Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Petunia - Petunia x hybrida
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Petunia - Petunia x hybrida

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 18:46
virnut ću ja šta je to onda izniklo
može biti i da je korov
a ja sam skupljala sjeme petunije i baš se zamislila zašto ih skupljam kad se sama razmnaža (ili ipak ne)
bolje da ja imam svoju zalihu sjemena onda
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 19:31
Čitajući vas dobila sam volju sama uzgojiti petuniju. Smile
Danas sam kupila sjeme i posijat ću ga u čašice.
Svaki savjet je dobrodošao.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 19:46
Samo kada ih posadis, lagano navlazi zemlju i stavina toplo i suncano mjesto i to je to... za koji dan ce izniknuti...
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 19:13
Navlažim zemlju prskalicom ili zalijem?
Treba li pokriti klijalište? Ha, već baratam i klijalištem. Smile Hvala Šeflera, što si fotografirala klijalište.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 20:08
Letitia, ja licno posijano seme orosavam rasprsivacem, zato sto postoji opasnost da ga mlaz vode istera ili posalje u dubinu, pogotovo ako je u pitanju tako sitno seme kao sto je petunijino koje se i ne prekriva zemljom, vec se samo utisne po povrsini supstrata.

Ali prije setve pripremljeno zemljiste sabijem i zalijem (ne previse) i ostavim da se ocedi jedno pola sata-sat.

Klijaliste mozes pokriti staklom ili prozirnim najlonom. Ono odrzava vlaznost i toplotu, ali s tim da ga povremeno otkrivas (da sprecis stvaranje plesni), a potpuno uklonis kada 50% semena proklija.

Poz. i srecno!
Aglaja
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 22:23
Aglaja, hvala. Big%20smile Obavljeno.
Sad čekam.
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 23:08
 i ja sam neki dan posijala sjeme duple petunije...pokrila staklom i sad cekam...za koliko se otprilike pojave mlade biljcice?
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 22:51
Nikli su prkosi, Thumbs%20Up  petunijama još ni traga.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 16:36
ja sam danas kupila sjeme petunije miješane
nisam još ni svoje posijala pa ću to sutra i jedno i drugo
baš me zanima šta će iz ove miješane izniknuti, koje boje
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:51
joooj, em sam totalni amater s ovim forumima, isto tako sam i s petunijama...al ovdje mi je dosta toga odgovorilo na pitanja koja su me mučila. al evo ipak jednog! imam sjeme petunija koje sadrži 0,5g sjemena, koja je površina potrebna za sijanje te količine???i drugo...postoji li razlika između sjemena visećih i nevisećih petunija???


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 23:37
Pozdrav Savana i dobro nam došla!!! Ma skuziti ces ti forumu... nije tesko a ima i puno dobrih ljudi koji ce ti pomoci!!!!
 
Sjeme se lagano rasporedi po povrsini recimo 30 x 40-50 cm moze i malo vece. Nakon toga kada ti sjeme iznikne i malo izraste, najbolje ga je prepikirati u posudice. jer ce biti ne ravnomjerno posijano i negdje ce se guzvati i stiskati...
 
A sjemean izmedju puavih i grmolikih i nema neke u samom sjemenu. jer je jako sitno. Jedino sto je petunija grmolika a surfinija je puzava!!!!
 
Tako da je najblolje kada trazis puzavu petuniju traziti surfiniju...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 09:41

ja nažalost još nigdje nisam naišla na sjeme surfinije

ne gubim nadu
do tada uživam u svojim prelijepim petunijama
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 15:12
pojavile su se mlade biljčice....smile126
 
dakle za nekih 7 dana....slikat cu za koji dan jer su stvarno još jako sitne....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 18:31
smile141za tvoje mlade biljčice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 19:30
Originalno poslano od člana alkemicar alkemicar napisao:

ja nažalost još nigdje nisam naišla na sjeme surfinije

ne gubim nadu
do tada uživam u svojim prelijepim petunijama
 
jako je tesko naci sjeme surfinije!! Prije se je surfinija sadila iz sjemena ali danas se kupuju gotove reznice-maticnjaci te se od njih razmnozavaju nove biljke.(kod prfesionalnog uzgoja). Ali mislim da se mogu jos ponegdje naci kartice sa sjemenom.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 09:20
onda ću pronaći negdje valjda gotovu biljčicu pa pokušati tako
dosta toga ja prvo iz sjemena radim pa poslije razmnožavam što se da
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 09:21
posijala sam jučer sjeme i nove petunije i moje prošlogodišnje
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 11:58
hvala na dobrodošlici...petunije su posijane,al me sad brine hoće li im temperatura od 18, 19 stupnjeva biti dovoljna za proklijavanje, vidim da svi govore o 20 do 25. s tim da sam ih pokrila folijom i pustila sa strane zraka...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 12:45
Ma biti ce bez brige... bolje je kada je toplije da biljke lakse niknu, naravno treba osigurati i malo vlaznosti u zemlji.
 
Inace petunija nije jako osjetljiva i moze podnesti dosta niske temperature. Kao da i temperature blizu nule nece naskoditi. Naravno ukoliko to ne budu dugotrajno niske temperature!!!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 14:20
I ja sam ih posejala,i guzmanije a iznela sam i pelargonije iz kuce,mislim da nece vise biti nesto jako niske temperature a i izdrzljivije su od ostalog cveca.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.