Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kleome - Cleome spinosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kleome - Cleome spinosa

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kleome - Cleome spinosa
    Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 20:01
Znate li nešto više o toj biljci? Dobila sam sjemenke, ali ne znam kad se sije, da li je jednogodišnja biljka etc...pa ako imate neke podatke bila bih vam vrlo zahvalna da ih podijelite samnom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 23:01
Ja imam cleome.koliko znam jednogodišnja je biljka. Voli sunčano,može i polusjena,mjesto.  Kad se sije ne znam,obično rasadim u proljeće ono što se samo rasije i nikne. Cvate od ljeta do kasne jeseni.Dok ne zahladi jače.
Ovo sve je iz mog iskustva,tako raste kod mene.U knjigama je nisam sretala pa tako ne znam previše o njoj.
Ja imam samo ovu roza
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 12:51
Malo slikica





...štihača je zakon...
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 12:58
Malo iz Botaničkog vrta u Zagrebu. (jedan mali dio)

Oko 150 tropskih i suptropskih biljaka svrstane su u zanimljiv rod kleome (Cleome): neke su jednoljetnice, a neke grmolike trajnice. Pokraj jezera, u istočnom dijelu Vrta, mogu se vidjeti jednoljetne kleome (Cleome hassleriana): sorta ‘Helen Campbell’ ima bijele, a ‘Rose Queen’ ružičaste mirisne cvjetove.

Krupni cvjetovi s dugačkim prašnicima skupljeni su u velike rahle cvatove na vrhu stabljike. Kleome su visoke biljke (90 do 100 cm) uspravna rasta, listovi su dlanoliko sastavljeni, s trnovima pri bazi lista.
...štihača je zakon...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 17:08
Moje je iskustvo isto kao i Sashino, samo jos ne znam hoce li se same rasijati,jer sam ih lani imala prvu godinu. Svidjaju mi se, iako moje nisu  ni priblizno ovako bujne kao u botanickom vrtu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 18:33
Hvala! Nadam se da će i moje biti lijepe poput vaših...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:06
Malo sam prošvrljala internetom ...ima ih stvarno prekrasnih..smile39


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:07
Dado, koliko se sjecam, lako klija i lako raste.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 20:59
paukov cvet-ovu biljku poznajem po tom nazivu...imam je i bas je laka za gajenje, sama se razmnozava, ja je samo rasadim..ma super je
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 23:11
Kako rastu vaše kleome? Moje baš nekako kilave. Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 23:15
Ja ih nisam sijala,koliko su se same rasijale toliko ću ih imati.Te još nisu nikleStern%20Smile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 22:00
Jeli ima tko malu biljčicu cleome? Treba mi slika iste da vidim! Shasha, jeli su tvoje niknule? Budući su sjemenke došle od tebe, mislim da bih onda svoj problem lakše riješila! Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 09:10
Nemam sliku male i nisu mi niknule.Stavi sliku te biljke za koju misliš da je cleoma,znat ću po listiću  jel to to ili nešto drugo.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:05
Ove sam godine sijala sve i svašta, i normalno, nešto sam zaboravila označiti. Jedne biljčice su prekrasno niknule, ali nikak da se sjetim što su. Danas sam ih malo bolje pogledala...aha: cleome:


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 19:42
meni je nikla samo jedna cleoma, nadam se da će biti sjemeki i da ću slijedeće godine imati bar šumicu...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 21:22
Samo da pitam,dal mogu u vaze i na balkon?Embarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2008 u 22:33
Mogu,Plant.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:47
Ja sam si kupila jednu na floraartu i baš mi je lijepa (a tražila sam je zato što sam ovdje na forumu prvi put čula za nju).
Stoji mi u pitaru, ima samo jednu stabljiku oko metar visine i jedan prekrasan cvijet.
Zanima me koliko dugo će taj cvijet cvjetati?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 22:18
Jako dugo. Cvijet ti ide u visinu, a ispod se formiraju mahunice s sjemenom, Cvate u dobrim uvjetima sve do mrazaWink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 19:21
da li su ovo cleome ? i da li netko zna zašto im lišće žuti ?
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.