Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 20:00
Draga alisa, krivo mi je što sam se toliko trudila uzalud, čak mi je za izgubljeni novac manje žao nego za biljke koje sam zbog nečije gluposti izgubila. Da već nemam pismenu i usmenu (telefonom)opomenu od hebenog Fitosanitarnog inspektora RH zbog uvoza adeniuma s Tajlanda, pokušala bi ja naručivati od uzgajivača biljku po biljku iz EU, samo kad bi bila sigurna da je ta biljka u oriđiđi pakovanju, s ovjerenom deklaracijom. Baš sam ljuta na tu našu birokracijuAngry tretiraju nas kao krimose zbog uvoza biljaka kojih kod nas nema!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 20:51
Znači ti si pod opomenomLOLJa sam slala vani sjeme i biljke i do sada nisam ulovljena..Inače kod nas je to malo sporije nego kod vas,pa ja imam vremena za manipulacije..U neku ruku razumijem te procedure oko fitosanitarnih papira,jer time se donekle  kontroliše šta se uvozi.Samim time manje je opasnosti od raznih bolesti biljaka, i od raznih nametnika koji su još nepoznanica za nas.Ipak,nije fer da obični ljudi moraju proči tolike procedure dok veliki uvoznici mogu sve.Većinom oni donesu razne zaraze na bijkama a da to malo ko sprječi..Na nama,biljkoljubcima lome koplja,ali šta možemo..Vama u Hr.uskoro neće biti problem kupovine biljka iz zemalja članica EU.Kod nas do toga ima još,puno vremena. :(
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 21:06
Zato cemo mi tu lijepo kad se domognemo sjemena ili biljaka razmjenjivati reznice i obogacivati fond. Ovi sa birokracijom nek se slikaju, vise smeca dodje sa jednim sleperom krumpira nego sa svim biljkama ovog foruma, ali tako se stiti veliki uvoz a ubija mala lokalna proizvodnja, klasicna hrvatska metoda.
Usput, nisam sizila u postu prije, nego jako volim kad mi kazu "ne mozes, ne ide to, ne moze to tako" i slicne stvari, odmah mi da volju da zapnem i pokazem da se moze :D
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 21:23
@alisa, ma šišku oni rade svoj posao tako da nas štite od koječega. Posljednja moja pošiljka adeniuma od 9 komada, koju je gospon uredno ovjerio, bio je jedan potpuno truo, smrdilo je uhhAngry Slike te pošiljke sam stavila na temu adeniuma. Kad sam ga pitala kako je mogao potpisat i za tu biljku kao zdravu, rekao je da je propala na putu od Zg do Rovinja...to neka priča svojoj babi. Naposljetku je taj njegov potpis kriv da uzgajivać nema osnove za obeštećenje. To što ovdje pišem šapnula sam i njemu u slušalicu, e pa kad trebam dobit sankcije...barem sam si uzela gušt!ApproveSve sam još to debelo za svaku biljku uplatila u državni proračun!
Ne budi lijena, trulu sam mu biljku poslala fino spakiranu na darTongue a popratni dopis njegovom ministru elektronskom poštom.
Neka tarlaha Tonguekad je tako pametan prepucavat se s bapcom zbog nekoliko sadnica cvijeća
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 22:03
Dobra si bebolina, baš si me nasmijala.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 22:12
[QUOTE=Wolfsbane] Usput, nisam sizila u postu prije, nego jako volim kad mi kazu "ne mozes, ne ide to, ne moze to tako" i slicne stvari, odmah mi da volju da zapnem i pokazem da se moze :D
Ja ne pišem nešto što neko voli ili ne voli da pročita, nego pišem onako kako stvari stoje, tj. pišem iz svog iskustva.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 23:34
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Dobra si bebolina, baš si me nasmijala.
Evo nas s tim raspravama tamo gdje i spadamo!
