Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mađarska
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mađarska

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mađarska
    Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 13:03
Budimpesta  ili "Kraljica Dunava"je grad kulture,mostova,istorijskih gradjevina,bulevara,dobrog provoda...i jos mnogo  toga
Mislim da zasluzuje da se vidi,evo nekoliko mojih pogleda,vi procenite...
 
 
Parlament je impozantna gradjevina sa svojim crvenim kupolama i belim,kamenim mrezastim ukrasima, koja se prostire na 250md(spada u najveci nacionalni sastav na svetu)uz obale Dunava. Kameni lavovi vas na ulazu  docekuju u unutrasnjost od meremera i zlata,sa stubovima i statuama,umetninama (ukljucujuci tu i krunu prvog madjarskog kralja,staru 1000 god.)
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 13:18
Bila sam pred 20 godina, bio mi je tada najljpši gad u Evropi, a vidim da je to i danas. Ne znam samo dali je to tvoj grad, živiš li u njemu ili imaš neke druge veze s njim. U svakom slučaju ove su slike predivne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 13:39
 Na vrhu brda u slikovitoj oblasti Bude nalazi se Kraljeva palata koja je bila prvo sediste kralja Bele u 13v.U toku narednih 700 godina je tu bila rezidencija mnogih kraljeva.
 
 
Ribarski bastion je izgradjen 1905. na zidinama srednjevekovne tvrdjave,dominira 7 kula na neo-romanskim bedemima.
 
Crkva Matijas  (po kralju Matijasu,zastitniku ucenja) smestena je u centru Kvarta, u gotskom stilu,stara 700 god.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 14:11

 E Trisa jako mi je zao sto ovo nije "moj grad",ja nazalost,zivim u gradu koji nema mnogo toga da pokaze a ovo je grad koji ima samo jednu manu,uvek,koliko god puta da odes malo je vremena za sve videti...Izvinjenje za prvi,neuredni post,dok pohvatam kako funkcionise Embarrassed

Velika Centralna sinagoga ,bivsi geto,je smestena u okviru Erzebet grada,najveca je u Evropi i druga po velicini u svetu,prima oko 3000 ljudi,gradjena u vizantijsko-muris stilu.
 
Od 9 mostova,koliko ih ima ovaj grad, Lancani most je prvi izgradjen,spaja Budu sa Pestom,konstruisali su ga Vilijam i Adam Klark (konstruis. i Londonski most)Londonski
 
Prava oaza zelenila je na Margitinom ostrvu, u neposrednoj blizini grada.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 15:00
Ovde covek zaboravi da je u prestonici...Ostrvo je dobilo ime po kcerki kralja Bele IV,koji se suocen sa invazijom Mongola zakleo da ce je "pokloniti" Bogu ako uspe da im se odupre.Nesrecna princeza je tako zavrsila u manastiru na ovom ostrvu
 
 
Svakako vredi obici ga-Gelert hotel u kome je smesteno termalno kupatilo,,neobicne spoljasnosti koja podseca na dalekoistocne hramove ili palate.
Szent Istvan kiraly  i pogled na Most slobode
 
 
zgrada  Opere spada u jednu od najlepsih operskih kuca u svetu
 
Trg Heroja na kome dominira Milenijumski spomenik iz 1896,izgradjen povodom hiljadugodisnjice dolaska Madjara u ove krajeve.Na stubu visokom 40m je arhandjel Gabrijel koji u rukama drzi krunu Sv. Stefana,prvog madjarskog kralja.U podnozju su predstavljeni najznacajniji vladari iz nacionalne istorije.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 08:28
 Svakako, ako budete u prilici, obavezno posetite St Stephen¨s Basilicu, ulicu Vaci, Zerbo poslasticarnicu, Citadelu, Tropikarijum(u okviru Campona,trznog centra),u vecernjim satima prosetajte Erzebet bulevarom i neizostavno nemojte propustiti nocnu voznju Dunavom,to je nezaboravan dogadjaj. Grad je povezan metroom (drugi najstariji na svetu,posle londonskog) i tramvajskom linijiom,tako da se lako da obici.
Tu mozete sa malo novca doziveti veliko iskustvo i uzivati u svakom trenutku.
I na kraju sta drugo osim- posetite i uzivajte!
 
