Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dalmacija, zemlja s tisuću otoka i škoja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dalmacija, zemlja s tisuću otoka i škoja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 10:26
Ostaci crkve "Šuplja crkva"
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 10:38
Naoblačilo se, prije kiše oprostimo se (za sada) od ovih veličanstvenih lukova i grada iz kojeg je Split potekao.
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 20:54
smile55
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 21:20
Draga Misty,tek sam većeras otkrila ovu tvoju lijepu reportažu iz SplitaClap
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 22:02
Misty bravo , ovo je prekrasno , slike su divne ClapClapClap!!!!!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 09:30
Mari, mali kaktus, Anastazija Split i njegova prelijepa okolica zaslužuju puno više od jedne reportaže u kojoj je moguće pokazati tek maleni dio onoga radi čega splićani (i ne samo oni!) govore da je "najlipji na svitu"! Pokušat ću vam dočarati još poneki dragulj koji ga okružuje
Time is something you can never get back..
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2011 u 09:54
misty-da nadam se da sljedi nastavak ,Dalmaciju nosim u   
Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 11:42
Dalmacija je nevjerojatna. Vidi se da je tu oduvijek bilo lijepo i povoljna klima, kad se tu živi od davnina. Baš smo jednom MM i ja šetali po Ninu, kad sam mu ja rekla da u Dalmaciji ne smiješ ni lopatu zakopati, jer odmah nađeš neke zidine. I nije prošla ni minuta, naiđemo na jedno gradilište. Čovjek je počeo graditi novu kuću, ali ništa od toga. Čim su počeli iskopavati za temelje, naišli su na neku staru građevinu i gotovo. Odmah su se skupili restauratori i arheolozi, zabranili daljnja iskopavanja i lijepo onim svojim kistićima čiste kamenje i istražuju ga.
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 17:28
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

[QUOTE=baka]Bravo za fotoreportažu!
Moram priznati da sam uvijek stavljala Dubrovnik ispred Splita. I to zato jer sam u Dubrovniku boravila a kroz Split samo prošla, prašnim cestama sa strane (prije dvadeset i više godina).
Ti si mi ga predstavila u prekrasnom svjetlu. Sad mi je jasno zašto su Splićani ( i okolicaWink) zaljubljeni u svoj grad.Thumbs%20Up
 
Žao mi je što ga nisi upoznala bako! Ali i oni koji su ga vidjeli, a da nisu prošli kroz njegove kale, čuli pjesmu brojnih splitskih klapa u suton i osjetili miris murtile s balatura nisu osjetili ono najbolje iz Splita - njegovu dušu!
Napisala sam već da je Split više tranzitni nego turistički grad, nažalost, jer ovaj grad se ne gleda nego osjeća!!LOL
[/QUOTE

Mistysmile86Za tebesmile78smile79
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 17:31
Prolazim skoro svaki dan i ulicama Splita i Solina jer sam tu negdje i između i jednako su u mom životu sudjelovali obadva grada,ali kad sam vidila slike Misty ,srce mi je zatitralosmile72
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 22:17
Bravo Misty prekrasno si pokazala ljepote Splita i okolice, uvijek žurimo kad dođemo u Spli, a toliko toga ima za vidjeti.
Fotografije su prekrasne! Bravo! Clap
život je more
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2011 u 22:26
Skoro je dve decenije od kako sam poslednji put bila u Splitu i on je jos lepsi nego sto mi je ostao u secanju. U to vreme sam svakog drugog vikenda uzivala u njegovoj lepoti i atmosferi koja se sirila njegovim ulicama. Poznavala sam dvoje divnih ljudi kojima sam izgubila trag i jako mi je zao zbog toga.  Hvala na svakoj reci, svakoj fotografiji!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 19:38
Stvarno prekrasna reportaza,kako bih volela prosetati tim lepotama...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 06:09
Na sjevernoj strani Splita je Kaštelanski zaljev o kojem stara priča kaže: Ima jedno mjesto na moru koje vjetrovi ne vole! Jedno orkansko jugo tamo je otjeralo sedam bijelih galebova i tu, između Marjana i Kozjaka, od sedam je galebova nastalo sedam kaštela (utvrda). Vremenom, oko tih utvrda savila su se mala mjesta, sva odreda u svojim imenima nose naziv Kaštel, redom, Kaštel Sućurac, kaštel Gomilica, Kaštel Kambelovac, Kaštel Lukšić, Kaštel Stari, Kaštel Novi i Kaštel Štafilić, iza kojeg se nalazi Trogir - grad spomenik zaštićen od strane UNESCO-a.
Kako se Split širio, spojio se najprije sa Solinom, Solin je gotovo spojen s Kaštel Sućurcem i sva daljnja Kaštela gotovo su spojena jedno s drugim. Naravno, postoje razlozi zašto svako od tih mjesta čuva svoju autonomiju, a ja sam uvijek razmišljala kako bi to izgledalo da ta, ionako spojena, mjesta dobiju jedno ime. Rio de Janeiro mu po ljepoti ne bi bio ni do koljena!
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 08:37
ClapHvala ti na tako lijepom putopisu,
slike profesionalne,a stare zidine viječne.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 10:48
Prelijep putopis. I kad pomislim da se"lomimo" negdje u svijetu po "starinama" a doma ih nismo ni vidjeli izdaleka....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.