@pčelica7, hvala ti do neba, baš si Heart
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 00:20
Ni ovdje ne smijemo puno zachatavati temu,ipak moram reći da si i mene nasmijala.Neka  se sada taj gospodin misli s kim ima posla.A, sve zbog par bezazlenih biljčicaLOL

Mene nisu ulovili,ali jesu mi maznuli jednu pošiljku u kojoj su bile razne lukovice i to im ne mogu oprostiti dok sam živaLOLSvaki put kada se sjetim toga,uhvati me bjes ..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 00:27
Da li znate kako se uvezena roba na carinskim terminalima i graničnim prejlazima kontrolira sa strane granične sanitarne i fitosanitarne inspekcije? Kad stigne roba za uvoz, pogotovo prehrambenih proizvoda, pogotovo voča i povrća, špediterska služba pripremi carinsku deklaraciju i uputi prijevoznika na carinski šalter. Tu carinik pregleda papire i uspoređuje sadržaj s stanjem u vozilu. Tu je kraj carinskog nadzora, tad stupaju u akciju gore navedeni inspektori, koje je ponekad potrebno čekati satima.Angry Ako im je uvoznik simpatičan, roba prolazi minimalnu kontrolu, natipkajr riješenje da je roba organoleptičiki pregledana a nnalaz uredan. Za one koji ne razumiju šta to znaći, to znaći da je inspektor promotrio robu golim okom....živjeli! U koliko uvoznik nije simpa e tad se uzimaju uzorci i kontra uzorci, što znaći dvije kištre voća, dvije kištre vina, dva katrona tjstenine, ili pak onoga što im se na teretu svidi. Kasnije samo jedan komad(jedna jabuka, jedna buteljka vina itd.itd ide na Zavod za javno zdravstvo na kontrolu, dok ostatak ostaje u uredu ili nekad u vozilu vrlih nam inspektora. Za dan ili dva nalaz je gotov a uvoznik se pozove da uplati cijenu pregleda, da uplati Pdv na iskazanu vrijednost na daklaraciji, da bi u konačnici dobio dozvolu uvoza i čiste papire. Ostatak robe nakon sanitarnog pregleda uvoznik ima pravo na povrat, no uglavnom to svoje pravo ne iskoriste, kako pri sljedećem uvozu ne bi imali većih problema.LOL
Pošiljke cvijeća koje mi naručujemo za osobne potrebe,  njima nisu interesantne, pa kako bi prikazali da revno rade svoj posao, jako ćesto biljke ostaju kod njih, točnije dok traje Upravni postupak koji pokreću...jelteTongue Iako se sva ta procedura uredno prođe, dađbine uredno plate, biljke više nisu za upotrebu već cvijetoljupca preporučenom poštom obavijeste da je biljka propala, te da je zbrinuta po pravilima i propisima....možeš mislit? Meni je tako prošao jedan uvoz od nekoliko bulbi cymbidiuma, dok drugi koji je trebao stiću u tjedni iza, fino sam gospona inspektora zamolila da pošiljku ne otvara, nego da je bez za mene daljnjih troškova(naravo osim moje poštarine) vrati na adresu pošiljaoca
Nedavno je isto iskustvo doživio još jedan uvaženi član, samo zbog nekoliko sjemeki cvijeća kupljenog preko eBay-aAngry
Razlog mog (na gore opisanom postu) konflikta u pisanom obliku i telefonskom razgovoru s nadobudnim fitosanitarcem je donekle moja informiranost o proceduri, obzirom da sam osobno radila za jednu od špediterskih tvrtki, znaćiLOL upoznata s procedurom!
Šonjo koli je na to radno mjesto došao po babi i stričevima, povremeno sjedi u svom uredu u sklopu carinske ispostave u ZG, samo što mu najčešće na vratima piše kako je odsutan zbog rada na terenu...negdje na zg špici...gdje drugdjeLOL E pa poruka šonji, još malo i ode ti mp3Angrysmile52
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 00:43
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ni ovdje ne smijemo puno zachatavati temu,ipak moram reći da si i mene nasmijala.Neka  se sada taj gospodin misli s kim ima posla.A, sve zbog par bezazlenih biljčicaLOL

Mene nisu ulovili,ali jesu mi maznuli jednu pošiljku u kojoj su bile razne lukovice i to im ne mogu oprostiti dok sam živaLOLSvaki put kada se sjetim toga,uhvati me bjes ..
Smijemo ovdje pisati o svojim iskustvima koliko nas god voljaLOLZato i jesam zamolila dragu nam @pčelicu7 da nas odleprša baš tu!
Žao mi je zbog tvojih izgubljenih lukovica, ali idući put budi energičnija, pa nisi krimos, ne uvoziš zabranjene supstance...tko ih hmmmLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 20:19
Blago meni kad sam našla ovu temu....
Molim vas, podijelite sa mnom svoja iskustva sa naručivanjem lukovica izvana, tj. Amerike! Ja kao luda zapela za ljiljane...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 20:29
Bebolina,znam ja da je to tako sa tim procedurama ali o nas pita? Niko..Zato ,ja ništa ne prijavljujem kod carine,ako me uhvate uhvate :D
Nadam se da će jednog dana biti bolje sa svim tim procedurama vezanim za biljke i sjeme.Do tada mi ćemo se snalaziti.Baš prije par dana jedna forumašica iz Hr.javila je da joj je stiglo sjeme koje sam joj poslala.Koverta je stigla  neotvarana,a sve zahvaljujući nekim sitnim vezama u pošti :D
Dadinica,ja sam ti već rekla na pp,kada si me pitala za savjet.Ja nikada ne bi naručivala preko net-a što ima u ponudi kod nas.Pogotovo ne lukovice,jer dođe skuplja pita od tepsije.Kod vas u Hr. ima jako lijep izbor ljiljana,većina mojih orijentalaca stigla je iz Zg.Ono što češ platiti za poštarine i razno-razne papire za te novce možeš kupiti lukovice i kod vas.Drugo,sa tim naručivanjem nikada nisi sigurna šta dobiješ sve dok ti ne stigne u ruke,dok sa lukovicama u garden centrima,odma znaš na čemu si..To je moje mišljenje .

