Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razno sjeme i ljiljani...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razno sjeme i ljiljani...

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razno sjeme i ljiljani...
    Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 10:35
Pozdrav svima!Vidim da ljudi često pitaju gdje nabaviti sjeme neke određene,rijetke ili egzotične biljke,a imam i odgovor na to pitanje:preko web stranice Chilternseeds!Ovu stranicu otkrio sam prije otprilike godinu dana pretraživajući internet u potrazi za sjemenkama nekih rijetko dostupnih i egzotičnih biljaka.Na ovoj stranici možete naći sjeme skoro bilo koje biljke koje se sjetite:drveće(listopadno,vazdazeleno,egzotično kao npr. mahagonij za kojeg nikad nisam ni pomislio da se može uzgojiti iz sjemenke!),grmove,penjačice,lukovičaste biljke,povrće,voće, uglavnom sve što poželite.Kod njih sam već puno puta naručivao i izuzetno sam zadovoljan kvalitetom!Ukoliko nekoga zanima kako naručiti sjeme preko njih mogu vam i to objasniti.Za sada toliko.Pozdrav!
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 10:41
Što se tiče ljiljana,njihove lukovice možete naručiti preko stranice www.hwhyde.co.uk.Imaju stvarno velik i raznolik izbor,ali još nisam ništa naručio pa ne znam kakve su kvalitete lukovice.Naručivati ću uskoro pa vam mogu javiti kakve su kad stignu...
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 11:57
Mene zanima kako naruciti preko chiltern-a :)
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 12:42
Jednostavno ;) Idete na njihovu stranicu koju pronađete preko Google-a,odaberete sjeme koje želite(ponuda je stvarno velika tako da to može potrajati...),registrirate se tako da upišete svoje ime,prezime,adresu,grad i državu te izaberete način plaćanja.Ja koristim plaćanje vizom.Da bi plaćali vizom morate upisati neke podatke sa kartice i ako je kartica valjana neće biti problema.Mislim da se može plaćati i preko pay pal-a.To je to.Možda će se nekome ciniti komplicirano,ali stvarno nije ;) .Sjeme dolazi nakon otprilike 1 do 2 tjedna i upakirano je u kuvertu s mjehurićima.Ako vas još nešto zanima samo pitajte!Pozdrav!
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 13:39
plantlover drago mi je da si opet s nama, baš te dugo nije bilo
sjećam te se kao obožavatelja ljiljana, uzgajaš li i ljiljane iz sjemena?

hvala na korisnim informacijama
i nemoj zamjeriti, ali ispravi link na onu adresu za ljiljane, ubacio si riječ viška pa ne otvara link
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2011 u 16:57
Kako je sa carinom, da li prolazi carinu, ima li kakvih plaćanja za carinski pregled itd ? Da li je ograničena količina koja prolazi carinu?  Hvala  na odgovoru.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 11:03
Ovo je adresa:www.hwhyde.co.uk/.Da Natalija,baš me dugo nije bilo :( ,ali evo me opet ;).Baš mi je drago što me se sjećaš kao ljubitelja ljiljana jer to stvarno i jesam!Bez njih život bi mi bio jadan...Ljiljane sam probao uzgojiti iz sjemena i to:formosanum,regale i chalcedonicum.Sve tri vrste bile su od Chilternseeds-a i svi su mi proklijali i sad od svakog imam 5 malih lukovica.Mogu bam objasniti sjetvu ljiljana ako vas zanima :).Milice,carine nema,samo poštarina.Pozdrav svima!
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 11:09
guglala sam nazive ovih što si uspio uzgojiti iz sjemena i stavrno su divni, ali - koji nije?!
može savjet o sijanju, super, već sam to pitala, ali ne sjećam se da je itko dao odgovor
prije par godina sam ostavila da sazri sjemena glavica na ljiljanu kojeg imam, ali nisam znala što s tim sjemenjem poslije, vjerovatno više i nema neku klijavost (ima 2-3 godine otada)

čekam informacije na temi o njima Smile
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2011 u 11:56
Natalija napisao sam postupak u njihovoj temi ;).Ne vjerujem da su tvoje sjemenke još uvijek dobre zato što se ljiljani moraju sijati što svježiji...Na tvom mjestu rađe ne bih ni pokušavao...
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 11:50
Ljudi imam prijedlog. Kako bi bilo da se mi koji baš ne kužimo engleski, a i sa kompjutorima smo na Vi, udružimo, i preko nekoga ko se kuži napravimo zajedničku nabavu. Embarrassed Evo kako ja to zamišljam: Plantlover ili netko drugi ko misli naručivati, to objavi. Zainteresirani mu pošalju lovu za biljke, poštarinu i carinu. Kad sjeme stigne, ako smo u blizu nađemo se (kava pod obavezno) i preuzmemo naručeno.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 14:34
Mali uptade:danas sam naručio iz Hwhyde ove ljiljane:
Lilium cernuum
Lilium pumilum
Lilium leichtlinii
Lilium speciosum rubrum
Lilium Black Beauty
Lilium Robert Swanson
Lilium Scheherazade
Ljiljane sam odmah i platio putem Paypal-a i dobio odgovor od Richarda koji tamo radi.Napisao je da su primili moju uplatu i da će mi paket poslati na kraju mjeseca.Nadam se da će uistinu biti tako i da ću ovo ljeto imati puno prekrasnih ljiljanja :)
Naručio sam i sjeme Lilium philipinense(mislim da se tako piše:) od ChilternSeeds-a.
Kažu da je to najjednostavniji ljiljan za uzgoj iz sjemena,vidjet ćemo je li to istina...
Pozdrav svima!
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.