesto naucila.


Joj što ja volim kad nekoga uspijem nasmijati , osobito kad mi to nije bila namjera. Smijeh je zdrav. Bugice moja, nema to veze s nekim znanjem eto, naučila sam na isti način kao i ti sada. Ja samo volim cvijeće, a imam dosta vremena jer sam na bolovanju, pa mogu pisati po cijele dane.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 22:04
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 15:57
predivna dupla petonija.
 
jedino je šteta što je jako malo ljudi voli i kupuje pa nije baš česti gost na našim tržnicama
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 17:20
Stvarno je preljepa i još je nisam vidjela ni na tržnici ni u rasadnicima kod nas, valjda sam u krivo vrijeme na krivom mjestu.......
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 17:02
Petunia iz sjemena:


Cvjetovi su masivni, vrlo intenzivne boje. Totalno mi je fora, pokusat cu ih sacuvat za iducu godinu.
velika gorica
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 19:11

lijepi cvijet i zdrava biljka!!!!

Svaka čast Wolsfbane
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 13:30
lijepe su mi i ove divlje što niknu same


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 10:35
Ja sam svoje petonije malo potkresala kada su bile ove vrucine. Pocelo je lisce malo da zuti pa sam skratila kod nekih vrhove a neke sam odsjekla skoro do zemlje. Sada su se povratile, odgovara im ovakvo vrijeme, narocito hladnije noci. Ovo ljeto sam ih redovno prskala pa nisu propale od bijelih musica, jer su mi prosle godine musice pojele svo cvijece vec u avgustu.


Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 10:45



Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 10:48
Posto je sad vec ovo druga generacija sigurno nece biti tako raskosne kao one prve, ali ako ovo vrijeme potraje, ustvari ako temperature budu iznad 20 stepena onda cu imati ukras sve do prvim mrazeva. Bitno mi je da sam ih sacuvala od vrucina i bijele musice koje bukvalno uniste petonije za par dana. Koristila sam preparate protiv lisnih usiju ruze, svaki put drugi i sada ih nema vise.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 18:35
Svaka čast imati petunje u ovo dobaClap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 10:10
Meni vise odgovara ovakvo vrijeme, jer mi je terasa pokrivena lexanom, on povecava temperaturu a petonije nisu izlozene kisi i vjetru na sta su najvise osjetljive. Mogu petonije dugo uz pravilnu njegu. U ljeto (kada su najljepse) treba im odsjeci vrhove (sto jeste za nas jako bolno jer su vrhovi i najcvjetniji) i onda brzo potjeraju nove grane. Druga stvar koju moramo stalno raditi je kidanje precvjetalih cvjetova jer kada biljka pocne da stvara sjeme onda brze stari. Cim primijetimo na njima formiranje veceg lisca, koje je uglavnom suvo, ili po koji smedji list vrijeme je da se one malo skrate i podmlade. Pwtonijama ne smeta ovakvo vrijeme, samo ako su zaklonjene od kise i vjetra, njima su veci problem one vrucine kada ih napadaju bijele musice i razna gljivicna oboljenja. I velika je greska polijevati ih po listovima i cvijecu jer to pospjesuje stvaranje i razmnozavanje gljivica. One vole da su uvijek suve a da u zemlji imaju dosta vlage, ali ne zadrzavane vode oko korijena. Ako ih odsijecemo do zemlje, potjeraju vrlo brzo mlade biljcice, koje ne budu vec tako raskosne (to je druga generacija, ona prva F1 je najraskosnija, poslije se hibrid isposcuje), ali opet ima dovoljno cvjetova da budu ukras.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:14
Treba pokušat dogodine bar sa jednom teglom, hvala
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 14:18
Ja sam u Pordenone kupila POTUNIJE  za probu
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.