Nadam se da sam vas vise zainteresovala (no smorila Smile) svojim fotografijama i da ce se neko od vas uskoro prosetati ovim gradom,koji toplo preporucujem( uzgred ne radim u turist.agenciji,niti je moje zanimanje vezano za tako nesto (na moju veliku zalost),tako da ovo nije u svrhu reklame vec tople preporuke samo jednog obicnog putnika,zaljubljenog u putovanja.
 I ...da molim administratora za dozvolu da objavim jos nekoliko, nazovi reportaza, iz lepih evropskih gradova (sajt je druge tematike,ali mislim da je lepo videti nesto novo,trudicu se da budem kratka i da ga ne pretrpavam,samo par postova)...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 11:27
Mimar prekrasne fotografije i još bolja reportaža, sve pohvale, uživala sam
Thumbs%20Up
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 11:36
...i ja se pridruzujem Lani .....super Mimar i daj nam jos fotopisa
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 12:05
Mimar, ne samo da je predivan grad, koji me podsjetio na vrijeme provedeno tamo za vrijem jedne velike međunarodne izložbe pasa, kada sam bila tamo 5 dana, boravila u hotelu s 5 zvjezdica i osjećala se kao kraljica, već su ti fotografije fantastične.
 
Također itekstovi uz fotke - bravo za tebe, hoćemo još!smile143
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 08:29
Mimar fotke su super.I ja sam nedavno bila u Budimpešti i uz tvoje fotografije sam se vratila na sve one lijepe trenutke u tom krasnom gradu.A tek klopa,kolači,vino......
Ne znam zašto par tvojih slika ne vidim?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 10:25
Mikice ovo su moje slike, salim se,mislis na fotografije na kojima sam ja... e to cemo kada otvorimo neku temu tipa "ja glavna"smile121,"ja u prvom planu"smile107,"evo mene"  smile64
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 11:02
Ma nee,jednu fto. grada vidim a jednu ne,pa opet dvije vidim ;mislila sam na to.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 13:00
 E, to nije do mene,mora da je do nekog problema sa forumom,sta li ... Kod mene se sve vide,ne znam kako je kod drugih ?!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 17:33
krasne slike smile78
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 18:48
Predivne slike miramar! Ja ih sve vidim!
A i popratni tekst je putopisan!!!

Vidi se da si stvarno uživala u toj Europskoj ljepotici!!! smile141
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 21:38

Hvala, ali se najlepse vidi tek kada se ode tamo.Jedan grad nije samo ono sto se vidi,treba ga doziveti na jos mnogo nacina zato ocekujem vase komentare sa lica mesta! Ovih dana cu sa vama prosetati jos kojim lepim gradom (Amsterdam,Brisel,Berlin,Luxemburg i jos nekoliko imaju sta pokazati) samo smisljam kako da najmanje opteretim forum.

Naravno ni gradovi sa nasih prostora  nisu za zanemariti,sa odusevljenjem pratim svaki vas post o tome i imam utisak da tako pomalo prosetam u svakom od njih (kad ih vec  sve ne mogu obici).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:46
ovaj puta u budimpešti nisam boi ja nego sin,ali bih vam svejedno stavio par slika

Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:50
ja sam opčinjen starom arhitekturom i nadam se da se i vama bar malo dopada

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:53
Baš si me dobro podsjetio na taj prekrasni grad - možda najljepši u Evropi, bila sam pred puno godina i vjerujem da se je puno toga od onda promjenilo, ali stare prekrasne građevine sigurno nisu, a to je čar tog grada.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:59
ja sam prošlih godina često išao tamo poslom.ali nisam znao za ovaj super forum pa nisam lovio lijepe slike zgrada.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.