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 20:37
Nisam se dobro izrazila... Trebala bih dobiti na dar ljiljane iz Oregona... sad me interesuje kako to ide, koliko može bez carine, ide li fitopatološki na njih...Kumina rođaka radi kod uzgajivača pa me ona "naložila".
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 20:42
Ako je kao što Alisa kaže skuplja pita od tepsije, onda hvala joj lijepo! Radije neka mi onda, kada slijedeći puta bude dolazila na GO, u džepu ponese jednu-dvije lukovice, nego da mi šalje paket.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 21:45
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Ako je kao što Alisa kaže skuplja pita od tepsije, onda hvala joj lijepo! Radije neka mi onda, kada slijedeći puta bude dolazila na GO, u džepu ponese jednu-dvije lukovice, nego da mi šalje paket.
Ja u tu avanturu s birokracijom za nekoliko lukovica cvijeća, kojeg ima i kod nas u izobilju, sigurno se ne bih upustila.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2012 u 22:07
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bebolina,znam ja da je to tako sa tim procedurama ali o nas pita? Niko..Zato ,ja ništa ne prijavljujem kod carine,ako me uhvate uhvate :D
Evo još jedne moje avanture od prije nekoliko godinaLOL
Odlučimo ti ja i moja kolegica malo prošvrljat po zapadu, znaš onooo ko psi s lancaLOL u obilazak vrtlarijaLOLLOLTongue Trebala su nam samo dva dana da dostavno vozilo s kojim smo na put krenule bude krcat sadnicama, lukovicama, loncima, ma nema čega nismo s kolicima zakačile.LOL Kako sad s svim tim preko granice? Koliko će nam toga oduzeti, koliko će nam carine opaliti...rojila su se pitanja na koje si nismo znali odgovorit, a upucale brdo love. Ja sam se odlučila za artikal mamac i fino stala ispred jednog ogromnog šoping centra i krenula u potragu za artiklom koji ću na carini prijavit i koji će spustit maglu na ostali sadržaj našeg "malog" tereta.LOL
Odlučim ti ja za neku siću na akciji kupit mali TVLOLTongue nekoliko jeftinih metli i isto toliko kantiLOL Trebalo mi je malo vremena da to sve posložim, fino zabarikadiram cvijeće a ne oštetim i krenemo mi put granice. Moja kolegica se tresla ko prut na vodi a ja hladna ko špricer.LOL Kad smo stigli na granicu Carinik pita da li imamo nešto za prijavit, na šta ja spremno ugasim vozilo i izađem pokazat gosponu šta imam za cariniti. Kad sam mu spomenula TV, bio je sretan ko mala beba što će me bar za nešto oderat.LOL Spremno vadim oriđiđi račun na kojem su uz telku bile metle, kante i sad oni meni zaračunaju carinu za tu sićuLOLTongue
Malo sam im pokazala kiselu facu jer su mi baš mogli i oprostit...jelte, babac si kupio samo malu telkuLOLLOLTongue
Fino smo se na kraju pozdravili i zaželili oni meni sretan putLOLTongue
 
Dobra fora?LOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 10:44
Odlično si ti spojila ugodno sa korisnim,bebolina..Dobila si novi tv i puno auto biljaka :D
Prije dvije godine  i ja sam imala malo panike  zbog biljaka koje sam ponijela iz Beča,i iz Zg.Čak sam orhideje vukla,agapantuse u velikoj saksiji,koje mi prijateljica nagurala ispod nogu.Ono što je ostalo prazno mjesto od Zg-Beča,moja prijateljica je popunila kada smo krenuli od nje.Natrpala mi biljke i ispod noga čak.Na granici pitaju carinici jel imamo šta prijaviti mm veli,da,imam ženu!I on uporan da se mene rješi,a ovi se prepali da im ne ostanem tu na teretu i lijepo nas puste preko grana a da nam ne pogledaju auto niti sadržaje u njemu LOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2012 u 15:46
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Odlično si ti spojila ugodno sa korisnim,bebolina..Dobila si novi tv i puno auto biljaka :D
Prije dvije godine  i ja sam imala malo panike  zbog biljaka koje sam ponijela iz Beča,i iz Zg.Čak sam orhideje vukla,agapantuse u velikoj saksiji,koje mi prijateljica nagurala ispod nogu.Ono što je ostalo prazno mjesto od Zg-Beča,moja prijateljica je popunila kada smo krenuli od nje.Natrpala mi biljke i ispod noga čak.Na granici pitaju carinici jel imamo šta prijaviti mm veli,da,imam ženu!I on uporan da se mene rješi,a ovi se prepali da im ne ostanem tu na teretu i lijepo nas puste preko grana a da nam ne pogledaju auto niti sadržaje u njemu LOL
Čestitke tvom mužu za snalažljivostClapBig%20smile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.